Jakość noży tokarskich

Dyskusje dotyczące toczenia, remontów, modernizacji, narzędzi. Tokarki konwencjonalne.
Awatar użytkownika

ALZ
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 18
Posty: 3433
Rejestracja: 06 sie 2004, 01:42
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

#91

Post napisał: ALZ » 10 lis 2008, 22:14

Na bank do tego trzonka są płytki TCMT 09, Zresztą żadna inna i tak tam nie będzie pasowała.
Muszę kupić nóż do toczenia otworów poniżej 10mm ale mam obawy że problemy będą podobne. Spróbuję jeszcze zmniejszenie obrotów i będę się musiał pobawić bo cudów nie ma.



Tagi:

Awatar użytkownika

CNCRob
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 31
Posty: 1319
Rejestracja: 24 cze 2007, 20:42
Lokalizacja: Świdwin / Worcester

#92

Post napisał: CNCRob » 11 lis 2008, 04:57

ja do malych otworow uzywam wytaczakow KOMET
- Heidenhain - Siemens - Fanuc -
Able to use the following programmes: FANUC Series 18i-TB, FANUC O-T, SIEMENS SINUMERIC 810D & 840D, ShopMILL, ShopTURN, ManualTURN, HEIDENHAIN CNC ISO, DIN PLUS and TURN PLUS (CNC PILOT) and many more.


wachu
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 10
Rejestracja: 22 lut 2008, 13:43
Lokalizacja: Śląskie

Dobre czy tanie???

#93

Post napisał: wachu » 19 mar 2009, 10:24

clipper7 pisze:Może wyraziłem się niejasno, ale chodzi mi o różnice w jakości samych trzonków noży, a nie płytek. Co do płytek, to oczywiście zgadzam się z Kolegami. Ale nie wiem, czy warto za sam trzonek Sandvika warto dać 2 razy tyle, ile za taki sam Pafany. Czym one, w praktyce, się różnią ?

[ Dodano: 2008-04-27, 17:29 ]
ma555rek pisze:z ręki najekonomiczniejsze to raczej lutowane
Ja wyznaję zasadę, przy toczeniu amatorskim (Nutool, oczywiście), że często wykonywane operacje wykonuję składakami a rzadkie - lutowanymi lub HSS. Różnica w kulturze pracy pomiędzy nimi jest jednak znaczna. A w końcu toczę dla przyjemności a nie z musu.
Witam

Noże Sandvika są wykonane są z lepszych materiałów i dokładniej - na początku nie ma różnicy, ale zużycie (wygniecenie gniazda) będzie stanowczo wolniejsze. Jeżeli wytłuką nam się gniazda to dużo szybciej będą zużywać się płytki i będziemy musieli zejść z parametrami - ot oszczędności...
O frezach nawet nie wspominam (dopiero widać różnicę).

pozdrawiam

Pozdrawiam

Awatar użytkownika

CNCRob
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 31
Posty: 1319
Rejestracja: 24 cze 2007, 20:42
Lokalizacja: Świdwin / Worcester

#94

Post napisał: CNCRob » 19 mar 2009, 21:03

wachu pisze:Noże Sandvika są wykonane są z lepszych materiałów i dokładniej
jakies mam takie wrazenie, ze kolega handluje sandvikiem, widac to po wypowiedziach w innych tematach... wiec watpie aby kolegi wypowiedzi byly miarodajne... chociaz nie zaprzecze, narzedzia sandvika sa dobre i sam ich czesto uzywam, chociaz coraz czesciej przechodze na tanszego i rownie dobrego iscara, czasem wnt.
- Heidenhain - Siemens - Fanuc -
Able to use the following programmes: FANUC Series 18i-TB, FANUC O-T, SIEMENS SINUMERIC 810D & 840D, ShopMILL, ShopTURN, ManualTURN, HEIDENHAIN CNC ISO, DIN PLUS and TURN PLUS (CNC PILOT) and many more.

Awatar użytkownika

KubaJ.
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 7
Rejestracja: 19 mar 2009, 20:42
Lokalizacja: Klecza dolna

#95

Post napisał: KubaJ. » 19 mar 2009, 21:10

Popieram Draco.Używam głowic i frezów firmy iscar i jestem bardzo zadowolony z ich wydajności i wytrzymałości.A jeśli umiejętnie potrafi się dobrać parametry to są lepsze od Sandvika


rumar72
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 6
Rejestracja: 05 kwie 2009, 18:28
Lokalizacja: lublin

#96

Post napisał: rumar72 » 05 kwie 2009, 21:41

witam mam pytanie co sądzicie o płytkach mitsubishi

Awatar użytkownika

ALZ
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 18
Posty: 3433
Rejestracja: 06 sie 2004, 01:42
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

#97

Post napisał: ALZ » 11 kwie 2009, 18:44

Pytanie do fachowców-czy przecinak z płytką P30 da sobie radę ze stalą 50 HS (stal sprężynowa) bo z płytką P10 to wytrzymuje góra 1,5 mm wgłębienia i trzeba nóż ostrzyć. Dzisiaj przecinałem wałek fi 55 i w zasadzie cały nóż zeszlifowany, kupa nerwów i nawet nie powieem co więcej :twisted: . Cholerstwo twarde, na obróbkę otworu fi 30 zużyłem 3 płytki do wytaczaka sandvik ale nie mam pomysłu co z cięciem.

Awatar użytkownika

CNCRob
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 31
Posty: 1319
Rejestracja: 24 cze 2007, 20:42
Lokalizacja: Świdwin / Worcester

#98

Post napisał: CNCRob » 11 kwie 2009, 20:17

ALZ, jakie dajesz parametry do tej stali? ogolnie 50HS bardzo ladnie sie przecina, plytka ktora podales powinna byc odpowiednia, chociaz bardziej bylbym sklonny ku P20. P10 ci sie zapewne kruszyla? czy scierala? jesli nie masz zbyt sztywnej maszyny to ta plytka bedzie sie kruszyc a na materiale bedziesz mial widoczne zabki w miejscu przeciecia. ta stal o srednicy fi45 z powodzeniem kiedys cialem na starych automatach ustawianych na krancowki za pomoca nozy z SW. dlugo wytrzymywaly ale warunek zarowno przy plytkach jak i SW jest jeden, stosunkowo male obroty. daj predkosc skrawania na 30 i ograniczenie obrotow na max. 500. powinno spokojnie dac rade. stal ta nie znosi wysokich obrotow zarowno przy przecinaniu jak i przy wierceniu. i jeszcze co jest bardzo bardzo wazne to wyjatkowo dobre chlodzenie, latwo stopic przy niej narzedzie. mi kilka razu udalo sie gdy wior zaslonil chlodzilo to wiertlo zgrzalo sie z materialem i juz tak zostalo :)
- Heidenhain - Siemens - Fanuc -
Able to use the following programmes: FANUC Series 18i-TB, FANUC O-T, SIEMENS SINUMERIC 810D & 840D, ShopMILL, ShopTURN, ManualTURN, HEIDENHAIN CNC ISO, DIN PLUS and TURN PLUS (CNC PILOT) and many more.

Awatar użytkownika

ALZ
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 18
Posty: 3433
Rejestracja: 06 sie 2004, 01:42
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

#99

Post napisał: ALZ » 11 kwie 2009, 20:47

Płytka mi się nie kruszyła tylko tępiła, przecinałem to na 180 obrotach. W ogóle to samo toczenie wewnętrzne fi 30 to na 400 obrotach bo przy większych obrotach płyyka błyskawicznie się tępiła Próbowałem przecinak oprawkowy SW ale ten to już ani nie ruszył.Tak jak sugerujesz muszę zdobyć przecinak z płytką P20. Narazie dzięki.

Awatar użytkownika

CNCRob
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 31
Posty: 1319
Rejestracja: 24 cze 2007, 20:42
Lokalizacja: Świdwin / Worcester

#100

Post napisał: CNCRob » 11 kwie 2009, 22:06

jesli chodzi o przecinanie to najlepsze noze jakich uzywalem to sandvik. do przecinania nie spotkalem sie z lepszymi. warto odlozyc troche kasy i kupic listwe z dwoma koncami, w przyszlosci sie napewno zwroci. uzywalem chyba wszystkich firm, poprzez iscara, kennametal o pafanie nie wspomne bo ma kiepskie przecinaki i jedynie sandvik przy bardzo czestym przecinaniu wytrzymywal bardzo dlugo okres czasu. jesli mozesz na maszynie ustawiac przecinanie ze stala predkoscia skrawania a nie stalymi obrotami rowniez warto to stosowac, znacznie wydluza trwalosc plytek. mimo iz przy wiekszej srednicy material sie wzrokowo wolniej kreci ale to wcale nie wydluza ciecia bo zblizajac sie do malej juz idzie duzo szybciej niz przy stalych obrotach.
- Heidenhain - Siemens - Fanuc -
Able to use the following programmes: FANUC Series 18i-TB, FANUC O-T, SIEMENS SINUMERIC 810D & 840D, ShopMILL, ShopTURN, ManualTURN, HEIDENHAIN CNC ISO, DIN PLUS and TURN PLUS (CNC PILOT) and many more.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Toczenie / Tokarki Konwencjonalne”