Ploter plazmowy i nurkujący palnik

Dyskusje dotyczące działania obsługi programu LinuxCNC

Autor tematu
grzeg_orz
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 8
Posty: 10
Rejestracja: 10 wrz 2015, 20:36
Lokalizacja: Lubelskie

#11

Post napisał: grzeg_orz » 13 wrz 2015, 20:00

Czyli to szukanie blachy to kazdorazowe dotkniecie panika do materiału przed przebiciem?
Masz postprocesor wybrany taki, że za każdym wpaleniem oś Z jest bazowana
To rozumiem
dlatego też wychodzą "schody"
Ale tego już nie. Widocznie moj zasób wiedzy jest jeszcze zbyt ubogi



Tagi:

Awatar użytkownika

adam Fx
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 5562
Rejestracja: 04 lip 2004, 16:03
Lokalizacja: Gliwice

#12

Post napisał: adam Fx » 13 wrz 2015, 23:39

grzeg_orz pisze:Czyli to szukanie blachy to kazdorazowe dotkniecie panika do materiału przed przebiciem?
Tak
grzeg_orz pisze:Cytat:
dlatego też wychodzą "schody"

Ale tego już nie. Widocznie moj zasób wiedzy jest jeszcze zbyt ubogi
Chodzi pewnie o to że postprocesor nakazuje zjazd w Z w celu poszukiwania blachy.
Wystarczy że otworzysz kawałek kodu i już bekiesz wiedział czy tak faktycznie jest.

[ Dodano: 2015-09-13, 23:50 ]
A THC dział - jak dasz blachę pod skosem to Z się podnosi? Faktycznie wskazuje to na jakiś problem z THC bo skoro bez THC program ma nakazane Z+20 ti i z THC tez tak powinien się unieść szczególnie że nie ma procesu ciecia i nie powinno mieć ono wpływu na działanie osi Z
sorki za wszystkie błędy ... (dyslektyk) :?
Zobacz moje filmy http://www.youtube.com/user/pokachontass/videos


Autor tematu
grzeg_orz
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 8
Posty: 10
Rejestracja: 10 wrz 2015, 20:36
Lokalizacja: Lubelskie

#13

Post napisał: grzeg_orz » 20 wrz 2015, 14:54

Cały tydzień sie nie odzywałem, ale niestety natłok pracy do tego stopnia ,że nie miałem czasu nawet załaczac plazmy.(wyjazdy,wyjazdy...)
Jeśli chodzi o THC to działa bo pod plyte do ciecia podkładałem z jednej strony jakis dystans tak ze cieta plyta lezała pod katem do stołu i podczas ciecia palnik co chwile sie delikatnie podnosił ( co zreszta było widac na wyswietlaczu od THC - dioda ze strzałka do góry co chwile sie zaswiecała)
Co do filmiku to tak to mniej wiecej u mnie działa. Z wyjatkiem rysunku(tego na czarnym tle z osiami) tzn na filmiku wszystko jest na jednym poziomie w osi Z. Wrzucając ten rysunek u mnie wygladałby by to tak że te otwory wewnatrz detalu bylyby wyzej w osi Z a krawedz ciecia detalu bylaby niżej w osi Z.


Autor tematu
grzeg_orz
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 8
Posty: 10
Rejestracja: 10 wrz 2015, 20:36
Lokalizacja: Lubelskie

#14

Post napisał: grzeg_orz » 28 wrz 2015, 16:13

Nie moge zedytowac posta wiec pisze w nowym.
Miałem chwile czasu i oto co udało mi sie sprawdzic
Przy włączonym THC:
- po wlaczeniu pauzy na końcu ciecia (0.5 s - 3 s), wejscie ciecia 3mm, wyjscie ciecia 3mm dalej tak samo zle - palnik sie nie podnosi (opis dalej)
- pauza na koncu ciecia (0,5s - 3s), wejscie ciecia 3mm, wyjscie ciecia 0mm - palnik sie podnosi - czyli tak jakby dobrze
Przy tym pierwszym ustawieniu (z wyjsciem 3mm) zauważyłem dziwną rzecz a mianowicie palnik po zakonczeniu ciecia (wyłaczeniu łuku) czekał zadany czas a po tym czasie silniczek od osi Z (nie wiem jak to opisac zebyscie zrozumieli o co mi chodzi) załączył sie tak jak normalnie podnosi Zetke tylko że miał całkiem inny dzwiek tak jakby bardziej buczał i w momencie kiedy on "buczał" w AXIS oś Z sie podnosiła a w rzeczywistosci sie nie podnosiła. I tak jest za kazdym razem kiedy jest właczone wyjscie po cieciu. Jesli wyjscie jest wyłaczone to po cieciu podnosi Z.
Ktoś rozkminia o co kaman?
Mam Jeszcze do tego dwa pytania
1. Jak to jest z cieciem blach ocynkowanych? Np 1,5 czy 2mm. Czy powinno sie coś zmieniac w THC?
2. W THC jest parametr SPEED można ustawic od 80 do 150. Czy te wartosci to Hertze? Czy np przy wartosci 120 oznacza to , ze THC 120 razy na sekunde bada napiecie?

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „LinuxCNC (dawniej EMC2)”