Zamiana płaskich powierzchni na przestrzenne kształty


Autor tematu
allgood
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 21 wrz 2016, 11:33
Lokalizacja: Jaslo

Zamiana płaskich powierzchni na przestrzenne kształty

#1

Post napisał: allgood » 21 wrz 2016, 11:42

Witam,

Mam pytanie odnośnie programu który zamieniał by płaskie powierzchnie na przestrzenne kształty, potrzebny mi jest do przyśpieszenia wykonywania elementów w CAD ze skomplikowanymi wzorami np. różnego rodzaju kwiatami czy też naniesionymi rysunkami, z tego co szukałem tego typu oprogramowanie ma Mastercam, dokładnie Mastercam Art, tylko że jest to dodatek do całości, chciałbym się dowiedzieć czy nie ma jakiegoś innego programu tego typu. Dodatkowo mogę powiedzieć że aktualnie używam solid works`a ale nie ma on żadnych dodatków które by mi pomogły.

Pozdrawiam



Tagi:


kubus838
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 2572
Rejestracja: 06 lip 2009, 14:52
Lokalizacja: Mszczonów

Re: Zamiana płaskich powierzchni na przestrzenne kształty

#2

Post napisał: kubus838 » 21 wrz 2016, 22:01

allgood pisze:Witam,

Mam pytanie odnośnie programu który zamieniał by płaskie powierzchnie na przestrzenne kształty, potrzebny mi jest do przyśpieszenia wykonywania elementów w CAD
To wykona kazdy program CAD. Czyli z elementów np. z 2d zrobi elementy 3d.
allgood pisze: Mastercam Art, tylko że jest to dodatek do całości, chciałbym się dowiedzieć czy nie ma jakiegoś innego programu tego typu. Dodatkowo mogę powiedzieć że aktualnie używam solid works`a ale nie ma on żadnych dodatków które by mi pomogły.
Może ty być rhinoart, i mase jeszcze innych programów - mogą też być darmówki.
W przypadku mastercama musisz mieć (chyba) program "systemowy"

robert


Autor tematu
allgood
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 21 wrz 2016, 11:33
Lokalizacja: Jaslo

#3

Post napisał: allgood » 22 wrz 2016, 09:13

Chciałem się właśnie dowiedzieć czy nie ma programów tego typu programów działających samodzielnie, rhinohart również wymaga podstawy Rihno 3d.


kubus838
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 2572
Rejestracja: 06 lip 2009, 14:52
Lokalizacja: Mszczonów

#4

Post napisał: kubus838 » 22 wrz 2016, 16:30

Nie ma takich programów które czytają w myślach. Każdy program wymaga nauki pracy w ich środowisku. Jeżeli chcesz coś zrobić/narysować to musisz wiedzieć jak wskazać programowi co ma wykonać. I to są własnie podstawy które trzeba znać. Inaczej sie nie da.


robert


Autor tematu
allgood
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 21 wrz 2016, 11:33
Lokalizacja: Jaslo

#5

Post napisał: allgood » 23 wrz 2016, 07:15

Nikt tu nie mówi o czytaniu w myślach, zapytałem czy znają państwo program podobny do Mastercam art, gdyby pan nie wiedział o co chodzi załączam film:
A tu dostaje jakieś życiowe sentecje...

Pozdrawiam


lajosz
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1614
Rejestracja: 13 sty 2009, 20:33
Lokalizacja: Ziębice

#6

Post napisał: lajosz » 23 wrz 2016, 07:35

Witamy nowego kolegę na forum.
allgood pisze: zapytałem czy znają państwo program podobny do Mastercam art
Konkrety, to:
- ArtCAM
- Vectric Aspire

Co do reszty, czyli co i jak, to wystarczy poszukać na tym forum, bo już dziesiątki razy o tym było.

Jednak krótko i na temat napiszę coś, o co być może chodziło koledze kubus838.

Otóż nie ma i jeszcze bardzo dłuuugo nie będzie żadnego cudownego automatu, który potrafiłby ze zdjęcia rozpoznać, gdzie są wyższe, a gdzie niższe partie przyszłej płaskorzeźby, (czy jak kto woli, reliefu), a dlaczego tak jest, to .... jak już pisałem, wyjaśniano na tym forum wielokrotnie.


kubus838
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 2572
Rejestracja: 06 lip 2009, 14:52
Lokalizacja: Mszczonów

#7

Post napisał: kubus838 » 23 wrz 2016, 11:07

allgood pisze: A tu dostaje jakieś życiowe sentecje
Okazuje się, że brak wiedzy jest dla Ciebie "życiową sentencją".

Tak jak kolega lajosz napisał. automatów nie ma. Wskazał Ci oprogramowanie które takie operacje jak chcesz jest w stanie wykonać nazwijmy to w "półautomatycznie". A dlaczego tak? A dlatego, że trzeba wskazać co program powinien wykonać. Jeżeli Ty chcesz używać w automacie zakładek art nie wiedząc jak użyć podstawy oprogramowania to napewno nic nie zrobisz. Czyli nauke trzeba zacząć od podstaw a nie od środka.

A tak dla informacji, ludzie robią reliefy/płaskorzeźby przy pomocy takiego orpogramowania jak photoshop czy corel draw i bardzo ładnie im to wychodz. Jak byś czytał i przeglądał zasoby tego forum to byś znałazł "ostatnią wieczerze" zrobioną na photoshopie i wyfrezowaną na obrabiarce typu drewniak.


robert


Autor tematu
allgood
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 21 wrz 2016, 11:33
Lokalizacja: Jaslo

#8

Post napisał: allgood » 23 wrz 2016, 12:11

Nie chce niczego przeskakiwać, po prostu solid work`s którego używamy nie posiada tego typu
dodatków, i chciałem się rozeznać czy nie ma programów typu mastercam art działających samodzielnie. Nie ma co się denerwować, nie chciałem wprowadzać jakichś niepotrzebnych dyskusji.


kubus838
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 2572
Rejestracja: 06 lip 2009, 14:52
Lokalizacja: Mszczonów

#9

Post napisał: kubus838 » 23 wrz 2016, 12:46

Kolego allgood solida już znasz to jest dla Ciebie proste. Innych jeszcze nie zdązyłeś poznać to już masz pewne problemy - i to jest normalna sytuacja. Dlatego powtarzam Ci jeszcze raz: w każdym cad-zie z bryły płaskiej można zrobić bryłe przestrzenną. Tylko z każdym cad-zie robi się to inaczej. Czy to jest rhino czy autocad, czy bobcat to z bryły płaskiej można zrobić bryłe przestzrenną tylko, że w każdym z tych programów robi się to inaczej.

Nie ma uniwersalanych programów. Dla każdego jest to ułatwienie jeżeli umie posługiwać się oprogramowaniem które już zna. Jeżeli nie zna to nawet jak dostanie pełna instrukcje obsługi to i tak musi ją przeczytać. Inaczej juz Ci tego nie wytłumacze prościej sie nia da.

robert


Tomasz_K
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 295
Rejestracja: 25 kwie 2012, 15:58
Lokalizacja: ok. Rybnika

#10

Post napisał: Tomasz_K » 23 wrz 2016, 15:06

Witam
W przypadku prostych kształtów to można porostu sobie na szkicu jako podkład obrazek dać i go obrysować.

Pozdrawiam
Tomasz

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Ogólne dyskusje na temat oprogramowania CAD/CAM”