Tokarka do czuł

Dyskusje dotyczące toczenia, remontów, modernizacji, narzędzi. Tokarki konwencjonalne.

Autor tematu
uabtolko
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 8
Rejestracja: 04 lip 2011, 12:21
Lokalizacja: Wrocław

Tokarka do czuł

#1

Post napisał: uabtolko » 04 lip 2011, 19:23

Witam serdecznie,

Poszukuje automatu tokarskiego, który wyprostuje drut zwinięty w szpulę, a następnie potnie go na odpowiednie długości i zrobi zakończenia.

Produkt finalny:
Obrazek

Czy ktoś wie jak dokładnie nazywa się taka maszyna? Czy ktoś zna producentów? Lub jakieś używane maszyny?

Nie poszukuje szlifierki, bo wiem, że potem taki ponacinany drut trzeba zeszliwować.



Tagi:


koala.g
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 2826
Rejestracja: 01 kwie 2009, 23:02
Lokalizacja: Małopolska

#2

Post napisał: koala.g » 04 lip 2011, 19:53

Zakończenia czyli co ?
Poszukaj bender-a na YT jest kilka filmów z różnymi typami tych maszynek.


Autor tematu
uabtolko
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 8
Rejestracja: 04 lip 2011, 12:21
Lokalizacja: Wrocław

#3

Post napisał: uabtolko » 04 lip 2011, 21:01

Zakończenie płaskie, wypukłe lub stożkowe:
Obrazek

Wiem, że tego typu elementy można robić na CNC ale wydajność jest słaba. Chodzi mi automat, który tnie drut na odpowiednie długości, elementy te automatycznie są wrzucane do rewolwerówki i tam robione zakończenia.
Poszukaj bender-a
Możesz mi podesłać jakieś linki? I co to są za maszyny?


koala.g
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 2826
Rejestracja: 01 kwie 2009, 23:02
Lokalizacja: Małopolska

#4

Post napisał: koala.g » 04 lip 2011, 21:46

To po angielsku zginarka.


Autor tematu
uabtolko
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 8
Rejestracja: 04 lip 2011, 12:21
Lokalizacja: Wrocław

#5

Post napisał: uabtolko » 04 lip 2011, 23:00

zginarka to raczej nie jest. coś co tnie..


skoczek
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1095
Rejestracja: 15 lis 2006, 22:04
Lokalizacja: Cieszyn/Kraków

#6

Post napisał: skoczek » 05 lip 2011, 00:40

Witam serdecznie.
Jak chcesz Kolego robić to wydajnie to zapomnij o rewolwerówce. Potrzebujesz prostego automatu najlepiej wzdłużnego do którego podajesz materiał z pręta. Przykład takiego automatu masz tutaj:
. Innym modelem jest np. AWA-16. Liczba oznacza przelot przez wrzeciono, czyli dla podanego w tytule automatu załadowujesz podajnik prętem fi16 (można też innym, mniejszym). Musisz zaostrzyć sobie noże tak by przy odcinaniu robiły Ci kształt czoła który chcesz uzyskać. I to praktycznie cała filozowia bez bawienia się w odcinanie a następnie kształtowanie czoła na jakiejś innej maszynie.
Taki automat można bez większych problemów kupić za 3-4 tyś. zł. Potrzebujesz jeszcze kogoś kto Ci ten automat nastawi oraz dorobi krzywki do Twojej produkcji.
Możesz jeszcze pomyśleć ewentualnie nad automatem typu ATC, ATD i ich bliźniaki (np. firmy ) które posiadają rewolwer i są trochę bardziej uniwersalne od automatu wzdłużnego.
Nie wiem czy Ty chcesz produkować kołki do ustalania jakiś dwóch elementów, czy do czegoś innego to potrzebujesz ale jeżeli mają to być kołki do ustalania to przed szlifowaniem powinieneś jeszcze materiał obrobić cieplnie. Co do szlifowania to potrzebujesz szlifierkę bezkłową.
Pozdrawiam, skoczek.
Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród. - Hipolit Cegielski

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Toczenie / Tokarki Konwencjonalne”