Czy warto zakupić tę tokarkę?

Dyskusje dotyczące toczenia, remontów, modernizacji, narzędzi. Tokarki konwencjonalne.

Autor tematu
kefa
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 1
Posty: 37
Rejestracja: 01 gru 2009, 01:43
Lokalizacja: Wrocław

Czy warto zakupić tę tokarkę?

#1

Post napisał: kefa » 09 wrz 2011, 18:50

Witajcie.

Od jakiegoś czasu rozglądam się za centrum tokarskim do precyzyjnej obróbki niewielkich elementów (fi 3, 5, 8 mm). Potrzebuję czegoś co w pełni zautomatyzuje proces produkcji (po za centrum tokarskim również podajnik z magazynkiem prętów). Jakiś czas temu natrafiłem na ofertę maszyny Nexturn LP-12B ( http://www.ailab.pl/nexturn/item/lp-12b ) ale kompletnie nie mogę znaleźć żadnych informacji na temat tej firmy (Nexturn). Czy ktoś z Was miał styczność z tą firmą i tymi maszynami? Co o niej sądzicie? Czy warto w nią zainwestować, czy raczej poszukać innych rozwiązań?

Ewentualnie co doradzilibyście innego w granicach 50k e? Znalazłem ofertę maszyn Haas, aczkolwiek niewiem czy te można porównać do owego nexturna, za którym przemawia również silnik 1,5kW (przy tak małych elementach koszt energii elektrycznej to znaczący element).

Z góry dziękuję wszystkim za pomoc i wszystkie odpowiedzi!
kefa

Edit 1. Do produkcji tych elementów nie ma potrzeby korzystania z przeciwwrzeciona.
Edit 2. Jeżeli macie jakieś inne propozycje maszyn, to chętnie im się również przyjrzę (czego potrzebuję: precyzyjna przy małych elementach [np 8x8mm], odpowiedni silnik [żeby połowa ceny elementu to nie był koszt energii elektrycznej], cena w okolicach 50k e, dostępne oprzyrządowanie w postaci automatycznego podajnika prętów z magazynkiem i to chyba tyle)

[ Dodano: 2011-09-17, 23:59 ]
Rozumiem, że nikt z Was nie miał do czynienia z tą maszyną, gdyż poczytałem, że nie jest popularna firma w Polsce. A posiadając takie informacje jakie są dostępne w karcie katalogowej, jak ocenilibyście tę maszynę?

kefa



Tagi:


GRI69
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 1
Posty: 49
Rejestracja: 12 lut 2009, 19:27
Lokalizacja: wawa

#2

Post napisał: GRI69 » 04 lis 2011, 12:13

Witam, kiedyś też szukałem maszyny do małych detali. Wtedy nie natrafiłem na znalezione przez ciebie maszyny. Oglądałem maszynę Emco (http://asco.pl/75019.dhtml?sid=1&gclid= ... DgodqRMcAw). Z oglądanych używek wszystkie miały bardzo duże zapotrzebowanie na moc przyłączeniową. Ostatecznie przerobiłem pod Macha ruską tokarkę) (silnik 2,2 kW na falowniku, śruby kulowe, prowadnice na wózkach), na razie mam krokowce na z-cie 12,5 Nm i na x 8,5 Nm, ale zmieniam na serva po 750 W). Nie jest to mercedes ale na osi x mam montowane 5 narzędzi i do moich detali mi to wystarcza.


Gabryel
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 1
Posty: 23
Rejestracja: 30 mar 2007, 20:46
Lokalizacja: Katowice

#3

Post napisał: Gabryel » 06 lis 2011, 17:50

Ta tokarka to jest chyba automat typu swiss i zapewne kosztuje w granicach 50000 euro.
Za kwotę 50 tys zl nie dostaniesz nowej tokarki CNC ,nawet do tak małych elementów.
Za 60 tyś dostaniesz Osę z Andrychowa bez podajnika i nasterowaniu z Tajwanu za dopłatom Fanuk
Ale jeśli jest mowa o 50 000 euro, to zmienia postać rzeczy.
Czy serie są duże ? Jeśli tak, to tokarka typu swiss jeśli nie to zwykła z liniowymi narzędziami.Jeśli chodzi o tokarki typu swiss to nie mam rozeznania, ale kilku producentów jest obecnych na naszym rynku np.STAR,CITIZEN ,TSUGAM ,DMG .Z małych tokarek cnc to masz do wyboru Emco E 25(brak wersji z liniowymi narzędziami tylko rewolwer,jest oś C i napędzane narzędzia) ,Mazaka QT6(brak osi C), Osę z Andrychowa(brak osi C), i Spinner SB(plus za linały). Ja zdecydowałem się na Spinera SB i jestem zadowolony ,polecam.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Toczenie / Tokarki Konwencjonalne”