Tokarka Doosan Lynx 220a

Dyskusje dotyczące toczenia, remontów, modernizacji, narzędzi. Tokarki konwencjonalne.

Autor tematu
ndmisiek
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 6
Rejestracja: 01 lip 2013, 22:28
Lokalizacja: niebo

Tokarka Doosan Lynx 220a

#1

Post napisał: ndmisiek » 20 cze 2014, 19:09

Witam,

Potrzebuję informację o tokarce z opisu, mam zamiar kupić taki sprzęt i zastanawiam się czy warto? Bardzo proszę o opinie na temat maszyny jeżeli ktoś miał styczność z tą firmą. Dodam że pod uwagę biorę jeszcze maszynę z firmy MAK-TEK oraz AFM DEFUM.



Tagi:


Sylwester 13
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 09 lis 2014, 10:16
Lokalizacja: Holandia

#2

Post napisał: Sylwester 13 » 09 lis 2014, 10:35

Ja pracuje na Doosan Lynx 300M od 1,5 roku w jednej z holenderskich firm.
Maszyna od nowośći sprawuje się super cicha, dokładna nie widzimy w niej minusów(ja i mój holenderski kolega ).2lata wcześniej kupili i u nas Kia porażka niesamowita
Doosan w naszym przypadku to dobry stosunek jakości do ceny.
Mój majster planuje następny zakup i prawdopodobnie będzie to Doosan kupiony u holenderskiego importera Doormac
Pozdrawiam Sylwester
Doosan


cncprodukt
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 17 sty 2015, 13:03
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

#3

Post napisał: cncprodukt » 17 sty 2015, 13:17

W firmie w której pracuję obecnie są dwa DOOSAN LYNX 220 A z napędzanymi narzędziami.
Ogromnym plusem przy zakupie jest fakt, że głowica jest w pełni wyposażona w oprawki w tym 4 napędzane w cenie maszyny.
Następna sprawa to serwis który w naszej firmie wykonuje firma DEMATEC, reakcja jest natychmiastowa a serwisanci wiedzą co robią.
W maszynie standart to sonda, która ułatwia życie każdemu operatorowi przy ustawianiu lub wymianie narzędzia.
Wysoka sztywność maszyny zapewnia możliwość swobodnego wiercenia wiertłem na płytki fi 40 albo frezowanie głowicą fi 40, oczywiście w rozsądnych parametrach.
Głowica ma pozycjonowanie co 15 stopni co umożliwia zamocowanie nawet 24 narzędzi.
Sterowanie Fanuc 0i z nakładką Manual Guide w zupełności wystarcza, by szybko napisać nawet skomplikowany program.
Mam porównanie do takich maszyn jak amf HANKA (wstyd się przyznać że to polska myśl techniczna), czy CTX 210 GILDEMEISTER (jest szybszy ale dużo droższy).

Dziś wiem, że gdyby doszło do zakupu nowej maszyny to na pewno będzie DOOSAN. Więcej informacji technicznych oraz zdjęcia maszyny jak również wykonanych przez nią detali do obejrzenia na stronie: http://www.wojcik-tarnow.pl/park-maszyn ... 20-lm.html

Pozdrawiam.
Piotr Tomaszewski.


krystek1
Posty w temacie: 1

#4

Post napisał: krystek1 » 11 mar 2015, 15:28

Gdzie w Polsce mogę kupić taką maszynę ?


mariusz123a
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 201
Rejestracja: 14 cze 2011, 22:05
Lokalizacja: ...

#5

Post napisał: mariusz123a » 22 mar 2015, 09:11


ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Toczenie / Tokarki Konwencjonalne”