E-stop jak skonfigurować LinuxCNC by zadziałał przekaźnik

Dyskusje dotyczące działania obsługi programu LinuxCNC
Awatar użytkownika

tuxcnc
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 8104
Rejestracja: 26 lut 2011, 23:24
Lokalizacja: mazowieckie

#11

Post napisał: tuxcnc » 25 maja 2013, 22:11

MlKl pisze:A AdamFX chce, żeby mu program stawał na wbicie grzyba i sam ruszał jak go wyciągnie.
Gdzie to przeczytałeś ?
Bo ja znaleźć nie mogę.

.



Tagi:

Awatar użytkownika

MlKl
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 3706
Rejestracja: 15 sie 2010, 13:44
Lokalizacja: Błonie
Kontakt:

#12

Post napisał: MlKl » 25 maja 2013, 22:36

Oki, Adam już wyjaśnił sprawę. Ja mam to załatwione przekaźnikiem elektronicznym 50 A przełączanym prądem 4-32 V. Dla odmiany u mnie nie ma E-stopa - program se idzie dalej, ja odcinam tylko napięcie na wrzeciono i na sterowniki. Jak odcinam prąd na sterowniki, to i stycznik wrzeciona puszcza.


ezbig
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 2103
Rejestracja: 07 lip 2006, 00:31
Lokalizacja: mazowieckie

#13

Post napisał: ezbig » 25 maja 2013, 22:50

adam Fx pisze: nie o to chodzi ... chce aby wbicie grzyba zatrzymało program i wyłączało przekaźnik a reakcja jest taka że program owszem staje ale przekaźnik reaguję dopiero gdy na wbitym grzybie nacisnę czerwony krzyżyk w lewym górnym rogu co jest be sensu bo co mi że osie nie idą a wrzeciono nadal się kręci
To ja byłem przekonany, że to jest standard :shock: . Naciskam grzyb i maszyna staje razem z wrzecionem. Miałem styczność z 3 maszynami 2 pracowały pod LinuxCNC, a jedna pod Mach3 i wszystkie zatrzymywały wrzeciono po wciśnięciu E-stop. Sam też konfigurowałem wszystkie i nawet nie zastanawiałem się nad tym, bo nie miałem tego problemu co kolega. Dziwne :???:

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „LinuxCNC (dawniej EMC2)”