Jak dobrać prędkść obrotów toczenia

Dyskusje dotyczące toczenia, remontów, modernizacji, narzędzi. Tokarki konwencjonalne.

mariuszbroda
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 8
Posty: 430
Rejestracja: 13 lip 2011, 21:57
Lokalizacja: Wrocław

#31

Post napisał: mariuszbroda » 17 sie 2011, 01:25

Załamałem się,serio,prawdę mi powiedziałeś.....Bartuss
Pewnego dnia zatrzymałem swoją maszynę,ładnie wyczyściłem,zamknąłem,góra za miesiąc miałem wrócić.....miałem,już mija rok...
Żeby nie zwariować kupiłem kilka małych maszynek i po cichu wtargałem do piwnicy(no po cichu,ale pały i tak już były)
Patrzę na to małe gówno i przypominam sobie jak obrabiałem pakiet blach o średnicy ponad pół metra na iluminatory do jachtów(na blachach spiętych zawsze strach jest),a teraz włożę sobie szajbę fi 100 i cieszę się jak głupi.
Ech pier.....lone życie....
Ale ja wrócę...obiecałem to swoim maszynom :lol:
Pozdrawiam.



Tagi:

Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 8458
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

#32

Post napisał: bartuss1 » 17 sie 2011, 08:59

wyobraz sobie ze ta nowa maszynka od jachtow itd jedzie w okolice Wrocka.

z tokarkami i frezarkami jest tak ze same nie przyjdą i nikt za friko nie da, trzeba na nie zarobić, a ponieważ zaczynałem od zera to pierwsza moja maszynka był Rolstal a potem tokarka c6, potem kupilem małą tokarke bernardo hobby 500 a c6 została zcncowiona, potem kupiłem tokarke jet cos tam z srednicą toczenia 400 w mostku i z niezbednymi posuwami i stwierdziłem na co mi 3 tokarki, te dwie male sprzedałem i tak juz zostało.
w miedzyczasie niechcąco pojawilo sie 5axis, ale to juz cała historia. obrabiam teraz mdfy i hdfy na zlecenie tak przy okazji jak nie ma nic innego do roboty
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign


mariuszbroda
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 8
Posty: 430
Rejestracja: 13 lip 2011, 21:57
Lokalizacja: Wrocław

#33

Post napisał: mariuszbroda » 17 sie 2011, 23:58

Witam,robiłem kilka lat temu duże zlecenie do Kędzierzyna,ponad rok....no jak w zeszłym roku była powódź to życzyłem żeby oszczędziło Twoje miasto,ale żeby ich zalało :lol: (samo centrum siedziba tej firmy,z mostu zjeżdżałem- po prawej benzyna,potem w lewo i w prawo,Odra jest no ze 300 metrów)
Jak zrobisz i już skasujesz to może powiesz,gdzie Twoja praca pojechała ?
Źyczę absolutnego sukcesu i pozdrawiam.
MK

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Toczenie / Tokarki Konwencjonalne”