Podstawowe informacje nt. tokarek

Dyskusje dotyczące toczenia, remontów, modernizacji, narzędzi. Tokarki konwencjonalne.

karol75
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 2
Posty: 60
Rejestracja: 03 paź 2007, 13:13
Lokalizacja: Polska

#11

Post napisał: karol75 » 06 wrz 2012, 11:46

lukadyop pisze:Cena jest podana z tyłu książki :wink:
:mrgreen:



Tagi:

Awatar użytkownika

BYDGOST
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 4264
Rejestracja: 28 wrz 2007, 09:32
Lokalizacja: Bydgoszcz

#12

Post napisał: BYDGOST » 06 wrz 2012, 15:31

No, jest z tyłu: 800,- zł. Kupi ktoś za tyle?
Pomnik Ikara - Ku pamięci dawnego lotniska w Fordonie.


tomcat65
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1236
Rejestracja: 15 lis 2009, 02:46
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

#13

Post napisał: tomcat65 » 06 wrz 2012, 15:37

Taniej wyrwałem :)
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Cóż, wiedza kosztuje :twisted:


gaski
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 315
Rejestracja: 30 paź 2007, 16:25
Lokalizacja: łódzkie

#14

Post napisał: gaski » 06 wrz 2012, 18:13

BYDGOST pisze:No, jest z tyłu: 800,- zł. Kupi ktoś za tyle?

po denominacji
800/1000=0,80 zł

"kupi ktos za tyle?"


upadły_mnich
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1539
Rejestracja: 09 gru 2005, 11:52
Lokalizacja: Lublin

#15

Post napisał: upadły_mnich » 06 wrz 2012, 19:36

Jeżeli faktycznie chcesz wiedzieć tylko z czystej ciekawości co to jest konik w tokarce to wystarczy w zupełności internet. FAQ na tak szerokim forum? Przeglądałbyś tygodniami.
Jeśli chcesz wiedzieć więcej i masz trochę czasu to zainwestuj w tę książkę co polecają koledzy.
Jestem młodszy niż ta książka. Koledzy żartują z ceny bo faktycznie jest za grosze na serwisie Al...o. Jakbyś mnie zobaczył 15 lat temu (serwisu tego chyba jeszcze nie było) w księgarni - wytrzeszcz oczu i smużka śliny z kącika ust :grin: a to było tylko 8% pensji :smile:
Bydgost, może masz jakieś luźne, podwójne pozycje z zlikwidowanej biblioteki? Może rosyjskie bo mam wrażenie że jako jeden z nielicznych je doceniasz?
Jakbym powiedział na forum ile dałem np za rosyjskie książki techniczne to by mnie zlinczowano.
sprawność wg kobiety: stosunek wielkości wyjętej do wielkości włożonej


Andrzej 40
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 2059
Rejestracja: 11 wrz 2008, 16:04
Lokalizacja: Poznań

#16

Post napisał: Andrzej 40 » 06 wrz 2012, 19:54

upadły_mnich pisze: Jestem młodszy niż ta książka. Koledzy żartują z ceny bo faktycznie jest za grosze na serwisie Al...o. Jakbyś mnie zobaczył 15 lat temu (serwisu tego chyba jeszcze nie było) w księgarni - wytrzeszcz oczu i smużka śliny z kącika ust :grin: a to było tylko 8% pensji :smile:
Jakbym powiedział na forum ile dałem np za rosyjskie książki techniczne to by mnie zlinczowano.
Chyba się mylisz, wszyscy je kupowali. Bo nie tylko były dobre ale do tego tanie (w porównaniu :wink: ). Taka nieustająca promocja. U nich zresztą też kosztowały grosze (czytaj kopiejki). Bo głupie państwo komunistyczne doszło do wniosku, że pieniądz wsadzony w naukę jest najlepszą inwestycją. No i potrzebowali do wyścigu z USA. My mamy inne priorytety a oni nadal wspierają chcących sie uczyć.

Awatar użytkownika

clipper7
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2379
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:29
Lokalizacja: Poznań

#17

Post napisał: clipper7 » 06 wrz 2012, 20:22

W Poznaniu, w TPPR (Towarzystwo Przyjaźni Polsko-Radzieckiej) była księgarnia. Towarzysze nie uznawali praw autorskich i b. szybko tłumaczyli zachodnie pozycje naukowo-techniczne na rosyjski. Lubili solidne wydania, w twardych, płóciennych oprawach i na porządnym papierze. Ceny były przeliczane po kursie państwowym na zł., wychodziły śmieszne kwoty. Jak się znało rosyjski, to było się w raju. Ja, niestety, nie mogłem się jakoś przemóc do nauki tego języka :sad: , chociaż byłem w ZSRR i na ludzi nie mogę powiedzieć złego słowa.
Cóż, było, minęło. I komu to przeszkadzało ? :roll:
Jeżeli pomogłem - nie zapomnij kliknąć POMÓGŁ


upadły_mnich
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1539
Rejestracja: 09 gru 2005, 11:52
Lokalizacja: Lublin

#18

Post napisał: upadły_mnich » 06 wrz 2012, 21:00

kolegom wspomnę jednego z moich wykładowców:
"Panowie, znacie jeden język obcy (ba...międzynarodowy) a sami o tym nie wiecie. Ten język to ...rysunek techniczny." To w sprawie książek rosyjskich technicznych. Opisy po rosyjsku w tych książkach jakie mam do tabel i rysunków są... jak w polskiej normie dotyczącej "Śrub metrycznych z łbem sześciokątnym z gwintem na całej długości" - :grin: równie czytelne :grin:
Andrzeju. W 97 roku podjąłem prace już mając kilka ciekawych, nieświadomie pozyskanych książek z roku 89-93. Pomijając podręczniki "pod przedmiot' na studiach czy w średniej szkole miałem np za 40groszy Poradnik Ślusarza, dokupiłem za kolejne 40 groszy Poradnik Narzędziowca coby nie wracać z jedną byle książką do domu. Do dziś regularnie na forum mnie molestują za Budowę silników modelarskich (tytułu nie pamietam). Nabylem za 30 groszy w antykwariacie sprzedałem za 25zł, na al..o jeszcze wyżej chodzi. I nie chciałem sprzedawać ale...jak miała obrastać kurzem to komuś się przyda.
W księgarni w tymże 97 roku Poradnik Tokarza i Poradnik Frezera kosztowały wtedy po około 50-60zł a ja miałem pierwszą pensję 680zł. Wiem, że biblioteki likwiduja tak samo jak ja mam za darmo tokarkę Zuch (kiedyś o niej rozmawialiśmy na PW). Dzis te podstawowe książki jak Poradnik Tokarza sa za grosze.
sprawność wg kobiety: stosunek wielkości wyjętej do wielkości włożonej


robertgt3
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 13
Rejestracja: 03 gru 2010, 17:13
Lokalizacja: Bydgoszcz

#19

Post napisał: robertgt3 » 06 wrz 2012, 22:24

w temacie ksiazek, na bydgoskim chemiku w niedziele jest gielda ;) conieco zawsze lezy, chociaz dlugo tam nie bylem.

Awatar użytkownika

BYDGOST
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 4264
Rejestracja: 28 wrz 2007, 09:32
Lokalizacja: Bydgoszcz

#20

Post napisał: BYDGOST » 06 wrz 2012, 22:53

robertgt3 pisze:w niedziele jest gielda ;) conieco zawsze lezy
No właśnie są tam. I to bardzo dobre książki. Pozbywam się nadmiaru a jak tam jestem to się skuszę bo .... nie mogę inaczej.

[ Dodano: 2012-09-06, 23:11 ]
upadły_mnich pisze:Bydgost, może masz jakieś luźne, podwójne pozycje z zlikwidowanej biblioteki? Może rosyjskie bo mam wrażenie że jako jeden z nielicznych je doceniasz?
Podwójnych pozycji to już w zasadzie nie ma. Postanowiłem zrobić porządek i niestety wyszło na to, że trzeba się ich pozbyć. Jeśli chodzi o rosyjskie to mam tego ogrom! Wszystko w postaci elektronicznej. Format najczęściej djvu. Jest tylko jeden kłopot, że trzeba by to jakoś uporządkować. Wyłowić te najbardziej potrzebne. Wspomniałeś o modelarstwie i silnikach. Jest jedna książka o budowie modelarskich silników elektrycznych i parowych. Niektóre bardzo proste. Wiele z nich można pobrać z portali tematycznych, forów (sprawdziłem jak sie to pisze :grin:) , bibliotek uniwersyteckich i niektórych stron www. Oczywiście sporo DTR do obrabiarek zdobyłem w ten sposób. Za chwilę jedną mam wysłać bo zgłosił się kolega z Naszego Forum. Zdarza się też, że wysyłam dokumentację w tamtą stronę bo też są takie zgłoszenia. Tam mają problem z polskimi maszynami.

[ Dodano: 2012-09-06, 23:22 ]
Andrzej 40 pisze:państwo komunistyczne doszło do wniosku, że pieniądz wsadzony w naukę jest najlepszą inwestycją
Przy okazji mieli zajęcie i mniej było czasu nad rozmyślaniem o niedostatkach wynikających ze sprawowania tej władzy. Nam nikt nie zabranie myśleć! Przynajmniej na razie.
Pomnik Ikara - Ku pamięci dawnego lotniska w Fordonie.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Toczenie / Tokarki Konwencjonalne”