Program do korekcji kodu w zależności od powierzchni materia

Dyskusje dotyczące działania obsługi programu LinuxCNC
Awatar użytkownika

Autor tematu
noel20
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 6
Posty: 1395
Rejestracja: 02 lip 2010, 07:15
Lokalizacja: Białystok

#11

Post napisał: noel20 » 19 lis 2014, 18:17

Ciekawe. U mnie chodzi w porządku na IBM T42 1GB ram i mobile 1,7GHz
Nie wiem czym to może być spowodowane.
Może rzeczywiście jakiegoś sterownika nie ma. Możesz też dodać instrukcje "lapic"
Znajdziesz o tym na forum. I wszystkie możliwe spowalniacze w biosie trzeba wyłączyć, jak wyłączanie dysków, zmniejszanie taktowania procka itd. Jeszcze te intelowskie technologie też w bios wyłącz.



Tagi:


lukasixthm
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 6
Posty: 140
Rejestracja: 01 maja 2013, 21:41
Lokalizacja: Ostrowiec Św
Kontakt:

#12

Post napisał: lukasixthm » 19 lis 2014, 21:09

Znam się można powiedzieć na komputerach i dziwnie mi to wygląda. W biosie Power Manegamenty miałem powyłączane. Tak czy siak pogrzebałem w śmieciach i znalazłem jeszcze kości ramu i kartę graficzną od Radeona. Chciałem ją podmienić. Zanim to zrobiłem to dołożyłem kostkę 256MB w czwarty slot ramu, a w biosie wyłączyłem obsługę dysków SATA i zmieniłem obsługę portu LPT na przerwanie IRQ5 zamiast IRQ7.

Nie wiem czemu ale śmiga jak złe teraz :) Wczytałem kod na relief który ostatnio robiłem ze 120 tys. linii kodu i obracam modelem jak tylko chcę bez najmniejszej ścinki :)
Mam jeszcze jitter wysoki około 12000 do 30000, a jak w momencie testu odpalę firefoxsa to nawet 99000 wskakuje. Ale... jak puszczam frezowanie to kompa nie dotykam.

W każdym razie dzięki za pomoc, zaraz zobaczę czy w tym dziale można kliknąć pomógł :) Programik mi się bardzo przyda do płytki dla nowego grubego projektu, który już wkrótce na elektrodzie. Płytka będzie dość spora a zlecanie jej komuś do wykonania... obciach trochę dla automatyka :D Pewnie się spiszemy w komentarzach tak jak w moim temacie o frezarce :) Aaa no i fajna ta przeróbka maszynki do golenia :) Ambitna :) Dzięki i pozdrawiam :)

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „LinuxCNC (dawniej EMC2)”