Boxford Duet CNC

Dyskusje dotyczące toczenia, remontów, modernizacji, narzędzi. Tokarki konwencjonalne.

Autor tematu
magma1974
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 113
Rejestracja: 02 mar 2013, 23:46
Lokalizacja: Plymouth

Boxford Duet CNC

#1

Post napisał: magma1974 » 10 mar 2013, 16:57

witam ktos moze slyszal o takiej tokarce i czy mozliwe jest przerobienie jej na potrzeby nauki cnc czy tylko chodzi z jednym oprogramowaniem,chociaz obilo mi sie ze mach 3 mozna dostosowac?Obrazek
Załączniki
$T2eC16ZHJGwE9n)yUZlnBRIgDigGog~~48_79.JPG
$T2eC16ZHJGwE9n)yUZlnBRIgDigGog~~48_79.JPG (18.05 KiB) Przejrzano 1421 razy



Tagi:


WP Kamil
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 293
Rejestracja: 11 kwie 2014, 11:25
Lokalizacja: Polska

Re: Boxford Duet CNC

#2

Post napisał: WP Kamil » 03 gru 2017, 20:00

Ja miałem Boxford 125TCL. Przerobiłem na sterowanie pod MACH3. Na początku było ciężko bo miałem za mało info, ale prześledziłem ścieżki na płycie, poszukałem scalaków w sieci i mam pełną satysfakcję.
Nie mam pojęcia jak jest w nowszych maszynach jak to duo, może jakieś zdjęcie elektroniki? Moze mi się cos już obiło o oczy.
Co mnie wkurzyło w kilku angielskich starych maszynach to sprzęgło nakręcone na końcu śruby pociągowej i jednocześnie dociskające łożysko oporowe. Wszystko zablokowane 'robaczkiem' na gwincie. Często pojawia się tam luz trudny w regulacji.
Kwestia wysyłki. Mi udało się ściągnąć maszyny na paletach ca cenę 500PLN/za paletę- to troszkę psuje interes a dodatkowo nie znasz stanu maszyny. Choć byłe szkolne maszyny nie są tak zajechane.


dance1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 3094
Rejestracja: 11 mar 2007, 22:42
Lokalizacja: G-G

Re: Boxford Duet CNC

#3

Post napisał: dance1 » 03 gru 2017, 22:29

sterowanie osiami to żaden problem, to krokowce i standardowo lpt, problem to wrzeciono i wymiana narzędzi, jest to osobna płyta i sterowanie przez port szeregowy (także do ogarnięcia jak wiedzę posiadasz).
Można też po łatwości płytę sterującą wymienić, makro i sprawa wymiany narzędzi w machu załatwiona.

A, to jest frezarka i tokarka w jednym stąd nazwa. :wink:

Dodane 1 godzina 41 minuty 50 sekundy:
Oj Kamil to my stary temat odkopali. :mrgreen: :mrgreen:
I don't like principles, I prefer prejudices

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Toczenie / Tokarki Konwencjonalne”