magazyn pręta kontra materiał sześciokątny

Dyskusje dotyczące toczenia, remontów, modernizacji, narzędzi. Tokarki konwencjonalne.

Autor tematu
stal-com
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 4
Posty: 56
Rejestracja: 04 sty 2008, 21:19
Lokalizacja: Bestwina

#11

Post napisał: stal-com » 14 paź 2009, 21:00

Wracając do tematu to wygląda to tak: Maszyna Gildemeister MF 65 sprint z trzy metrowym magazynem pręta Obrazek

Do tego magazynu wchodzą takie redukcję na różne średnice pręta w mojej maszynie niestety tych redukcji nie ma a gdy bym chciał je dokupić to koszt jest kolosalny bo aż 2300 Euro za jeden komplet pod jedną średnicę. Tu moje pytanko do szanownych kolegów czy ktoś z was pracuje na takiej maszynie i orientuje się czy nie dało by się takich redukcji dorobić samemu bo cena naprawdę odstrasza. Wyglądają one tak Obrazek
Wpadło mi już parę zleceń wszystko będzie robione z sześciokąta i mam obawy czy mi tych wkładek w magazynie nie poniszczy obracający się trzy metrowy sześciokąt np taki 27mm. Please o jakąś radę :wink:



Tagi:


zdzicho
Posty w temacie: 3

#12

Post napisał: zdzicho » 14 paź 2009, 22:32

W naszej firmie toczyliśmy z sześciokąta na Gildemeister GM 32.Nie było tam innego magazynu niż do prętów okrągłyczh i nic sie nie działo. Nie znam tego automatu o którym piszesz więc nie wypowiadam się, czy nic się nie stanie.

Awatar użytkownika

CNCRob
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 6
Posty: 1319
Rejestracja: 24 cze 2007, 20:42
Lokalizacja: Świdwin / Worcester

#13

Post napisał: CNCRob » 15 paź 2009, 01:40

nie znam tokładnie tego typu podajnika ale znam maszyny tego producenta. czy tłok w podajniku nie ma czasem wymiennych końcówek do każdej średnicy pręta? całe koryta wymieniasz tylko przy konkretnych zakresach średnic, np jedno koryto do średnic od 16-24, następne od 24-... itd. jak możesz to wrzuć foto tłoka z podajnika. sądz, że ma on końcówkę, która zaciska się na pręcie i można tylko tą koncówkę wymieniać. dodatko jakbyś mógł to wrzuć fotki okulara i szczęk do niego (część od strony maszyny, która podtrzymuje pręt)
- Heidenhain - Siemens - Fanuc -
Able to use the following programmes: FANUC Series 18i-TB, FANUC O-T, SIEMENS SINUMERIC 810D & 840D, ShopMILL, ShopTURN, ManualTURN, HEIDENHAIN CNC ISO, DIN PLUS and TURN PLUS (CNC PILOT) and many more.


Autor tematu
stal-com
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 4
Posty: 56
Rejestracja: 04 sty 2008, 21:19
Lokalizacja: Bestwina

#14

Post napisał: stal-com » 19 paź 2009, 22:27

Nie orientuję się ktoś z was czy da się takie redukcje do magazynu dorobić samemu?

Awatar użytkownika

CNCRob
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 6
Posty: 1319
Rejestracja: 24 cze 2007, 20:42
Lokalizacja: Świdwin / Worcester

#15

Post napisał: CNCRob » 19 paź 2009, 22:39

stal-com pisze:Nie orientuję się ktoś z was czy da się takie redukcje do magazynu dorobić samemu?
zadałem tobie kilka pytań, poprosiłem o fotki, olałeś sprawe na dłuższy czas, na nic nie odpowiedziałeś, nie wiemy jakie masz typy redukci a teraz chcesz abyśmy powiedzili, czy ty je dorobisz. może wysil się trochę jak chcesz cokolwiek zyskać.
- Heidenhain - Siemens - Fanuc -
Able to use the following programmes: FANUC Series 18i-TB, FANUC O-T, SIEMENS SINUMERIC 810D & 840D, ShopMILL, ShopTURN, ManualTURN, HEIDENHAIN CNC ISO, DIN PLUS and TURN PLUS (CNC PILOT) and many more.


Autor tematu
stal-com
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 4
Posty: 56
Rejestracja: 04 sty 2008, 21:19
Lokalizacja: Bestwina

#16

Post napisał: stal-com » 19 paź 2009, 23:33

A na jakie pytania ja nie odpowiedziałem? Jedynie czy się jakiś tłok nie zaciska na końcówce materiału, nie odpowiedziałem bo nie wiem czy jest tam w ogóle jakiś tłok bo ja tej maszyny jeszcze nie mam dopiero może w tym tygodniu będę miał to wtedy mogę zrobić więcej fotek np wewnątrz magazynu. Miałem dwie fotki to je wkleiłem a i tak jedna z nich ta z redukcjami jest ściągnięta z neta a nie zrobiona przeze mnie. I nie olałem tematu na parę dni tylko obserwowałem codzień z myślą że może ktoś się w końcu wypowie co na takiej maszynie pracuje i napisze dokładnie jak to wygląda na tej maszynie a nie tylko przypuszczenia.

Awatar użytkownika

CNCRob
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 6
Posty: 1319
Rejestracja: 24 cze 2007, 20:42
Lokalizacja: Świdwin / Worcester

#17

Post napisał: CNCRob » 19 paź 2009, 23:44

jak będziesz miał maszynę to zrób zdjęcia, napewno coś wymyślimy
- Heidenhain - Siemens - Fanuc -
Able to use the following programmes: FANUC Series 18i-TB, FANUC O-T, SIEMENS SINUMERIC 810D & 840D, ShopMILL, ShopTURN, ManualTURN, HEIDENHAIN CNC ISO, DIN PLUS and TURN PLUS (CNC PILOT) and many more.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Toczenie / Tokarki Konwencjonalne”