Instalacja Autocada, SolidWorksa 2007, Cati V5, na Linuxie

Dyskusje dotyczące działania obsługi programu LinuxCNC
Awatar użytkownika

Autor tematu
blue_17
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1715
Rejestracja: 16 kwie 2009, 07:55
Lokalizacja: Kraków/Kornatka
Kontakt:

Instalacja Autocada, SolidWorksa 2007, Cati V5, na Linuxie

#1

Post napisał: blue_17 » 14 sie 2010, 14:16

Witam

Z ciekawości i poznawania linuxa czyli również Ubuntu a co za tym idzie EMC 2 natrafiłem na ciekawy program umożliwiający instalację następujących programów CAD

(jak na zdjęciach)

Obrazek
Obrazek

Od razu wyjaśniam że to co koledzy oglądają to Kubuntu czyli ubuntu z innym środowiskiem graficznym, a wszystkie reguły dotyczące Ubuntu w systemie są takie same

Myślę, że jest to dobra alternatywa ponieważ instalacja dwóch systemów na jednym komputerze może być dosyć kłopotliwa i niepotrzebna (po co kupować windowsa ;) )

PlayOnLinux umożliwia niet lko instalację windowsowych programów Cad ale również gier

Aby PlayOnLinux działał poprawnie przed jego instalacją musimy zainstalować wine

Według mnie najprostszą metodą instalacji jest otwarcie terminala i wpisanie

Kod: Zaznacz cały

sudo apt-get install wine
Co chodzi pod samym wine i opis po części PlaOnLinux tutaj

http://pl.wikibooks.org/wiki/Ubuntu/Instalacja_Wine

Jeśli chodzi o instalację PlayOnLinux to najprostszym sposobem jest ściągnięcie paczek ze strony projektu i instalacja

http://www.playonlinux.com/pl/

Myślę, że to dobre rozwiązanie jeśli ma się pracować tylko na Linuxie przy CNC ale jeśli ktoś nie potrzebuje autocada to polecam darmowego Qcad-a również dostępnego w repozytoriach.

Jeszcze co do instalacji to program podczas instalacji programu domaga się płytki z programem czyli jeśli ktoś ma obraz na dysku powinien go wypalić,

ewentualnie prosił bym starszyznę o wskazówki jak zamontować obraz z dysku w linuxie "aby był w napędzie" ;)

Pozdrawiam :cool:


"I siedzieli oni razem pod nagim DOS-em i nie wstydzili sie tego." :D

Tagi:

Wróć do „LinuxCNC (dawniej EMC2)”