Fabryka Maszyn Tarnów - reaktywacja

Dyskusje dotyczące toczenia, remontów, modernizacji, narzędzi. Tokarki konwencjonalne.

trzasu
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1330
Rejestracja: 10 cze 2007, 00:16
Lokalizacja: o/Bełchatowa

#11

Post napisał: trzasu » 05 sie 2014, 18:58

W sumie to zrobiliście dobry deal kupując FMT (jeśli to Wy jesteście firmą z Sochaczewa), kwota za którą poszedł cały zakład, biorąc pod uwagę wyposażenie, bardzo atrakcyjna, teraz trochę kreatywności i do dzieła :smile:



Tagi:


IMPULS3
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 7549
Rejestracja: 25 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: LUBELSKIE

#12

Post napisał: IMPULS3 » 05 sie 2014, 20:40

Mam przyjemność użytkować Tarnowskie TUJ-e i zdecydowanie są to najlepsze maszyny na jakich pracowałem.
Cieszę się że firma znów żyje natomiast zastanawia mnie dlaczego na stronie nie ma w ofercie szlifów prowadnic a wszelkie usługi to jednak w dośc małych gabarytach. Czyżby przejęcie zakladu było niepełne bez wielkogabarytowych obrabiarek?
Nie to że się czepiam bo żal takich zakładów, a pytam z ciekawości i oczywiście trzymam kciuki. :)

Awatar użytkownika

GrafRamolo
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 699
Rejestracja: 03 sty 2011, 23:18
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

#13

Post napisał: GrafRamolo » 06 sie 2014, 00:21

Przyłącze się do gratulacji.
I poprę pomysł przedmówcy. Coś małego a nawet dwa cosie typu tokarka i frezarka z możliwością dokupienia cnc była by myślę produktem wielce konkurencyjnym.

W Polsce może nie ma kultury majsterkowania ale Anglia i Niemcy to raj dla maszyn, które można wstawić do garażu i wykonać sobie działający model lokomotywy.

Z takiego założenia wychodzi firma wabeco, ich oferta jest bardzo ciekawa, ceny sa atrakcyjne jak na kieszeń europejczyka, na nasza mniej i jest miejsce do popisu. A jakość mają wysoką to i cenione sa ich wyroby. Polski odpowiednik był by nie lada grada. W dodatku że mamy bisona i można wejść z nim w kooperacje a to firma, której udało się zyskać światową renomę.


Andrzej 40
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 2059
Rejestracja: 11 wrz 2008, 16:04
Lokalizacja: Poznań

#14

Post napisał: Andrzej 40 » 10 sie 2014, 00:43

Popieram postarzałą arystokrację, czyli Jego Wysokość GrafaRamolo. Popyt na małe (jest piękne :mrgreen: ) i średniej wielkości tokarki i frezarki oraz kombinację tych 2 nadal istnieje. Kwestia ceny i jakości.
Wykażcie się! Polak potrafi.
Powodzenia!

Awatar użytkownika

pioterek
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1724
Rejestracja: 27 gru 2012, 02:40
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

#15

Post napisał: pioterek » 10 sie 2014, 07:28

FMT-Tarnów pisze:Witam wszystkich zainteresowanych,
chciałbym Państwa poinformować o wznowieniu działalności Fabryki Maszyn Tarnów (dawne Zakłady Mechaniczne Tarnów)
Gdyby Państwo potrzebowali jakieś części do tarnowskich maszyn tj. TUJ-380MF, TUJ-380CNC, TUJ-560M, TUJ-630M, TUJ-630MEF, TUJ-630MEF, szlifierki do wałków i otworów RUP280 oraz starsze modele tj. np. TUJ 50 M lub chcieliby Państwo zlecić nam usługi (wg. dokumentacji) na ww. maszynach, to bardzo proszę o kontakt z naszym konsultantem lub odwiedzenie naszej strony internetowej w celu poznania szczegółów oferty www.fmt-tarnow.pl
I czego teraz się spodziewać? Co jest właściwie wznowione? Tylko proszę o odpowiedzi konkret i na temat bez odsyłania na obce strony.

http://archiwum.allegro.pl/oferta/tokar ... 72138.html

Mnie nie stać, co ma właściwie wzbudzać zachwyt? Zapłata po cenach realnych dla zachodnich kupców przy tutejszych zarobkach 1/5 tamtych? Po co mi takie szczęście?
Temat się toczył tylko między forumowiczami, teraz będzie inaczej?
https://www.cnc.info.pl/topics56/tokark ... t23826.htm

A co gdyby Państwo potrzebowali jakieś części do tarnowskich maszyn TUJ-48, TUG-48?


IMPULS3
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 7549
Rejestracja: 25 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: LUBELSKIE

#16

Post napisał: IMPULS3 » 10 sie 2014, 08:46

pioterek pisze:I czego teraz się spodziewać? Co jest właściwie wznowione? Tylko proszę o odpowiedzi konkret i na temat bez odsyłania na obce strony.
Dostaniesz taką samą odpowiedz jak ja. :)
Bez względu czy są w stanie zrobić sami czy zlecają na zewnątrz, to jeżeli produkt końcowy nie straci na jakości w stosunku do tych sprzed lat to i tak sukces że jakakolwiek kontynuacja jest. A jeszcze jak zaczną coś udoskonalać i unowocześniać to będzie super.
Jak ktokolwiek ma pojęcie o przemyśle to chyba wie że produkcja kilkutonowych zabawek wymaga sporych maszyn i pomieszczeń i nawet jak nie mogą tego póki co zrealizować to niech robią to co im będzie się opłacało, zawsze lepsze to niż niedporacowane produkty czysto Chińskie na które nabiera się przyszłch nabywców. :)


Autor tematu
FMT-Tarnów
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 5
Posty: 7
Rejestracja: 04 sie 2014, 10:23
Lokalizacja: Tarnów

#17

Post napisał: FMT-Tarnów » 11 sie 2014, 08:40

pioterek pisze: I czego teraz się spodziewać? Co jest właściwie wznowione? Tylko proszę o odpowiedzi konkret i na temat bez odsyłania na obce strony.
Wznawiamy produkcję naszych rodzimych produktów serii TUJ, TAR i RUP
pioterek pisze:Mnie nie stać, co ma właściwie wzbudzać zachwyt? Zapłata po cenach realnych dla zachodnich kupców przy tutejszych zarobkach 1/5 tamtych? Po co mi takie szczęście?
Wiem że każdy chciałby wszystko za darmo ale tak się nie da. Produkujemy porządne maszyny i nie możemy robić wszystkiego po kosztach. Kto jest w temacie wie że nie montujemy tanich rozwiązań (jak konkurencja) tylko stawiamy na jakość komponentów (np. łożysko GAMET 141.107X-141.165XP robione na zamówienie, zachęcam do sprawdzenia cen).
pioterek pisze:A co gdyby Państwo potrzebowali jakieś części do tarnowskich maszyn TUJ-48, TUG-48?
Mamy niezbędną dokumentację więc możemy sami wyprodukować części zamienne, jednak chcemy przekonać klientów do nowych maszyn.
IMPULS3 pisze:Bez względu czy są w stanie zrobić sami czy zlecają na zewnątrz, to jeżeli produkt końcowy nie straci na jakości w stosunku do tych sprzed lat to i tak sukces że jakakolwiek kontynuacja jest. A jeszcze jak zaczną coś udoskonalać i unowocześniać to będzie super.
Jak ktokolwiek ma pojęcie o przemyśle to chyba wie że produkcja kilkutonowych zabawek wymaga sporych maszyn i pomieszczeń i nawet jak nie mogą tego póki co zrealizować to niech robią to co im będzie się opłacało, zawsze lepsze to niż niedporacowane produkty czysto Chińskie na które nabiera się przyszłch nabywców. :)
Doskonale Pan to podsumował.
ps chciałbym tylko zapewnić że planujemy unowocześniać nasze maszyny i/lub wprowadzić na rynek nowe rozwiązania :)


marek żebrowski
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 108
Rejestracja: 03 wrz 2009, 16:51
Lokalizacja: olsztyn

#18

Post napisał: marek żebrowski » 14 sie 2014, 21:26

panie kolego i tyczy sie to nie tylko waszej firmy ale ogółem uniwersalnych tokarek manualnych produkowanych w polsce drzewiej czy obecnie . ważnym aspektem obsługi tokarki jest jej ergonomia a tu we wszystkich typach także u was d...... czasami mam wrażenie że gdyby przed 39 r.nie zaprojektowano tokarek to po wojnie byłaby totalna klapa . pracowałem w życiu na paru typach tokarek różnych producentów z różnych państw i naprawdę jestem patryjotą ale polskie nie należały do moich ulubionych .

Awatar użytkownika

GrafRamolo
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 699
Rejestracja: 03 sty 2011, 23:18
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

#19

Post napisał: GrafRamolo » 14 sie 2014, 22:08

Jako projektant zawodowy, musze przyznać koledze Markowi rację. Ergonomia to niesłychanie ważna cecha produktu. Bez tego najlepsze parametry na nic bo podejdzie się do maszyny i nie czuje się jej. A są i takie ze podchodzi się i odrazu człowiek czuje się jak by przepracował na niej 10 lat. Po to właśnie robi się modele, testy organoleptyczne i dotyka przedmiotów. Samo zaprojektowanie 2 3d często kończy się ergonomiczną porażka.


Andrzej 40
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 2059
Rejestracja: 11 wrz 2008, 16:04
Lokalizacja: Poznań

#20

Post napisał: Andrzej 40 » 15 sie 2014, 01:48

marek żebrowski pisze: ... polskie nie należały do moich ulubionych .
A jakie i dlaczego, zdaniem Kolegi, były dobre pod względem ergonomii? Może Koledzy z Tarnowa wykorzystają opinie Kolegi.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Toczenie / Tokarki Konwencjonalne”