Tokarka CNC - jaką wybrać.

Dyskusje dotyczące toczenia, remontów, modernizacji, narzędzi. Tokarki konwencjonalne.
Awatar użytkownika

CNCRob
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 4
Posty: 1319
Rejestracja: 24 cze 2007, 20:42
Lokalizacja: Świdwin / Worcester

#51

Post napisał: CNCRob » 22 mar 2008, 11:48

jasiu80 pisze:witam niech kolega kupi sobie statego famota z sinumerikiem algo nowszego ctx s konim i pednymi glowucami jest tam na heidenhaidzie i din plus i turn tak ze moze walic program z palca graficznie lub iso egde cam o mazaku nie wspomne bo sa drogie a o glowicach to na dyzych zakladac co 2 narzedzia ktore wystaja pracowalem na podajnikach toczote bylo nap fi 3 i na uchwytach fi 500 wiem wiem ja ti jest gdzie vc jest na 50 bo inaczej nie daje rady material tytan lu inconel macie moze ksiazke do okumy lu45
pozdro
kolego po jakiemu ty to pisales?


- Heidenhain - Siemens - Fanuc -
Able to use the following programmes: FANUC Series 18i-TB, FANUC O-T, SIEMENS SINUMERIC 810D & 840D, ShopMILL, ShopTURN, ManualTURN, HEIDENHAIN CNC ISO, DIN PLUS and TURN PLUS (CNC PILOT) and many more.

Tagi:


jasiu80
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 3
Posty: 14
Rejestracja: 24 lut 2008, 20:44
Lokalizacja: Świdnica

#52

Post napisał: jasiu80 » 22 mar 2008, 17:30

po szybkiemu a o co chodzi kolego

[ Dodano: 2008-03-22, 17:32 ]
widze ze jestes szpecem na cnc a ile lat robisz i przy czym mozna wiedziec ?
jasiu80

Awatar użytkownika

CNCRob
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 4
Posty: 1319
Rejestracja: 24 cze 2007, 20:42
Lokalizacja: Świdwin / Worcester

#53

Post napisał: CNCRob » 22 mar 2008, 17:55

widze ze jestes szpecem na cnc a ile lat robisz i przy czym mozna wiedziec ?
czy jestem szpecem (jesli tak to mozna okreslic) to nie mi oceniac. poprostu sie staram. od 9 lat programuje i ustawiam tokarki...
- Heidenhain - Siemens - Fanuc -
Able to use the following programmes: FANUC Series 18i-TB, FANUC O-T, SIEMENS SINUMERIC 810D & 840D, ShopMILL, ShopTURN, ManualTURN, HEIDENHAIN CNC ISO, DIN PLUS and TURN PLUS (CNC PILOT) and many more.


jasiu80
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 3
Posty: 14
Rejestracja: 24 lut 2008, 20:44
Lokalizacja: Świdnica

#54

Post napisał: jasiu80 » 25 mar 2008, 08:47

ja od 6 lat robie na tokarkach ale rowniesz pracowalem na ferezarce
robimy rozne detale ale firma jest rozwojowa na jakiej maszynce dzialasz ??? i do czego robisz detale, jaka produkcja
ja robilem na roznyc
jasiu80


lukanio83
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 2
Rejestracja: 31 gru 2009, 18:09
Lokalizacja: Radom

#55

Post napisał: lukanio83 » 31 gru 2009, 18:14

Polecam maszyny ze strony www.haascnc.pl Znajdują się tam maszyny nowe ale mają przystępne ceny. Poleciłbym ci tokarkę GT-20. Kosztuje ona niecałe 23000 euro. A jeśli nie masz tyle pieniędzy to zawsze można wziąć w leasing. I masz pewność że taka maszyna będzie ci służyć kilka ładnych lat. A jak kupujesz używane to kupujesz kota w worku. Nigdy nie wiadomo ile miała kolizji. link do tej tokarki to: http://www.haascnc.com/lang/details.asp ... eTreeModel ale jest jeszcze wiele innych. Do wyboru do koloru :)

[ Dodano: 2009-12-31, 18:18 ]
Polecam maszyny ze strony www.haascnc.com Znajdują się tam maszyny nowe ale mają przystępne ceny. Poleciłbym ci tokarkę GT-20. Kosztuje ona niecałe 23000 euro. A jeśli nie masz tyle pieniędzy to zawsze można wziąć w leasing. I masz pewność że taka maszyna będzie ci służyć kilka ładnych lat. A jak kupujesz używane to kupujesz kota w worku. Nigdy nie wiadomo ile miała kolizji. link do tej tokarki to: http://www.haascnc.com/lang/details.asp ... eTreeModel ale jest jeszcze wiele innych. Do wyboru do koloru :) Kolejną zaletą jest łatwy i przyjazny w obsłudze sterownik Haas. Program napiszesz o wiele szybciej niż w sinumeriku
Łukasz


scmar
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 08 paź 2011, 14:04
Lokalizacja: bielsko

#56

Post napisał: scmar » 08 paź 2011, 14:14

prosze o omoc - jaką maszynę wybrać ? przelot około 45 mm
co polecacie ?
scmar


adiggg
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 11
Rejestracja: 23 mar 2015, 21:37
Lokalizacja: Gdynia

#57

Post napisał: adiggg » 17 gru 2015, 19:34

scmar pisze:prosze o omoc - jaką maszynę wybrać ? przelot około 45 mm
co polecacie ?
Witam,

osobiście polecam hiszpańskie tokarki CNC Pinacho.
Maszyny są z płaskim łożem, dysponują odpowiednim przelotem, w wyższych modelach pomimo płaskiego łoża, jest nawet opcja napędzanych narzędzi.
Jeżeli chodzi o proste elementy do toczenia, to seria SE będzie idealna.
Cena może pozytywnie zaskoczyć, a zaznaczam że mówimy o maszynie w 100% produkowanej w Hiszpanii, nie żaden tam chińczyk.

link do strony dealera:

Kod: Zaznacz cały

http://metal-trade.pl/maszyny/maszyny-do-obrobki-skrawaniem/toczenie/tokarki-cnc/tokarki-z-plaskim-lozem-pinacho/tokarka-cnc-pinacho-se-basic/
:wink:


Autor tematu
Mack
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 15
Posty: 33
Rejestracja: 11 sty 2007, 09:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Tokarka CNC - jaką wybrać.

#58

Post napisał: Mack » 23 kwie 2021, 23:39

Witam.
Odświeżam temat wyboru tokarki CNC. Założyłem go 14 lat temu jak szukałem pierwszej maszyny CNC. Zakupiłem wtedy EMCOturn 120 z obawami czy da sobie radę z toczeniem wałków średnicy fi75 z alu 7075. Maszyna jednak przerosła moje oczekiwania w stosunku do niej. Jest bardzo dokładna, sztywna i bezawaryjna. Przerobiłem ich kilka sztuk do tej pory. W tym momencie potrzebuję już jednak tokarki CNC z napędzanymi narzędziami. Stąd moje pytanie o doradę w kwestii wyboru takowej maszyny. Jako że nie zawiodłem się na firmie Emco, chciałbym przy tej marce pozostać, aczkolwiek oczywiście nie jest to bezwzględny wymóg. Skłaniam się ku tej maszynie https://dentool.dk/en/machine/emco-turn-e-45-3594/ Posiada ona wszystko co potrzebuję, czyli przelot 45mm, napędzane narzędzia, ma podajnik, głowicę na 12 narzędzi, konik, jest prawie nieużywana (ma tylko 433h pracy wrzeciona). Tutaj jest jej dokładny opis https://www.metallo.gr/images/products/ ... rn_E45.pdf Praktycznie wszystko mi w niej pasuje tylko nie cena, prawie 35.6tyś EUR netto, chociaż jest ona i tak mniejsza jak 50% wartości nowej. Jakby któryś z kolegów miał przemyślenia i uwagi odnośnie tej tokarki lub pomysł na jakąś inną to będę bardzo wdzięczny. Pozdrawiam

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Toczenie / Tokarki Konwencjonalne”