Visual Mill


Autor tematu
RobWan
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1617
Rejestracja: 17 paź 2004, 20:49
Lokalizacja: Swarzędz
Kontakt:

Visual Mill

#1

Post napisał: RobWan » 11 maja 2008, 13:06

Witam.

Jak w Visual Millu ustawić płaską zamkniętą krzywą prostopadle do osi Z?

Robert



Tagi:


Bbuli
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 869
Rejestracja: 10 mar 2007, 19:43
Lokalizacja: Rumia

#2

Post napisał: Bbuli » 11 maja 2008, 19:51

Witam.Zamknięta płaska krzywa-dziwne.A w visualu tego nie zrobisz.Możesz w osiach x y dodać krzywe ograniczające obszar pracy dla maszyny.W osi z nie ma czegoś takiego.
Zapytaj dokładnie tj daj konkretny cel narysowania tej krzywej to znajdzie się sposób na rozwiązanie Twojego problemu. Pozdrawiam.


Autor tematu
RobWan
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1617
Rejestracja: 17 paź 2004, 20:49
Lokalizacja: Swarzędz
Kontakt:

#3

Post napisał: RobWan » 11 maja 2008, 22:29

Zamkniętą krzywą niech będzie dla uproszczenia okrąg eksportowany z AutoCada.
W VM pojawia się ten okrąg prostopadle do osi Z. Jest wszystko ok i można wyznaczyć ścieżkę narzędzia. Ale jest możliwość obrócenia tego okręgu w VM i nie będzie on już prostopadły do osi Z. Jeżeli nie będę wiedział o jaki kąt obróciłem to jak z powrotem ustawić ten okrąg prostopadle do osi Z.
Wiem, że mogę go eksportować ponownie. Pytam z tego powodu, że chcę poznać ten program i wolę wiedzieć jakie ma ograniczenia.

Jednym z ograniczeń jest brak możliwości zmiany początku krzywej otwartej przez co nie mam wpływu z którego końca zacznie się frezowanie. Można obejść to zamykając krzywą a potem zmieniając początek i z powrotem usunąć linię zamykającą krzywą. Ale to niewygodne.

Robert


Bbuli
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 869
Rejestracja: 10 mar 2007, 19:43
Lokalizacja: Rumia

#4

Post napisał: Bbuli » 12 maja 2008, 19:51

Witam.Visual jest programem,który służy do generowania ściegu a nie do projektowania.Sorki ale nie rozumiem dlaczego upierasz się z liniami rysowanymi w visualu i dlaczego jest tak istotne dla Ciebie gdzie maszyna ją zacznie a gdzie skończy.Na ogół powinno się projekt wykonać w zewnętrznym programie,expotrować do visuala i tam dokonać reszty-wyznaczać kąty przejść,ograniczać obszar pracy itp.Program jest dosyć łatwy do opanowania-można nim wykonać prawie wszystko...

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Ogólne dyskusje na temat oprogramowania CAD/CAM”