OUS1 Tarcza zabierakowa.

Dyskusje dotyczące toczenia, remontów, modernizacji, narzędzi. Tokarki konwencjonalne.

kamar
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 16187
Rejestracja: 18 wrz 2010, 06:17
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

#31

Post napisał: kamar » 18 sty 2012, 18:59

mrozanski pisze:to tak jak z czesciami motoryzacyjnymi. zlozenie auta z czesci kosztowalo by kilkakrotnie wiecej (nie licząc w tym robocizny) niz kupienie calego auta w salonie..
Kiedyś moim koronnym pytaniem było - ile mam wziąć za dorobienie trybiku do ruskiego buksiaka
skoro cały kosztuje 20zł (w czasach gdy flaszka kosztywała 100) :)



Tagi:

Awatar użytkownika

panzmiasta
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 8
Posty: 788
Rejestracja: 17 gru 2011, 18:13
Lokalizacja: MALBORK

#32

Post napisał: panzmiasta » 18 sty 2012, 20:32

Cena jest ... Ciekawa ( na pewno nie okazyjna ) gdy dodamy, że np ja za całą maszynkę z kompletem kół zapłaciłem 1350 zł.
a co ja miałbym powiedzieć :oops: ... W wolnorynkowej gospodarce cena adekwatna jest do zależności popytu od podaży, nikt mi nie każe kupować z chin , ale mogę wybrać w Polsce z kilku lub kilkunastu firm nie ruszając się od komputera , trzeba tylko policzyć ile prądu nam laptop zużyje ; . Akurat wykonanie śrub z nakrętkami nie jest jak podróż na marsa . Kto szuka bardzo długo i cierpliwie to znajduje tanio , jak ktoś dobrze zarabia , może mieć wszystko na "dziś " . Ja znalazłem zębatki za 500zł i myślałem że to pieruńsko drogo . Wszystko zależy od punktu siedzenia ... Przykład ? -pytam się o mega zniszczoną tokarkę , jaka cena , jakie wyposażenie i cena za złom użytkowy 1,3zł za kg ? [ najbardziej zgnita i rdzawa tokarka jaką ja w życiu widziałem , 20% do uratowania reszta złom totalny ] . Facet na to że trzeba ją "druciakiem" przetrzeć , olejem prysnąć i będzie jak nowa , :evil: ... Ech
perfekcyjna B. S. , OUS 1 - Oświęcim 1066/72r; Pozdrawiam

Awatar użytkownika

oswiecimskie
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 11
Posty: 288
Rejestracja: 01 gru 2011, 20:33
Lokalizacja: oswiecim

#33

Post napisał: oswiecimskie » 18 sty 2012, 21:07

BYDGOST pisze:
oswiecimskie pisze:Jakby ktoś coś potrzebował z części to psica -popytam
Potrzebny jest konik i myślę, że nie jestem ja w tym jedyny. Mam znajomego, który też szuka. To może by od tego zacząć? Może uzbiera się małe zamówienia na kilkanaście może więcej sztuk? Zawsze to coś więcej niż jedna, dwie.
Konik ostatnio jakis byl choc sam potrzebowalem to mowili ze moze byc problem ale zalatwilem od kogo innego za bardzo okazyjną cene.W najblizszym czasie skontaktuje sie z tokarzami-frezerami z Salezjan i napisze czy jest mozliwe dostac tam konika i jak cos to za ile;)
OUS-1 TSA-16 Mn-80a


mrozanski
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 3
Posty: 807
Rejestracja: 06 lis 2006, 19:05
Lokalizacja: wlkp.

#34

Post napisał: mrozanski » 18 sty 2012, 21:13

panzmiasta pisze:pytam się o mega zniszczoną tokarkę , jaka cena , jakie wyposażenie i cena za złom użytkowy 1,3zł za kg ? [ najbardziej zgnita i rdzawa tokarka jaką ja w życiu widziałem , 20% do uratowania reszta złom totalny ] .
moim zdaniem kazda tokarke da sie uratowac tylko kwestia co to za tokarka. jesli tokarka dobrej konstrukcji to warto wydac dotadkowe 15-20 tys i zrobic remont generalny. a czasami naprawde jest warta tyle co daja na zlomie...
panzmiasta pisze:Facet na to że trzeba ją "druciakiem" przetrzeć , olejem prysnąć i będzie jak nowa ,
wiele jest takich tokarek w internecie- pomalowane i twierdza ze sa po remoncie... :???:

Awatar użytkownika

panzmiasta
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 8
Posty: 788
Rejestracja: 17 gru 2011, 18:13
Lokalizacja: MALBORK

#35

Post napisał: panzmiasta » 18 sty 2012, 21:30

Hmm ta tokarka była za 2tyś , mam nadzieję że już jest zezłomowana bo jak by ktoś kupił kto się nie zna to tylko straci pieniądze
perfekcyjna B. S. , OUS 1 - Oświęcim 1066/72r; Pozdrawiam


Autor tematu
DamianS
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 9
Posty: 216
Rejestracja: 06 sty 2012, 11:24
Lokalizacja: Wrocław

#36

Post napisał: DamianS » 22 sty 2012, 12:38

Nie było mnie tydzień.. nocna zmiana, dzieci itp.. i widzę że wątek wątek wyewoluował :) Tarcze udało mi się w końcu odkręcić, nawiązując do tematu wątku, pomogło WD40 + kawałek płyty MDF grubości 20mm.
Teraz wpadłem na kolejną minę. Mój uchwyt ma tylko jeden komplet szczęk co znaczy że max wałek jaki byłem w stanie złapać to fi 35. Trafiłem nowy uchwyt fi80 kompletny i dorobiłem po znajomości tarcze zabierakową do niego. Sprawa jest taka że robiąc rysunek nie przewidziałem tego że tokarz zrobi pasowaną średnice fi34 oraz gwint M33 z 2 różnych mocowań. W efekcie musiałem roztoczyć pasowanie żeby założyć tarczę. Nie wspominając o tym że zamek też został wytoczony z delikatnym luzem jakieś 0.05-0.1 mm. Nie mam czym dokładnie zmierzyć ale jest on wyczuwalny.
Pytanie co z tym fantem zrobić, planuje wytoczyć 2 pierścienie, przetoczyć średnice o jakieś 2 mm, wkleić nowe pierścienie i wytoczyć na wymiar nakręcając uchwyt na wrzeciono tokarki.
Co o tym myślicie ?


mrozanski
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 3
Posty: 807
Rejestracja: 06 lis 2006, 19:05
Lokalizacja: wlkp.

#37

Post napisał: mrozanski » 22 sty 2012, 12:45

jak masz juz nakrecona tarcze na wrzeciono przetocz czolo i zrob nowy zamek


Autor tematu
DamianS
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 9
Posty: 216
Rejestracja: 06 sty 2012, 11:24
Lokalizacja: Wrocław

#38

Post napisał: DamianS » 22 sty 2012, 12:52

To byłoby najprostsze gdyby tarcza wystawała poza wrzeciono. Niestety jest z nim na równo. Jak przetoczę czoło czyli zbiorę jakieś 4mm to będzie mi 4mm wystawała śruba. Uchwyt fi 80 ma przelot jakieś 15mm czy coś koło tego więc śruba z wrzeciona mi do niego nie wejdzie.

Awatar użytkownika

RomanJ4
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 6
Posty: 11546
Rejestracja: 17 mar 2009, 08:55
Lokalizacja: Skępe

#39

Post napisał: RomanJ4 » 22 sty 2012, 13:32

Stara praktyka :idea: , zamek pod uchwyt należy przetaczać dopiero po zamocowaniu tarczy na wrzecionie! Pierścień ratunkowy o którym pisałeś kolego, można oczywiście zastosować, ale trzeba pamiętać, że nie może on być za cienki. Ponieważ po wklejeniu przy przetaczaniu mógłby się on odkształcać pod naciskiem noża. W tej samej operacji należy również "liznąć" powierzchnię czołową tarczy.
pozdrawiam,
Roman


Autor tematu
DamianS
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 9
Posty: 216
Rejestracja: 06 sty 2012, 11:24
Lokalizacja: Wrocław

#40

Post napisał: DamianS » 22 sty 2012, 13:59

Wpadłem na to że zamek powinienem wytoczyć u siebie ale już było po fakcie
:/ Na tarczy z czoła zostawiłem sobie 0,5mm zapasu na rysunku tak że spokojnie będę mógł lekko zebrać. Cóż, ostatnio toczyłem na warsztatach szkolnych dawno temu tak że trochę rzeczy pozapominałem :)

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Toczenie / Tokarki Konwencjonalne”