Tokarka CNC - jaką wybrać.

Dyskusje dotyczące toczenia, remontów, modernizacji, narzędzi. Tokarki konwencjonalne.

Piracik
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 11
Posty: 352
Rejestracja: 15 gru 2005, 12:21
Lokalizacja: Świdwin

#41

Post napisał: Piracik » 31 sty 2007, 17:43

ale skoro kolega chce robic tylko aluminium? to nie powinien jej zajezdzic... tak mi sie wydaje


- Tokarki CNC -
- Heidenhain - Siemens - Fanuc -

Tagi:

Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 8457
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

#42

Post napisał: bartuss1 » 31 sty 2007, 22:45

alu ma troche uciązliwy w sterowaniu wiór, jak dobrze dobierze narzędzie a nie na palę to maszynka pozyje :D
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign


Autor tematu
Mack
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 15
Posty: 33
Rejestracja: 11 sty 2007, 09:57
Lokalizacja: Rzeszów

#43

Post napisał: Mack » 01 lut 2007, 08:37

bartuss1 pisze:alu ma troche uciązliwy w sterowaniu wiór, jak dobrze dobierze narzędzie a nie na palę to maszynka pozyje :D
Zgadza się, ale jak się troszeczkę postara to ładne wiórki wychodzą. Tak czy inaczej już podjąłem decyzję że ją kupuję. Wolę mieć mniejszą maszyne w super stanie jak większą bardziej sfatygowaną a w tej kasie większe są już mocno wychodzone. W perspektywie , nie wiem 2-3 lat, i tak mam zamiar kupić coś większego to ta na drobne detale będzie w sam raz. Jak ją przywiozę to napiszę. Dzięki za pomoc w podjęciu decyzji, szczególnie Piracikowi.


Piracik
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 11
Posty: 352
Rejestracja: 15 gru 2005, 12:21
Lokalizacja: Świdwin

#44

Post napisał: Piracik » 01 lut 2007, 15:01

Mack pisze:Dzięki za pomoc w podjęciu decyzji, szczególnie Piracikowi.
mozesz to wyrazic naciskajac "pomogl" :) i daj znac pozniej jak sie na niej robi...
- Tokarki CNC -
- Heidenhain - Siemens - Fanuc -


turner
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 1
Posty: 34
Rejestracja: 01 lip 2007, 16:12
Lokalizacja: Rumia

#45

Post napisał: turner » 03 lut 2008, 15:44

Mack pisze:"Wodzu" napisał;
Czy tam jest pasowanie w +0 w -0,01mm, chodzi o korpus 75T, zdaje sie otwor pod łożysko.


Tak, takie tam jest pasowanie i wszystkie otwory pod łozysko starałem się robić z taką
tolerancją. Jest to spowodowane tym żeby łożysko mógł sobie klient wymienić bez kłopotu, a przy bardziej ciasnym pasowaniu są później problemy z wybiciem łozyska a czasem niektórzy mechanicy maja do tego dwie lewe ręce. Poza tym przy takim pasowaniu, łozyska się idealnie kręcą.
Pragnę nadmienic ,iż anodowanie powoduje utratę materiału! Coś mnie tu bajerem zajeżdźa, a co do mocowania: biorę miękkie szczęki dospawuję do nich klocki, przetaczam pod średnicę wcięcia piasty i naprzód. Baza na wtoczeniu.Co do otworów na kołnierzach: jeżeli utwardzamy powierznię to w jakimś celu, jeżeli otwory pod szprychy robione są po anodowaniu to ja nie łapę! Reszte zostawiam do powtórnego przemyślenia.

Awatar użytkownika

CNCRob
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 4
Posty: 1319
Rejestracja: 24 cze 2007, 20:42
Lokalizacja: Świdwin / Worcester

#46

Post napisał: CNCRob » 03 lut 2008, 16:42

turner pisze:Pragnę nadmienic ,iż anodowanie powoduje utratę materiału!
dawales cos kiedykolwiek do anodowania? sa to sladowe utraty materialu!
- Heidenhain - Siemens - Fanuc -
Able to use the following programmes: FANUC Series 18i-TB, FANUC O-T, SIEMENS SINUMERIC 810D & 840D, ShopMILL, ShopTURN, ManualTURN, HEIDENHAIN CNC ISO, DIN PLUS and TURN PLUS (CNC PILOT) and many more.


lankoff
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 114
Rejestracja: 06 mar 2005, 18:18
Lokalizacja: Kielce

#47

Post napisał: lankoff » 29 lut 2008, 01:31

prawda jest taka co bys niekupil po pewnym czasie trafisz na bariere serwisu!!!!(wlasnie to trenuje)
staraj sie kupowac maszyne(jezeli nadal patrzymy na ten sam poczatkowy detal)
z duzym przelotem(45 i wiecej) glowica rewolwerowa 6 -8 narzedzi(mozna wiecej ale sa kolizyjne z uchwytem)w zasadzie stara maszyna tyle warta ile umie programista-operator i konieczny jest "stacz" wazny jest pomysl jak to zrobic komputer tylko to wykona (za kazdym razem zle ,ale chociaz tak samo!!!!!!!!) zwracaj uwage na stan prowadnic jezeli
sa Ok to zawsze uzyskasz to co chcesz(troche praktyki i popsutych szt.)
zawsze to wiecej niz korbkowy tokarz

Awatar użytkownika

CNCRob
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 4
Posty: 1319
Rejestracja: 24 cze 2007, 20:42
Lokalizacja: Świdwin / Worcester

#48

Post napisał: CNCRob » 29 lut 2008, 10:09

lankoff pisze:glowica rewolwerowa 6 -8 narzedzi(mozna wiecej ale sa kolizyjne z uchwytem)
chyba jednak nie miales do czynienia z wiekszymi glowicami bo glupoty piszesz. wieksza glowica jest mniej kolizyjna niz ta ktora podajesz. na malej podcxzas toczenia jednym narzedziem musisz uwazac aby drugim nie przywalic w uchwyt!
- Heidenhain - Siemens - Fanuc -
Able to use the following programmes: FANUC Series 18i-TB, FANUC O-T, SIEMENS SINUMERIC 810D & 840D, ShopMILL, ShopTURN, ManualTURN, HEIDENHAIN CNC ISO, DIN PLUS and TURN PLUS (CNC PILOT) and many more.


Loser
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 242
Rejestracja: 06 lip 2007, 21:27
Lokalizacja: Nienack

#49

Post napisał: Loser » 29 lut 2008, 23:28

Draco pisze:
lankoff pisze:glowica rewolwerowa 6 -8 narzedzi(mozna wiecej ale sa kolizyjne z uchwytem)
na malej podcxzas toczenia jednym narzedziem musisz uwazac aby drugim nie przywalic w uchwyt!
Na większej (pracowałem na 12 narzędziowej pod VDI) też Zapewniam !! :grin:


jasiu80
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 3
Posty: 14
Rejestracja: 24 lut 2008, 20:44
Lokalizacja: Świdnica

#50

Post napisał: jasiu80 » 22 mar 2008, 11:33

witam niech kolega kupi sobie statego famota z sinumerikiem algo nowszego ctx s konim i pednymi glowucami jest tam na heidenhaidzie i din plus i turn tak ze moze walic program z palca graficznie lub iso egde cam o mazaku nie wspomne bo sa drogie a o glowicach to na dyzych zakladac co 2 narzedzia ktore wystaja pracowalem na podajnikach toczote bylo nap fi 3 i na uchwytach fi 500 wiem wiem ja ti jest gdzie vc jest na 50 bo inaczej nie daje rady material tytan lu inconel macie moze ksiazke do okumy lu45
pozdro
jasiu80

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Toczenie / Tokarki Konwencjonalne”