Jak koledze udało się odizolować wtyki od przewodów oraz samo uzwojenie, z tego co się orientuje to to wszystko jest na wierzchu ... a na filmie słabo widać, wada tej pompki jest, że wirnik musi być zalany.
: 12 mar 2014, 18:05
autor: MlKl
Wtyki przewodów są zaizolowane plastikiem fabrycznie, a uzwojenia raczej też nie są nawijane gołym drutem
Pompka będzie przy zbiorniku pod blatem - nic na nią tam nie będzie spadać.
Pompka wytrzymuje nawet kilka minut pracy na sucho, a jakby się spaliła, to na złomie kosztuje kilkadziesiąt groszy.
: 12 mar 2014, 23:00
autor: trzasu
to w takim razie miałem inną, rodzai tych pompek jest masa, silnik nie ma żadnego chłodzenia ?
: 12 mar 2014, 23:05
autor: skoti
Co to za pompka ?
: 12 mar 2014, 23:21
autor: MlKl
To odśrodkowa pompka wypompowująca zużytą wodę z pralki automatycznej. Tam się nie ma co zepsuć, czy zatrzeć. Żadnych bajpasów robić nie trzeba - wirnik od obudowy dzieli z pół centymetra, łopatki są szczątkowe - w sumie chyba nie robi jej żadnej różnicy, czy wodę wypycha, czy mieli w miejscu.
Chodziła z godzinę - silnik zimny cały czas.
: 13 mar 2014, 22:57
autor: GrafRamolo
Fajnie fajnie acz widzę jedną wadę tego projektu, z mojego doświadczenia gdy lejesz po obracającym się przedmiocie, lub na nóż/frez to i tak chłodziwo jest wszędzie na około, dlatego niezbędna jest jakaś kabina/osłony, a pod spodem wanna by chłodziwo sobie spływało i było zbierane z większego obszaru. Ja to rozwiązałem tak, że pod moją małą frezarkę dałem obcięte dno od zlewu z nierdzewki, plus ten za ma już dziurę i przyłączenie do rurek, wystarczyło dać po drodze dwa koszyczki z różnej gradacji siatki i gotowe. A na około tam gdzie to możliwe by nie przeszkadzało- plexi.
: 13 mar 2014, 23:11
autor: MlKl
To jeszcze mi pokaż zlewozmywak, w który wejdzie moje maleństwo
Jestem świadomy tego, że jak się leje po obracającym się przedmiocie, to się i chlapie dookoła.
: 13 mar 2014, 23:16
autor: GrafRamolo
Są takie plastikowe kuwety ogrodnicze albo garażowe (nie pamiętam do czego są oryginalnie.
: 13 mar 2014, 23:23
autor: MlKl
Podstawa mojej maszynki ma 1500x600 mm Potrzebna by była kuwetka 1800 x 1000 mm mniej więcej.