Zapytania do operatora z Gkodu

Dyskusje dotyczące działania obsługi programu LinuxCNC

Autor tematu
DOHC
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 7
Posty: 893
Rejestracja: 06 kwie 2007, 19:12
Lokalizacja: Pionki

#11

Post napisał: DOHC » 24 wrz 2015, 17:27

To jest generalnie maleńka tokarka Zuch na wałkach wiszących. Tocze na swoje potrzeby nic nie idzie do szlifowania ale jak np chcę zrobić coś z jakimś określonym luzem i mi ucieknie te 5 setek czy dycha to zamiast suwliwego połączenia mam latające :). Robiłem jeszcze tak że zostawiałem parę setek naddatku i na koniec papierem ściernym do wymaganej średnicy i też było ok.

Pozdrawiam



Tagi:


skoczek
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 4
Posty: 1095
Rejestracja: 15 lis 2006, 22:04
Lokalizacja: Cieszyn/Kraków

#12

Post napisał: skoczek » 24 wrz 2015, 17:46

Rozwiązanie z papierem ściernym jest dobre jak na takie warunki, ale właśnie dlatego by nie "przewalić" wymiaru rozbija się przejścia wykańczające na kilka prawie identycznej grubości warstw (a przynajmniej przy 4 przejściach pierwsze jest deko inne, ale kolejne 3 już prawie idealnie mieszczą się w zakładanej tolerancji). Zostawianie jednego przejścia 0,1mm i późniejsze celowanie w wymiar jest jak loteria. Spróbuj robić tak jak Ci radzę. To moja skromna rada, ale oczywiście możesz robić tak jak Tobie jest wygodniej.

Pozdrawiam!
Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród. - Hipolit Cegielski


kamar
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 16187
Rejestracja: 18 wrz 2010, 06:17
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

#13

Post napisał: kamar » 24 wrz 2015, 18:05

DOHC pisze:NO tak to mniej więcej robię że zostaje 0,1 naddatku
Sami sobie życie utrudniacie :)
Z tego co pamiętam to większosć moich subów tokarkowych ma do zaptaszkowania pole "korekta" i miejsce na wpisanie jej wartosci. Subik robi tylko ostatnie przejście powiększone o korektę.


Autor tematu
DOHC
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 7
Posty: 893
Rejestracja: 06 kwie 2007, 19:12
Lokalizacja: Pionki

#14

Post napisał: DOHC » 24 wrz 2015, 21:21

Szczerze mówiąc to ja skrobie to małym wiórkiem bo wtedy wiór się łamie i nie muszę nad tym stać, nie owijają się na uchwycie ani na śrubie :). Z Kamarowych subów korzystam oczywiście, jakoś nie zwróciłem uwagi na tego "ptaszka" ale zbadam. U mnie problem też jest taki że silniki są 6 NM wcześniej chodziły na 8A i sie nie grzały a teraz pędzi je czerwony chińczyk (2.5A) i jest szansa że czasem kroki pogubi :).

Pozdrawiam

[ Dodano: 2015-09-24, 21:23 ]
Szczerze mówiąc to ja skrobie to małym wiórkiem bo wtedy wiór się łamie i nie muszę nad tym stać, nie owijają się na uchwycie ani na śrubie :). Z Kamarowych subów korzystam oczywiście, jakoś nie zwróciłem uwagi na tego "ptaszka" ale zbadam. U mnie problem też jest taki że silniki są 6 NM wcześniej chodziły na 8A i sie nie grzały a teraz pędzi je czerwony chińczyk (2.5A) i jest szansa że czasem kroki pogubi :) ale raczej mała bo tokarka na g28 wraca gdzie zaczęła.

Pozdrawiam

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „LinuxCNC (dawniej EMC2)”