co sądzicie o tej tokarce? (Colchester Tornado A50)

Dyskusje dotyczące toczenia, remontów, modernizacji, narzędzi. Tokarki konwencjonalne.
Awatar użytkownika

NarciarzR
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 7
Rejestracja: 22 sie 2009, 10:43
Lokalizacja: Banbury U.K.

#11

Post napisał: NarciarzR » 26 sie 2009, 12:30

WOSZO pisze:maszyna była bardzo mało używana eksploatowana była w szkole w celach szkoleniowych
Znaczy co 10 minut inny operator i wszyscy bez doświadczenia.
A maszyna służyła jako królik doświadczalny.
To jak kupić samochód ze szkoły jazdy.


Jest jak jest a nie jak powinno być.

Tagi:

Awatar użytkownika

CNCRob
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 11
Posty: 1319
Rejestracja: 24 cze 2007, 20:42
Lokalizacja: Świdwin / Worcester

#12

Post napisał: CNCRob » 26 sie 2009, 12:44

NarciarzR, dobrze mówisz. koleś widać, że ściemnia bo ten stan przycisków wskazuje na ich używanie i to w nadmiernej ilości, przy takim zużyciu jeśli maszyna faktycznie by nie była używana to przynajmiej lakier obok sterowania byłby wytarty a jest nowy aż świeci po oczach.
- Heidenhain - Siemens - Fanuc -
Able to use the following programmes: FANUC Series 18i-TB, FANUC O-T, SIEMENS SINUMERIC 810D & 840D, ShopMILL, ShopTURN, ManualTURN, HEIDENHAIN CNC ISO, DIN PLUS and TURN PLUS (CNC PILOT) and many more.


WOSZO
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 5
Posty: 5
Rejestracja: 26 sie 2009, 11:49
Lokalizacja: KALISZ

#13

Post napisał: WOSZO » 26 sie 2009, 12:46

Nikt tutaj z nikogo nie robi idioty a tym bardziej z klienta nie będę się sprzeczał z kimś kto nie oglądał maszyny na żywo ani jej nie wypróbował do czego zachęcam ! nie sprzedaje kota w worku każda zainteresowana osoba możne przyjechać obejrzeć oraz wypróbować Tokarke !!!
Myślę ze jedyna osoba która wprowadza kogokolwiek w błąd jest ten kto wypowiada się na ten temat bez wcześniejszego zapoznania się z historia maszyny ani z tym jak dziala

Tyle z wypowiedzią na tym forum odnośnie Tokarki zdecydowałem się odpisać na te bezpodstawne zarzuty i robienia ze mnie oszusta jako ze sprzedającego

Tyle na ten temat !!!

Pozdrawiam

Awatar użytkownika

CNCRob
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 11
Posty: 1319
Rejestracja: 24 cze 2007, 20:42
Lokalizacja: Świdwin / Worcester

#14

Post napisał: CNCRob » 26 sie 2009, 12:48

więc dlaczego nie odpowiesz na konkretne pytania?
1. dlaczego brak jest zyżycia lakieru na maszynie?
2. dlaczego zgarniacze ledwo wiszą a blacha wygląda jak nowa?
to są jedynie dwa, więcej mogę rzucić jak odpowiesz.
ps. myślisz, że ja bym jechał oglądać maszynę, jeśli na fotkach widzę przekręty? a już napewno jeśli bym jechał to z całym wyposażeniem do pomiarów osiowości i to z czujnikami mikronowymi a nie setkowymi i jeśli ktoś będzie chciał opłacić mi wyjazd abym pomogł w oględzinach tej maszyny to służę pomocą.
- Heidenhain - Siemens - Fanuc -
Able to use the following programmes: FANUC Series 18i-TB, FANUC O-T, SIEMENS SINUMERIC 810D & 840D, ShopMILL, ShopTURN, ManualTURN, HEIDENHAIN CNC ISO, DIN PLUS and TURN PLUS (CNC PILOT) and many more.


WOSZO
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 5
Posty: 5
Rejestracja: 26 sie 2009, 11:49
Lokalizacja: KALISZ

#15

Post napisał: WOSZO » 26 sie 2009, 12:55

Człowieku nikt cie nie pyta ani nie prosi o to abyś Ty przyjechał ta maszynę zobaczyć i oceniać chyba się troszkę przeceniasz !!!
Nie będę się z tobą spinał na forum odnośnie maszyny której kupnem nie jesteś zainteresowany !!

Awatar użytkownika

CNCRob
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 11
Posty: 1319
Rejestracja: 24 cze 2007, 20:42
Lokalizacja: Świdwin / Worcester

#16

Post napisał: CNCRob » 26 sie 2009, 12:59

patrzecie go jaki nerwowy a nie potrafi na dwa proste pytania odpowiedzieć!!! powtórze je bo może nie doczytałeś:
1. dlaczego brak jest zyżycia lakieru na maszynie?
2. dlaczego zgarniacze ledwo wiszą a blacha wygląda jak nowa?

[ Dodano: 2009-08-26, 13:13 ]
no co jest kolego WOSZO, masz okazje się wypowiedzieć w obronie na rzekome oszczerstwa z mojej strony i odpowiedzieć na te pytania, zapewne sporo osob chetnych na kupno przeczyta twoje odpowiedzi... chyba, że coś w maszynie okrywasz i nie wiesz jak teraz wybrnąć?
- Heidenhain - Siemens - Fanuc -
Able to use the following programmes: FANUC Series 18i-TB, FANUC O-T, SIEMENS SINUMERIC 810D & 840D, ShopMILL, ShopTURN, ManualTURN, HEIDENHAIN CNC ISO, DIN PLUS and TURN PLUS (CNC PILOT) and many more.


WOSZO
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 5
Posty: 5
Rejestracja: 26 sie 2009, 11:49
Lokalizacja: KALISZ

#17

Post napisał: WOSZO » 26 sie 2009, 13:45

Nie nerwowy tylko sfrustrowany twoimi wypowiedziami !

Szybkie sprostowanie czego wcale nie muszę robić :

Tokarka była wzięta w leasing od firmy Cholchester w Angli przez Collage (szkole) jeśli byś był nie doinformowany po wyjściu nowego modelu szkola wzięła nowy a ten oddala w ramach zwrotu depozytu jeśli cokolwiek było w niej odświeżone było to robione przez firmę Collchester !!! Tokarka została od nich kupiona i zostanie przywieziona do Polski 3 wrzenia tokarka od momentu zakupu i przetestowaniu jej nie była używana co potwierdza daty na fakturach !!!

Jako sprzedający maszynę udostępniam dane zawarte w dokumentach możliwość obejrzenia oraz wypróbowania Tokarki oraz 30 dniowa gwarancje od dnia sprzedaży

Nie życzę sobie pomówień typu oszustwa lub tym podobne
Osoby takie jak ty które wypowiadaja sie na temat sprzetu bez zapoznania sie z jego dzialaniem i stanem technicznym polecam odwiedzenie sklepu i zakup nowej Tokarki

Pozdrawiam
Wszystkich zainteresowanych

Awatar użytkownika

CNCRob
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 11
Posty: 1319
Rejestracja: 24 cze 2007, 20:42
Lokalizacja: Świdwin / Worcester

#18

Post napisał: CNCRob » 26 sie 2009, 15:36

Tokarka była wzięta w leasing od firmy Cholchester w Angli przez Collage (szkole) jeśli byś był nie doinformowany po wyjściu nowego modelu szkola wzięła nowy a ten oddala w ramach zwrotu depozytu jeśli cokolwiek było w niej odświeżone było to robione przez firmę Collchester !!! Tokarka została od nich kupiona i zostanie przywieziona do Polski 3 wrzenia tokarka od momentu zakupu i przetestowaniu jej nie była używana co potwierdza daty na fakturach !!!
więc co ty się burzysz jak sam gówno o tej maszynie wiesz. wypowiedziałem się na podstawie 12 letnich obserwacji takiej ilości maszyn o jakiej ty nawet nie słyszałeś. sam może raz czy dwa widziałeś na oczy tą maszynę a gadasz, że nic przy niej nie było robione jak dokładnie widać, że było!!! poza tym zapraszasz na oględziny maszyny jak nawet jeszcze jej nie znasz. i nie musisz mi tłumaczyć co to jest collage, mieszkam w anglii prawie dwa lata...

[ Dodano: 2009-08-26, 15:40 ]
ty chyba nawet nie masz pojęcia co się w anglii w szkołach dzieje z maszynami. akurat jeden z moich kolegów miał w czerwcu zaliczenia w takiej szkole przy maszynie. ta maszyna założe się, że miała więcej kolizji niż się nawet mi może przyśnić. oni w tych szkołach mają za zadanie napisać w domu program, przygotować ogróbkę i jeśli to przejdzie przez wykładowcę to idą z tym na maszyne i mają przynieść gotowy detal. nikt ich przy tym nie kontroluje i mają sobie radzić sami, to nie polska, gdzie dyrektor szkoły stoi przy maszynie i sprawdza 10 razy zanim ty coś naciśniesz. tam jest ryzyko, albo da rade albo trudno się mówi.
- Heidenhain - Siemens - Fanuc -
Able to use the following programmes: FANUC Series 18i-TB, FANUC O-T, SIEMENS SINUMERIC 810D & 840D, ShopMILL, ShopTURN, ManualTURN, HEIDENHAIN CNC ISO, DIN PLUS and TURN PLUS (CNC PILOT) and many more.


WOSZO
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 5
Posty: 5
Rejestracja: 26 sie 2009, 11:49
Lokalizacja: KALISZ

#19

Post napisał: WOSZO » 26 sie 2009, 15:50

Wydaje mi się ze jako sprzedający powiedziałem wystarczająco dla informacji osób które są zainteresowane .

Temat uważam za zamknięty.(osobiście nie interesuje mnie twoje doświadczenie ani ile maszyn w życiu widziałeś a tym bardziej ile lat w Anglii mieszkasz te informacje możesz zachować dla siebie )


Autor tematu
GGG
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 6
Posty: 105
Rejestracja: 03 sty 2009, 20:46
Lokalizacja: Leszno

#20

Post napisał: GGG » 01 wrz 2009, 20:40


ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Toczenie / Tokarki Konwencjonalne”