FreeCad - problem z cam'em


witek12
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 11
Posty: 125
Rejestracja: 09 sie 2014, 18:19
Lokalizacja: Toruń

#21

Post napisał: witek12 » 27 sty 2017, 13:58

Witam

nadal mam ten sam problem na stacjonarnym 32 bity (Win 7).
Zrobiłem tak jak napisałeś, ale to u mnie nie działa po prostu nie widać tych dwóch dodatków.
Szkoda, na razie dam sobie spokój(z braku czasu) najważniejsze, że na laptopie te dodatki działają.

Jeszcze raz dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam



Tagi:


CC_PL
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 10
Rejestracja: 31 sty 2017, 03:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#22

Post napisał: CC_PL » 31 sty 2017, 04:08

FreeCAD szybko się zmienia, z każdym miesiącem przybywa nowej funkcjonalności i poprawek. Moduł CAM czyli PATH jest drugim po module FEM najaktywniej rozwijanym dodatkiem do FC. Warto się przyjrzeć najnowszym wersjom dev, a jak macie Linuxa, to warto mieć tzw. night builds. Polecam!


arq
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 5
Rejestracja: 17 mar 2014, 21:12
Lokalizacja: Bielsko-Biała

#23

Post napisał: arq » 16 lut 2017, 20:35

Witam. Ja również zainteresowałem się FC z uwagi na jego (opisywane) możliwości oraz dostępność. W moim przypadku tak samo pojawiły się problemy w z modułem PATH. W pierwszej kolejności zainstalowałem wersję 0.16. Wszystko było ok do momentu wciśnięcia przycisku generowania ścieżki (screen tutaj: https://forum.freecadweb.org/viewtopic.php?f=30&t=20631 ). Nie zraziło mnie to i zacząłem szukać rozwiązania. pobrałem więc wersję 0.17 (a dokładnie to obie dostępne tutaj: https://github.com/FreeCAD/FreeCAD/releases ). W obu przypadkach ścieżka narzędzia generowała się poprawnie (tak mi się przynajmniej wydaje) jednak problem pojawił się z tworzeniu nowych narzędzi-ścieżka wytyczana była dla defoultowego toolingu. Pomyślałem że może mam problem z brakiem jakiegoś dodatku, wtyczki - przeinstalowanie środowiska NET nic nie zmieniło. Ćwiczenie powtórzyłem na innym kompie i tak samo wszystko wyglądało.
Jeśli macie jakiś pomył na uzdrowienie wersji 0.16, chętnie poczytam.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Ogólne dyskusje na temat oprogramowania CAD/CAM”