Jak ustawic glowice po kolizji z wrzecionem??

Dyskusje dotyczące toczenia, remontów, modernizacji, narzędzi. Tokarki konwencjonalne.

brzydal
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 1
Posty: 56
Rejestracja: 24 kwie 2007, 17:55
Lokalizacja: solec kujawski

#21

Post napisał: brzydal » 28 kwie 2007, 09:39

[ Dodano: 2007-04-28, 09:44 ]
Piracik pisze:jaka to maszyna? potrzebny dokladny model. i skad jestes? moge ustawic ta glowice. przetoczenie walka sprawdza jedynie ustawienie wrzeciona. do tego dochodzi okolo 3-4 pomiarow glowicy.do tego potrzebny jest odpowiedni trzpien mocowany w gniezdzie glowicy, masz oprawki vdi? mozna sobie poradzic bez takiego trzpienia ale wymaga to wiekszej wprawy. po ustawieniu mechanicznym glowicy trzeba jeszcze ustawic ja programowo w osi X i czasami w Y. dzis rano ustawialem taka glowice po tym jak "nowy" u nas spowodowal dwie kolizje z ciagu jednej zmiany (juz nie pracuje). udalo sie ustawic z dokladnoscia 3 mikronow. potrzebne rzeczy: trzpien, dobra podstawa magnetyczna, czujniki (setkowy i mikronowy), klucz dynamometryczny i najlepiej dtr'ka z opisem momentu dokrecania srub glowicy.


Ja pierwszego dnia w Niemczech posłałem drzwi od Mateka wraz z dużym detalem na jakieś 4 może 5 metrów dalej i nikt mnie nie zwolnił tylko pokazał co mi narazie wolno wciskać a czego nie. Poprostu trzeba było mu dać czas niech sie nauczy no chyba ze był taki cwaniak ze twierdził ze wie i ze umie wszystko. Ja pracuje na CNC 6 może 7 miesięcy i w sumie bardzo mało potrafię a praktycznie nic jeśli chodzi o programowanie , mimo ze nie jestem kolejnym wyciskaczem STARTU no ale staram sie i uczę sie.

A co do ustawienie nie raz widziałem koleś używał do tego 3 rzeczy specjalny wałeczek szlifowany,czujnik, i duży młotek. Czy te metodę można stosować bez zagrożenia dla maszyny bo mi jakoś sie to nie podoba



Tagi:


Piracik
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 11
Posty: 352
Rejestracja: 15 gru 2005, 12:21
Lokalizacja: Świdwin

#22

Post napisał: Piracik » 28 kwie 2007, 10:22

jaki to byl mlotek? jesli gumowy to nic sie nie stanie (oczywiscie jesli wiedzial kiedy i gdzie uderzac) jesli stalowy to radze tego kolesia zwolnic. jesli mowa o czasie pracy na cnc... ja siedze w tym juz jedenasty (11) rok... waleczek tez nie musi byc dobry jesli nie ma odpowiedniego mocowania w gniezdzie glowicy.
- Tokarki CNC -
- Heidenhain - Siemens - Fanuc -


Autor tematu
dalisman
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 6
Posty: 6
Rejestracja: 11 kwie 2007, 20:14
Lokalizacja: Sosnowiec

#23

Post napisał: dalisman » 10 maja 2007, 23:32

hej piracik otrzymales fotki??


Piracik
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 11
Posty: 352
Rejestracja: 15 gru 2005, 12:21
Lokalizacja: Świdwin

#24

Post napisał: Piracik » 11 maja 2007, 10:31

tak otrzymalem. niestety malo na nich widac.na srodku talerza jest 12 czy 6 srub? bo napewno widac 6 w tych otworach ale za nozami wydaje mi sie, ze jest jeszcze 6? jesli tak to to sa sruby trzymajace talerz i je musisz poluzowac aby ustawic glowice w obrocie. nie pokazales jak glowica mocowana jest do supotru osi X. powinno byc 9 lub 10 srub, ale to tez zalezy jak sobie producent wymyslil. nie mialem do czynienia z takimi oprawkami na wiertla, sa to oprawki VDI czy zwykly trzpien o danej srednicy mozna tam wlozyc?
- Tokarki CNC -
- Heidenhain - Siemens - Fanuc -

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Toczenie / Tokarki Konwencjonalne”