plany bydowy

Dyskusje dotyczące toczenia, remontów, modernizacji, narzędzi. Tokarki konwencjonalne.

Autor tematu
matkod
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 9
Posty: 9
Rejestracja: 13 lut 2012, 14:12
Lokalizacja: Rypin

#21

Post napisał: matkod » 09 mar 2012, 23:42

no tak ale tam niema tokarek z posuwami


Sałata

Tagi:


Zbych07
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 6
Posty: 1479
Rejestracja: 21 cze 2006, 23:26
Lokalizacja: Pruszków

#22

Post napisał: Zbych07 » 10 mar 2012, 00:12

matkod pisze:no tak ale tam niema tokarek z posuwami
:?: :?: :?:
matkod pisze:Witam panowie potrzebuje plany budowy mini tokarki takich jak na tej stronie http://torrenty.org/torrent/184067 lub podobnych najważniejsze żeby to były rysunki techniczne.
Chyba się troszkę pogubiłem. Z Twojego pierwszego postu nie wynikało że szukasz planów tokarki z automatycznym posuwem.
Planów takiej amatorskiej tokarki nie spotkałem. Najbliżej tego są chyba modyfikacje mini lathe, gdzie do fabrycznej tokareczki ludzie dorabiają automatyczny posuw. Na pewno widziałem w necie fotki takich modyfikacji.
Budowa takiej tokarki od podstaw przy dobrym zapleczu jest możliwa ale czy opłacalna ? - w mojej ocenie to sztuka dla sztuki , ale to oczywiście Twój wybór , Twój czas i Twoje pieniądze.


Autor tematu
matkod
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 9
Posty: 9
Rejestracja: 13 lut 2012, 14:12
Lokalizacja: Rypin

#23

Post napisał: matkod » 10 mar 2012, 17:33

wiesz tu chodzi o zajęcie i a nie o samą tokarkę i o zaplecze się nie przejmuj bo mam sporę
Sałata

Awatar użytkownika

MlKl
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 6
Posty: 3706
Rejestracja: 15 sie 2010, 13:44
Lokalizacja: Błonie
Kontakt:

#24

Post napisał: MlKl » 10 mar 2012, 18:13

Ciężko pojąć, o co ci chodzi. Doprecyzuj - co konkretnie chcesz zbudować, czy też, co chcesz zaliczyć. Bo tokarka to pojęcie szerokie - od zaciśniętego w dwóch gwoździach kawałka drewna, obracanego sznurkiem, do centrum obróbczego za kilka milionów ojro.

Długość toczenia, rodzaj obrabianych materiałów, średnica przelotu wrzeciona, średnica materiału nad suportem/łożem, czy chcesz toczyć gwinty, posuwy, czy planujesz to jako CNC czy manual - chcesz pomocy, szanuj czas tych, których o pomoc prosisz.


Autor tematu
matkod
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 9
Posty: 9
Rejestracja: 13 lut 2012, 14:12
Lokalizacja: Rypin

#25

Post napisał: matkod » 10 mar 2012, 23:35

ok długość łoża 1000 średnica toczenia nad suportem 200 posuw od 0,02 do 0,5 gwinty metryczne od 0,5 do 3 to wszystko jak byście mieli plany to podeślijcie plany
Sałata

Awatar użytkownika

RomanJ4
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 11575
Rejestracja: 17 mar 2009, 08:55
Lokalizacja: Skępe

#26

Post napisał: RomanJ4 » 11 mar 2012, 00:31

Ho, ho, to już jest kolego poważna maszyna. Tak na oko z 400kg wagi...
pozdrawiam,
Roman

Awatar użytkownika

panzmiasta
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 788
Rejestracja: 17 gru 2011, 18:13
Lokalizacja: MALBORK

#27

Post napisał: panzmiasta » 11 mar 2012, 00:39

Konkretnie to masz nazbierane materiału czy plany ci wystarczą ? czy same plany przerobisz na żywy metal, z pierwszych parametrów to widzę odpowiednik chinki za 10 klocka , jest bardzo duża szansa że zrobisz nic , zero lub wcale . Chcesz plany , zapraszam do mnie , mam dwie sprawne tokarki , pomierzysz , zdjęcia porobisz , porozmawiamy , a że masz stówkę km to raczej blisko [ w moich kryteriach ; ] . Czytając cały temat blado to jakoś widzę , hmm nie tylko ja .
perfekcyjna B. S. , OUS 1 - Oświęcim 1066/72r; Pozdrawiam

Awatar użytkownika

sajgon
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1014
Rejestracja: 15 lis 2011, 14:21
Lokalizacja: Śląsk

#28

Post napisał: sajgon » 11 mar 2012, 09:59

Kolega matkod, tak założył temat ,napisał coś , ale chyba sam nie wie po co go założył i nie bardzo wie co by chciał , a na dodatek opisuje swój problem bardzo po łebkach.

matkod pisze:Witam panowie potrzebuje plany budowy mini tokarki takich jak na tej stronie http://torrenty.org/torrent/184067 lub podobnych najważniejsze żeby to były rysunki techniczne.
Bo tak po prawdzie to chcesz od podstaw zrobić :
- manuala z mechanicznym posuwem w jednej osi (śruba pociągowa mechanicznie sprzęgnięta z wrzecionem)
- manuala z mechanicznym posuwem w dwóch osiach (śruba i wałek pociągowy mechanicznie sprzęgnięty z wrzecionem)
- tokarkę CNC (śruby napędzane silnikami krokowymi(serwami) ,sprzężenie wrzeciono /napędy śrub za pomocą enkodera ,konieczne do gwintowania)

:mrgreen: Dwa pierwsze przypadki to jak zawracanie kijem Wisły , aczkolwiek nikt koledze nie zabroni.
Nad trzecią opcją można się zastanawiać ,dyskutować... wolał bym kupić coś starszego ,wywalić to co zbędne i przerobić na cnc

Proponuje jeszcze raz zastanowić się nad tym co by kolega chciał i dokładnie to opisać ,podając konkretne parametry. :grin:

Aha ,jeszcze a propos :
długość łoża 1000 średnica toczenia nad suportem 200

w takim zakresie to nie jest mini tokarka :wink:
Pozdrawiam , Michał. ;)

Awatar użytkownika

MlKl
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 6
Posty: 3706
Rejestracja: 15 sie 2010, 13:44
Lokalizacja: Błonie
Kontakt:

#29

Post napisał: MlKl » 11 mar 2012, 15:50

Toć se ściągnij DTR od jakiejś TUM-ki, czy TUC-ki i działaj. Przy takich parametrach i oczekiwaniach z byle czego tego nie ukręcisz.

Ale tak czy siak - taniej kupić coś gotowego, i reanimować. Ludzie likwidują warsztaty, okazja się trafi szybko.


Autor tematu
matkod
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 9
Posty: 9
Rejestracja: 13 lut 2012, 14:12
Lokalizacja: Rypin

#30

Post napisał: matkod » 11 mar 2012, 22:07

po co mi gotowiec nie będę miał tej satysfakcji a tuj 48p x2500 mam w pracy a więc tą tokarkę robię żeby mieć zajęcie po pracy
Sałata

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Toczenie / Tokarki Konwencjonalne”