Jaki program do prostych czynności ?


mineque
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 592
Rejestracja: 12 wrz 2010, 01:59
Lokalizacja: Południe

#11

Post napisał: mineque » 25 wrz 2016, 21:52

A może Autodesk Fusion 360? darmowy i o sporych możliwościach.



Tagi:


Autor tematu
NiccoMartin
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 7
Posty: 47
Rejestracja: 11 paź 2015, 15:17
Lokalizacja: xxxx

#12

Post napisał: NiccoMartin » 25 wrz 2016, 22:31

dance1 pisze:
kubus838 pisze:To może ściągnij sobie jakiegoś darmowego cad-a. Wtedy będziesz robił plik txt lub nc. A jeżeli już nie chcesz cad-a a chcesz zostać przy machu

robert
Przepraszam bardzo ale co ma cad wspólnego z plikami txt. lub nc?, lub też cad z machem? masz na myśli cam? czy jak? jakie pliki z corela odczytuje mach?.

NiccoMartin jak preferujesz programy wektorowe może warto pomyśleć o inkscape i pluginem gcodetools, komplet za free, no ale jak masz pełną wersję artcama to napisz gdzie jest problem, nic lepszego za free na 100% nie dostaniesz.
Artcam na pierwszy rzut oka w miare przejrzysty i prosty ale trajektorie wyznacza sobie z kosmosu, offset tak jak by frez miał 4x większą średnicę niż ta wpisaną i zjechał mi narożniki w przypadku kwadratu/prostokąta


kubus838
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 2572
Rejestracja: 06 lip 2009, 14:52
Lokalizacja: Mszczonów

#13

Post napisał: kubus838 » 25 wrz 2016, 23:17

Wiesz co, na początek poszukaj instrukcji, tutoriali do programu. Może to nie jest wina instalacji tylko samej obsługi. Spróbuj "popracować" nad tym programem i się zapazonaj z jego obsługą. Być może wszelkie Twoje problemy znikną.


robert


dance1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 3094
Rejestracja: 11 mar 2007, 22:42
Lokalizacja: G-G

#14

Post napisał: dance1 » 26 wrz 2016, 11:01

NiccoMartin to nie Artcam jest tu problemem tylko brak umiejętności, z tego co piszesz możesz mieć źle opisane narzędzia, offset źle ustawiony, lub też nieprawidłowo skonfigurowany mach.
Zapodaj wymiary tego prostokąta i program wygenerowany przez Artcama zobaczymy gdzie problem.
I don't like principles, I prefer prejudices


Autor tematu
NiccoMartin
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 7
Posty: 47
Rejestracja: 11 paź 2015, 15:17
Lokalizacja: xxxx

#15

Post napisał: NiccoMartin » 26 wrz 2016, 20:40

Format windowsa chyba pomógł na offset ale z cięciem rogów dalej mam problem nie wiem skąd to się bierze

Obrazek

https://zapodaj.net/59fde7fad1b5d.png.html


lajosz
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1614
Rejestracja: 13 sty 2009, 20:33
Lokalizacja: Ziębice

#16

Post napisał: lajosz » 26 wrz 2016, 22:48

@NiccoMartin

Co to jest ..... cięcie rogów ?

Pytam, bo na Twoim screenie widzę trajektorię zupełnie poprawnie wygenerowaną.

No, grubość materiału nie jest zdefiniowana, ale też nie jest konieczna (aczkolwiek wskazana) do wygenerowania trajektorii.

-------------------
Tak na marginesie, to zamiast pokazywać co zrobiłeś, o wiele lepiej napisać, co chcesz zrobić, tym bardziej, że nie na Twoim screenie i tak nie widać wszystkich ustawień do tej obróbki.

Jak napiszesz:
- co chcesz zrobić
- jakich narzędzi chcesz użyć
- jaka grubość materiału

To .... pomogę .


Autor tematu
NiccoMartin
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 7
Posty: 47
Rejestracja: 11 paź 2015, 15:17
Lokalizacja: xxxx

#17

Post napisał: NiccoMartin » 27 wrz 2016, 18:33

Chciałem wykonać wycięcie kwadratu z ostrymi rogami ale wektor je zaokrągla i w machu tak samo wychodzi że półokrągłe rogi ma gotowy produkt :neutral:


lajosz
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1614
Rejestracja: 13 sty 2009, 20:33
Lokalizacja: Ziębice

#18

Post napisał: lajosz » 27 wrz 2016, 18:42

@NiccoMartin

Jeśli to nie problem, to przeczytaj ponownie mojego posta, ze szczególnym uwzględnieniem listy pytań.

Poza tym, na Twoim screenie nie widzę żadnych zaokrąglonych rogów.
Zaokrąglone narożniki ma nie wektor, a trajektoria i inaczej nie będzie, ale już gotowy produkt będzie miał ostre narożniki.

W ogóle, to patrzyłeś na symulacji jak to wychodzi ?

No chyba, że Ty chcesz wycinać wewnątrz, czyli ma zostać kwadratowy otwór.
Jeśli tak, to NIE ISTNIEJE oprogramowanie które takie coś umożliwia, a to z bardzo prostej przyczyny, czyli frez, jaki by nie był, zawsze jest okrągły, więc wewnętrzne narożniki, ZAWSZE będą przyjmowały promień narzędzia.


Autor tematu
NiccoMartin
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 7
Posty: 47
Rejestracja: 11 paź 2015, 15:17
Lokalizacja: xxxx

#19

Post napisał: NiccoMartin » 27 wrz 2016, 21:34

Pomyliłem się trajektoria ma zaokrąglone rogi. Offset oczywiście zewnętrzny. W symulacji pokazuje ostre rogi ale już w machu są obrabiane na zaokrąglone. Frez palcowo-czołowy 3mm


lajosz
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1614
Rejestracja: 13 sty 2009, 20:33
Lokalizacja: Ziębice

#20

Post napisał: lajosz » 27 wrz 2016, 21:46

@NiccoMartin

Jeśli na symulacji wszystko jest OK, to plik z G-Codem NA PEWNO jest prawidłowy, czyli to nie jest wina Artcam-a.

Problem może leżeć w nieprawidłowym ustawieniu Macha, sterowników, tudzież po prostu luzów maszyny.

Na próbę, pobierz sobie PikoCNC, załaduj do niego plik wygenerowany przez Artcam-a i sprawdź czy na symulacji wszystko OK, jeśli tak, to masz potwierdzenie, że z G-Codem wszystko w porządku i jak już wyżej pisałem, szukaj przyczyny w ustawieniach Macha lub samej maszyny.

Co do Macha, to nie jestem w stanie pomóc, bo na oczy nie widziałem tego oprogramowania na żywo.

Co do Artcam-a, mogę pomóc niemal we wszystkim.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Ogólne dyskusje na temat oprogramowania CAD/CAM”