Sygnał index - mesa 5-25

Dyskusje dotyczące działania obsługi programu LinuxCNC

Autor tematu
DOHC
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 893
Rejestracja: 06 kwie 2007, 19:12
Lokalizacja: Pionki

Sygnał index - mesa 5-25

#1

Post napisał: DOHC » 11 mar 2015, 22:43

Witam,

Przygotowuje sobie konfigurację do swojego betoniaka i doszedłem do momentu gdzie chciałbym ustawić bazowanie na index. Wszystko jest pięknie opisane w manualach do linuxacnc które przestudiowałem. Jedyny problem to to że moje encodery podpięte są do karty Mesa 5-25 przez 7i85. Driver mesy Hostmot2 dla enkodera ma przewidziany pin index - enable. Problem w tym że ten sygnał jak mówi manual po pojawieniu się indexu jest resetowany. Początkowo myślałem że mam coś nie tak z enkoderami bo nie mogłem na żadnym pinie uzyskać żadnej reakcji od indexu, dopiero po ustawnieniu w halu przez setp pinu index-enable na 1, gdy włącze linux cnc i halmeter wybiore pin indexenable widzę że obracanie encoderem w pewnym momencie resetuje to wyjscie. W takim przypadku gdy połączę ten pin z pinem indexenable odpowiedniej osi nie uda się zbazować bo już po pierwszym obrocie Linux nie bedzie widział sygnałów od indexu. Jak to obejść ? Próbowałem stworzyć komponent który będzie mi to resetował ale nie jest to aż takie banalne. Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi.

Pozdrawiam



Tagi:

Wróć do „LinuxCNC (dawniej EMC2)”