Jak sprawdzacie jitter?

Dyskusje dotyczące działania obsługi programu LinuxCNC

Autor tematu
m.j.
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 693
Rejestracja: 30 lip 2009, 14:00
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Jak sprawdzacie jitter?

#1

Post napisał: m.j. » 02 lis 2014, 09:46

Po zainstalowaniu LinuxaCNC 2.6 (Debian - komenda uname -r pokazuje: 3.4-9-rtai-686-pae). Odpaliłem to na Kompie z pentium 4 i 2GB RAM na pokładzie. Mam problem z jitterem. Przed wyłączeniem audio miałem przy włączonym systemie około 60us (lekka praca z włączonym netem). Po wyłaczeniu audio w biosie i podobnej pracy tzn przeglądanie stron www, włączonych kilku okienkach mam stabilne 30us (trochę ponad lub poniżej 30000ns). Jednak wejście na przeglądarkę plików pdf robi rzeźnię. Dokument pdf (przykładowo ten załączony jako instrukcja do LinuxCNC_ to jitter skacze do niewyobrażalnych poziomów. Przykładowo 2000us!!!
Przeglądanie stron nawet z dużą ilością grafiki nie robi wrażenia na skali jitter i wszystko ani drgnie i jest stabilne na poziomie 30us.
Niestety zabawa z obróbką plików graficznych w Gimpie też podwyższa jitter do poziomów około 800us. To normalne?


tokarka NARVIK "made in Taiwan", frezarka Hartford (klon Bridgeporta "made in Taiwan"), frezarka Bridgeport w takcie przeróbki na CNC, frezarka CNC DIY, trochę pomniejszych klamotów

Tagi:

Wróć do „LinuxCNC (dawniej EMC2)”