Jak toczyć czyli manual dla początkujących

Dyskusje dotyczące toczenia, remontów, modernizacji, narzędzi. Tokarki konwencjonalne.

Marek64
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 4
Posty: 13
Rejestracja: 05 sie 2008, 19:07
Lokalizacja: Łódź

#31

Post napisał: Marek64 » 13 sty 2009, 10:57

Bardzo fajne filmy, no i takie klimatyczne też. Swoją drogą przyznam, że nie wiedziałem, że kiedyś imaki nożowe tak wyglądały.



Tagi:


o_LuCaS_o
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 09 lip 2009, 18:37
Lokalizacja: Warszawa

#32

Post napisał: o_LuCaS_o » 25 lut 2014, 08:15

Witam!

Odświeżając nieco temat, to w trakcie przeglądania materiałów podanych wcześniej, dotarłem w efekcie do tego kanału (jęz. angielski):



Jestem zupełnie zielony w temacie toczenia i ta seria przydała mi się, żeby w ogóle wiedzieć co i jak wygląda :)

Pozdrawiam!
Łukasz


rafalmarek10
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 1
Posty: 68
Rejestracja: 04 lip 2013, 22:19
Lokalizacja: Zdzieszowice
Kontakt:

#33

Post napisał: rafalmarek10 » 25 lut 2014, 19:53

Bardzo ciekawe filmy, można zobaczyć jak to wygląda wszytko i w ostatnim filmie pokazano jak dbać o maszynę :wink: Czytając wcześniejsze posty dodam coś od siebie. Żeby toczenie opanować to potrzeba troche czasu. W 1 klasie zawodówki to miałem różne sytuacje : częste łamanie noży, wyrwanie materiału z uchwytu gdy bez podparcia jechałem, zdarzało się włączyć tokarke z włożonym kluczem w uchwycie ale na szczęście nikomu nic się nie stało :grin: A teraz w 3 klasie dla mnie toczenie to przyjemność, nie mam problemów z toczeniem gwintów nożem czy uzyskiwanie danej tolerancji czy inne trudniejsze rzeczy :wink:


o_LuCaS_o
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 09 lip 2009, 18:37
Lokalizacja: Warszawa

#34

Post napisał: o_LuCaS_o » 28 lut 2014, 21:16

Cześć!

Cieszę się, że filmiki się spodobały. Jeszcze w tej chwili czytam to:

http://www.jjjtrain.com/vms/library.html

Też daje pojęcie o podstawach. Doskonały jest też link, który pojawiał się kilka razy na forum:

http://www.mini-lathe.com/

Jest na nim sporo podstawowej wiedzy, opisu części i działania tokarek klasy hobby.

W tym co piszesz o I klasie, to chyba coś jest. Pod tym linkiem:

http://www.neme-s.org/Tubalcain/machine_shop_tips.htm

jest komplet linków do filmów, które nagrał nauczyciel tokarstwa w szkole w USA. W filmie #30 lub #31 opowiada, jak to uczniowie, którzy nigdy nie mieli nic do czynienia z maszynami przychodzili na pierwsze zajęcia...latające klucze, uchwyty obijające się o łoża itd. :)

Osoboście jeszcze nigdy nie miałem do czynienia z tokarką do metalu, ale powoli próbuję wejść w temat. W przyszłym tygodniu idę do Tokarza w mieście zapytać się, czy mógłbym się u niego czegoś nauczyć...zobaczymy :)

Pozdrawiam!


ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Toczenie / Tokarki Konwencjonalne”