Uchwyt tokarski FUERDA (chiński)

Dyskusje dotyczące toczenia, remontów, modernizacji, narzędzi. Tokarki konwencjonalne.

prezesss89
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 4
Posty: 16
Rejestracja: 13 gru 2012, 12:12
Lokalizacja: Łęczna

Re: Uchwyt tokarski FUERDA (chiński)

#141

Post napisał: prezesss89 » 28 cze 2018, 22:53

I już po zabiegu, napawałem to, wytoczyłem, zamontowałem na takie dość ciasne pasowanie i wyszło chyba bardzo dobrze po przystawieniu noża do uchwytu wydaje się idealnie. Wielka radość jest w końcu mieć dwa komplety szczęk wcześniej miałem tylko jedne. Z racji że temat jest o uchwycie fuerda to dodam moje spostrzeżenie, uchwyt ogólnie wizualnie to nie prezentuje się jakoś za dobrze wygląda tak trochę jak z pod siekiery, najbardziej zdziwiły mnie szczęki mają strasznie chropowatą powierzchnie, te wałki co wkłada się w nie klucz mają duży luz względem swojej osi w starym uchwycie luz jest może z 5 razy mniejszy i jeszcze jak kręci się kluczem to są momenty że jest dość duży opór jak by się zacierał ale to może z czasem się dotrze. Dziękuję wszystkim za pomoc i Pozdrawiam :-)



Tagi:

Awatar użytkownika

Pirat
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 3
Posty: 513
Rejestracja: 12 lut 2017, 14:28
Lokalizacja: Lódź

Re: Uchwyt tokarski FUERDA (chiński)

#142

Post napisał: Pirat » 29 cze 2018, 20:07

Warto taki nowy uchwyt rozebrać i nasmarować, w moim chińskim uchwycie był smar w korpusie, ale tam gdzie łożyskowana jest spirala była susza.

P.S. Miejsca w które wkłada się klucz to orzechy.


Barni
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 142
Rejestracja: 29 lut 2012, 13:14
Lokalizacja: Niepołomice

Re: Uchwyt tokarski FUERDA (chiński)

#143

Post napisał: Barni » 30 cze 2018, 16:08

Nie polecam Fuerdy odkąd nie uznali mi gwarancji. Spirala wraz z zębatka nie obrobione cieplnie i zahartowane orzechy po prostu zjadły zęby :/


bear
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 5
Posty: 1240
Rejestracja: 15 gru 2014, 23:03
Lokalizacja: Łódź

Re: Uchwyt tokarski FUERDA (chiński)

#144

Post napisał: bear » 12 mar 2020, 00:34

Panowie odkopię trochę temat. Zmieniło się coś w jakości tych chińskich uchwytów typu Fuerda? Poluje na jakieś uchwyty ale ludzie chyba są nie poważni z cenami starych bisonów. Za jakieś szroty fi 100mm wołają po 300zł z nawierconymi otworami często bez żadnych szczęk albo poobijane młotkami jak u kowala...

Awatar użytkownika

maszynista1
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 4
Posty: 386
Rejestracja: 20 sie 2018, 20:31
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Uchwyt tokarski FUERDA (chiński)

#145

Post napisał: maszynista1 » 13 kwie 2020, 12:28

I ja szukam dobrego uchwytu w rozsądnej cenie, w sklepie Visła znalazłem uchwyty Vertex. Z tego co ustaliłem są to uchwyty produkcji tajwańskiej, firma ta produkuje jeszcze imadła maszynowe, podzielnice itp. Pytanie czy ktoś użytkuje oprzyrządowanie tej firmy, a najlepiej uchwyt tokarski i mógłby coś o tych produktach powiedzieć.

Obrazek


mtryb14
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 2
Posty: 94
Rejestracja: 23 lis 2012, 00:20
Lokalizacja: Itoja

Re: Uchwyt tokarski FUERDA (chiński)

#146

Post napisał: mtryb14 » 13 kwie 2020, 12:56

Ja zakupiłem uchwyt 200 że stożkiem mocującym na wrzecionie C6 po przykręceniu wszystko lata jak powinno co prawda uchwyt poszedł na tokarkę 16k20 w miarę swierzą. Ale co do jakości jestem bardzo mile zaskoczony wszystko na czujniku mieści się w normie czyli bicie na odsadzonym wałku bicie na czole uchwytu czy na średnicy mieści się w kilku setkach zawartych w dokumentacji. A za taką cenę to mam cztery fuerdy albo jeden bison więc wolę wymienić w tym przypadku co dwa lata na nową fuerde. Bison ma dokładnie takie same wartości bicia co i fuerda. Jeżeli się wydaje komuś że założy na starą zajechana maszynę nowy uchwyt i będzie 0 na 0 to się grubo myli. Ja zdecydowanie polecam fuerde. Jeszcze jedno uchwyt jest bardzo dobrze nasmarowany i zakonserwowany.

Awatar użytkownika

maszynista1
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 4
Posty: 386
Rejestracja: 20 sie 2018, 20:31
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Uchwyt tokarski FUERDA (chiński)

#147

Post napisał: maszynista1 » 13 kwie 2020, 13:28

Jeden uchwyt fuerda już kiedyś kupiłem, czteroszczękowy, niezależny, jakość tragiczna. W nowym uchwycie luzy na szczękach, szczęki krzywo wyszlifowane i bez numeracji, bicie szlifowanego pręta mierzone 100mm od szczęk 5mm. Oddałem ten syf sprzedawcy i się wyleczyłem z fuerdy.


mtryb14
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 2
Posty: 94
Rejestracja: 23 lis 2012, 00:20
Lokalizacja: Itoja

Re: Uchwyt tokarski FUERDA (chiński)

#148

Post napisał: mtryb14 » 13 kwie 2020, 13:36

To chyba musiałeś bardzo źle trafić aż chyba się pokusze za dwa tygodnie jak będę miał możliwość to nagram film. Ponieważ szczęki bardzo ładnie pasują żadnych luzów bicie w kilku setkach. Na ale u mnie maszyna ma lekko ponad 1500godzin. I uchwyt jest bez zabierają. A jaki uchwyt u Ciebie załatwił problem z biciem na uchwycie ?

Awatar użytkownika

maszynista1
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 4
Posty: 386
Rejestracja: 20 sie 2018, 20:31
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Uchwyt tokarski FUERDA (chiński)

#149

Post napisał: maszynista1 » 13 kwie 2020, 14:15

mtryb14 pisze: A jaki uchwyt u Ciebie załatwił problem z biciem na uchwycie ?

Pożyczyłem od kolego stary uchwyt Rohm, to był uchwyt czteroszczękowy niezależny i było to kilka lat temu.
Teraz szukam uchwytu trzyszczękowego ⌀160 najlepszy byłby Bison, ale cena 1500pln wcale mi się nie podoba dlatego szukam tańszej alternatywy.

Awatar użytkownika

RomanJ4
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 9
Posty: 11575
Rejestracja: 17 mar 2009, 08:55
Lokalizacja: Skępe

Re: Uchwyt tokarski FUERDA (chiński)

#150

Post napisał: RomanJ4 » 13 kwie 2020, 20:25

Zamówiłem sobie na Ali "przed pandemią" ø125 sześcioszczękowy,
Obrazek
pomierzymy jak przyjdzie(druga część jest już w W-wie).
A Fuerdy mam trzy, dwie samocentrujace i jedną czteroszczękową niezależną (wszystkie 125),
Obrazek
Obrazek
jednej używam od początku maszyny, czyli już ładnych parę lat. Nie jest idealna(bicie w nieruszanych szczękach na poziomie 0,15), ale i nie tragiczna, powierzchnie szlifowane, twardość dostatecznie trwała(nie mierzyłem ile). Nie przeszlifowywałem ich, bo do dokładnego mocowania mam zataczane miękkie, albo uchwyt na tulejki 5C, a do toczenia z surówki nie jest to potrzebne..
pozdrawiam,
Roman

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Toczenie / Tokarki Konwencjonalne”