Uchwyt tokarski zębatkowy polski FWP

Dyskusje dotyczące toczenia, remontów, modernizacji, narzędzi. Tokarki konwencjonalne.

egi
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 15
Posty: 66
Rejestracja: 01 maja 2010, 08:32
Lokalizacja: katowice

#51

Post napisał: egi » 10 kwie 2012, 23:34

Witaj Impuls,
Absolutnie nie biorę tego jako obrazę, jakos sobie radzę skromie bo skromnie ale daję radę. Przykro mi z tego powodu że takie teksty słyszysz, cóż ja takich omijam z daleka. Dziekuję za zaproszenie z góry powiem że skorzystam. Miło mi bedzie. Bezinteresownie, tak, troszkę błędna interpretacja ale to tylko Twoja subiektywna ocena. Nie ma problemu.
Służę pomoca
Pozdro Seb
Ps. No i pozwolisz Kolego ze sposób pomocy wybieram sam:)



Tagi:


kamar
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 12
Posty: 16240
Rejestracja: 18 wrz 2010, 06:17
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

#52

Post napisał: kamar » 11 kwie 2012, 06:02

egi pisze:
Kamar nie masz argumentów więc nie ma sensu z Toba dyskutowac
Faktycznie nie mam. Nie potrafę przekonać nikogo coby zapłacił za coś dwa razy więcej niż gdzie indziej.
Pomijam już fakt że założyciel tematu pytał o konkretny uchwyt a Ty mu oferujesz i las i tartak i psa.


egi
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 15
Posty: 66
Rejestracja: 01 maja 2010, 08:32
Lokalizacja: katowice

#53

Post napisał: egi » 11 kwie 2012, 07:11

Witaj Kamar Mój Forumowy kolego:)
Widzę że jesteś:)

Awatar użytkownika

kubaspec
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 3
Posty: 206
Rejestracja: 16 lip 2011, 23:00
Lokalizacja: mazowieckie

#54

Post napisał: kubaspec » 11 kwie 2012, 22:55

Nie ma co sie klócić chlopaki żyjmy w zgodzie ze sobą :wink:
mogę sprzedać w dobrym stanie taki uchwyt tylko bez nakładek na szczęki bo sie gdzieś podzialy przez lata i malutko używany był zdjęty z maszyny niedłógo po zalożeniu na nią :smile:


egi
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 15
Posty: 66
Rejestracja: 01 maja 2010, 08:32
Lokalizacja: katowice

#55

Post napisał: egi » 11 kwie 2012, 23:47

Kuba! Fajna propozycja, jak najbardziej mile widziany przejaw dobrej inwestycji.

Awatar użytkownika

M 52
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 420
Rejestracja: 29 gru 2007, 21:01
Lokalizacja: Warszawa

#56

Post napisał: M 52 » 12 kwie 2012, 22:29

kamar pisze:(...)
Nie kredyt , raty itp a własnie podobny uchwyt w miare dobrym stanie. Doprowadzić do używalności nawet męcząc sie przy ustawianiu. Zarobi na siebie i nowy - to pięknie a jak nie to raty nie zarżną.
Święte słowa i prawdopodobnie wyjaśnienie większości decyzji, jakie podejmujemy.

kubaspec pisze:(...)
mogę sprzedać w dobrym stanie taki uchwyt tylko bez nakładek na szczęki bo sie gdzieś podzialy przez lata i malutko używany był zdjęty z maszyny niedłógo po zalożeniu na nią :smile:
Zdjęty, nieużywany i pieczołowicie chroniony przez lata właśnie po to, żeby teraz okazyjnie odsprzedać go koledze. :roll:
pozdrawiam
Maciek
miłośnik maszyn parowych i silników GAD

Awatar użytkownika

kubaspec
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 3
Posty: 206
Rejestracja: 16 lip 2011, 23:00
Lokalizacja: mazowieckie

#57

Post napisał: kubaspec » 12 kwie 2012, 22:43

Mój wujek pracował w zakładzie i dostali nowy uchwyt i niedługo po tym zakład upadł i zabrał ten uchwyt miałem go wykorzystać do swojej tokarki dlatego był pieczołowicie przechowywany ale jest za duży i się nie nadaje więc widzę ze mowa o takim uchwycie i pomyślałem ze może się przydać cos takiego komuś to tylko pytam nie każe go nikomu brać ode mnie nie wystawiam tego na allegro bo się nie znam widzę ze zostałem złe odebrany na foru postanawiając pomóc koledze bo widząc tamten uchwyt z fotki to mnie dziw bieżę ze ktoś chce idiote znaleźć aby go opchnąć


Areo84
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 991
Rejestracja: 26 gru 2009, 09:33
Lokalizacja: ...

#58

Post napisał: Areo84 » 13 kwie 2012, 18:36

Ja nie wiem o co to wielkie halo tą ekonomią uchwytową kol. egi zrobił :?:


kamar pisze: Hobbysta kupuje ten uchwyt i płaci prawie 5 tys z vatem .
Dziś robi precyzyjną tulejkę wielośrednicową z przekładaniem i jest wniebowzięty.
Jutro ma przewiercić zawiasy do bramy z surowego materiału. Robiąc to w tym samym uchwycie po miesiącu ma 5 tysięcy w plecy i uchwyt do zawiasek.
to co napisał kol. Kamar w zasadzie oddaje całą sentencje tematu . Po co wywalać tyle pieniędzy jak ktoś rzeźbi różne różności. Tu mocniej dociśnie tam krzywo złapie i klasa dokładności uchwytu idzie w p**du także i tak zaraz trzeba szczęki będzie przeszlifować. No chyba że ktoś robi same precyzyjne duperele i dokręca sobie to kluczem dynamometrycznym w ramach książkowej poprawności :smile: i opłaca mu się to ekonomicznie to czemu nie, jak go stać. A tak jak wspomniał kol. IMPULS3 czasy, w których z tokarki były niezłe pieniądze raczej minęły.

Nie rozumiem dlaczego kol. egi tak atakauje kol. Kamara za zwykłe racjonalne podejście do tematu.

Ja niedawno zakupiłem nieużywanego Bizona 250 4- szczękowy za 450zł. Uchwyt może ze 20- 30 lat leżał sobie w upaprany w towocie aż miło. Po wyczyszczeniu z tego zaschniętego smaru - igła i do tego w cenie chińszczyzny

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Toczenie / Tokarki Konwencjonalne”