Elektroniczny odczyt wysuwu pinoli konika

Dyskusje dotyczące toczenia, remontów, modernizacji, narzędzi. Tokarki konwencjonalne.
Awatar użytkownika

Autor tematu
MlKl
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 3706
Rejestracja: 15 sie 2010, 13:44
Lokalizacja: Błonie
Kontakt:

Elektroniczny odczyt wysuwu pinoli konika

#1

Post napisał: MlKl » 14 gru 2011, 20:25

Obrazek

Jak widać na fotce suwmiarka była za długa i kolidowała z korbką pinoli, więc bez większego sentymentu uciąłem kawałek. Uciąłem również ok centymetra stałej szczęki, mocując ją w szczelinie wyciętej w kawałku kwadratowej stali 10x10 przez docisk śrubą M4. Ruchoma szczęka opiera się po prostu o krawędź pinoli. Cofa się przy użyciu zwykłej gumki recepturki - jak znajdę odpowiednią sprężynę, to podmienię.

Miałem dorabiać skale przy pokrętłach, ale po tym doświadczeniu chyba zrezygnuję - trzy takie suwmiarki sprawę załatwią kompleksowo.



Tagi:

Awatar użytkownika

RomanJ4
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 11546
Rejestracja: 17 mar 2009, 08:55
Lokalizacja: Skępe

#2

Post napisał: RomanJ4 » 14 gru 2011, 23:07

Możesz dotoczyć zaciskany pierścień o średnicy wysuwanej tulei i założyć go na końcówkę a do niego na stałe przykręcić szczękę suwmiarki (na sztywno) nie bedzie wtedy możliwości błędu spowodowanego różną siłą docisku.
Coś na kształt tego Obrazek
pozdrawiam,
Roman

Awatar użytkownika

Autor tematu
MlKl
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 3706
Rejestracja: 15 sie 2010, 13:44
Lokalizacja: Błonie
Kontakt:

#3

Post napisał: MlKl » 15 gru 2011, 02:11

W moich pracach dokładność liczę w milimetrach - do tej pory robiłem głównie "na oko" :) Od dziś będę wiedział prawie na pewno, jak głęboko wjechałem. A ustrojstwo musi się łatwo demontować - na co dzień na tym koniku mam przykręcone imadełko, w którym często piłuję rozmaite przedmioty - a ta suwmiarka w takim środowisku długo nie pożyje...

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Toczenie / Tokarki Konwencjonalne”