tokarka ZMM CU 502 SOFIA

Dyskusje dotyczące toczenia, remontów, modernizacji, narzędzi. Tokarki konwencjonalne.

vmaxpredator
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 2
Rejestracja: 04 lis 2016, 16:52
Lokalizacja: Olszewo - Grzymki

CU 502 Posuw przyspieszony - dane silnika posuwu przys.....

#11

Post napisał: vmaxpredator » 05 lis 2016, 21:56

Witam.
Kupiłem niedawno Tokarkę CU 502 , niestety miała wykręcony silnik posuwu przyspieszonego.

Odkręciłem obudowę , widać otwór po silniku i koła zębate przekładni.

Wnioskuje z tego że silnik musi posiadać koło zębate jako komplet.

Chciałem poprosić o dane tabliczki znamionowej silnika posuwu przyspieszonego , oraz dane koła zębatego które musi być jak sądzę na osi silnika. dobrze by było jakby była nazwa firmy także.

Kupie taki silnik oryginalny lub zamiennik jeżeli ktoś życzliwy prześlę mi dane

Posiadam DTR CU 401 i CU 502 - podzielę się dokumentacją jeśli ktoś potrzebuje.

Czekam serdecznie na odpowiedz - pozdrawiam Michał



Tagi:

Awatar użytkownika

Arcio
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 3
Posty: 262
Rejestracja: 16 gru 2007, 12:13
Lokalizacja: Rybnik

#12

Post napisał: Arcio » 05 lis 2016, 22:04

vmaxpredator, tam powinien być silnik mocowany kołnierzowo o mocy 0,55kW i prędkości obrotowej wynoszącej 2850obr/min.
Te kołnierze są znormalizowane więc wystarczy, że zmierzysz otwór w suporcie i podasz tą wartość sprzedawcy.
Na wałku silnika jest osadzone koło zębate wykonane z tworzywa sztucznego - to koło jest dostępne w firmach zajmujących się rozprowadzaniem części do bułgarek.
Remonty bieżące i kapitalne mini i midi koparek gąsienicowych.
601081098


Areo84
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 991
Rejestracja: 26 gru 2009, 09:33
Lokalizacja: ...

#13

Post napisał: Areo84 » 05 lis 2016, 23:36

Arcio pisze:Na wałku silnika jest osadzone koło zębate wykonane z tworzywa sztucznego - to koło jest dostępne w firmach zajmujących się rozprowadzaniem części do bułgarek.
i ceny są zajebiaszcze :mrgreen:

Śpiewali 490zł netto za malutkie kółko o zębach prostych z tworzywa które można wystrugać na zwykłej frezarce w parę kwadransów :lol:


Konradj
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 26 maja 2017, 15:42
Lokalizacja: Pilzno

#14

Post napisał: Konradj » 15 cze 2017, 07:41

Witam potrzebuje DTR do cu 502 jesli bylby ktos na tyle mily to prosze o podeslanie [email protected] lub jesli ktos wie gfzie moge kupic to prosze o info ,z gory dziekuje .


Frantz
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 281
Rejestracja: 14 lis 2007, 21:19
Lokalizacja: Śląsk

#15

Post napisał: Frantz » 06 sie 2017, 11:54

Witam.Mamy problem z tokarką CU 502 .Od pewnego czasu zanikał posuw i właściciel zdecydował że rozbieramy skrzynie suportu .Okazało sie że wszystkie łożyska były zmielone i nie wiadomo jakim cudem to jeszcze chodziło.Oczywiście wymiana igruntowne czyszczenie całej skrzyni dało pierwsze efekty ale po zamontowaniu na maszynie posuw dalej nie działał. po ponownym rozkręceniu okazało się sprzęgło odśrodkowe które jest zamontowane wa wałku nie pracuje poprawnie .Zastanawiam się czy przy wymianie łożysk nie zamontowałem odwrotnie zabieraka tego sprzęgła .Może mi ktoś pomóc bo sam już nie wiem .Najlepiej jak mógł mi ktoś podesłać deteerke w pdf .Sprawa bardzo pilna .Za każdą wskazówke z góry dziękuje

Mój email [email protected]

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Toczenie / Tokarki Konwencjonalne”