Portfolio CAD/CAM


Autor tematu
Tomasz1177
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 23 wrz 2016, 19:49
Lokalizacja: Krosno

Portfolio CAD/CAM

#1

Post napisał: Tomasz1177 » 23 wrz 2016, 19:56

Witajcie drodzy forumowicze. Chcę stworzyć swoje portfolio CAD/CAM lecz nie za bardzo wiem jak się za to zabrać. Programy w CAD jakimi dysponuje to Solid Edge st2 oraz AutoCad, a z CAM to Esprit... Czy wiecie jak powinno wyglądać owe portfolio w wyżej wymienionych programach? Czy wystarczą screeny "dzieł" czy trzeba zapisywać je w formatach do odtworzenia? Czy powinny być to rysunki 3D czy 2D (w wyżej wymienionym Solid Edge'u w Iso draft?) Podobnie w CAM.? Proszę o odpowiedź. Z góry dzieki.



Tagi:

Awatar użytkownika

pasierbo
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 638
Rejestracja: 03 lut 2008, 23:24
Lokalizacja: Lublin

#2

Post napisał: pasierbo » 24 wrz 2016, 08:29

Witaj,

Do czego Ci takie portfolio?


Autor tematu
Tomasz1177
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 23 wrz 2016, 19:49
Lokalizacja: Krosno

#3

Post napisał: Tomasz1177 » 24 wrz 2016, 09:02

Dzisiaj aby się wybić potrzeba być kreatywnym. Jako że dopiero w tym roku kończę technikum a nie studia wyższe (jakie większośc pracodawców wymaga) no i nie posiadam zbyt dużego doświadczenia więc chciałbym pokazać swoje umiejętności przyszłemu pracodawcy pokazując mu owe portfolio, bo wiem że nikt nie będzie mnie chcial zatrudnić w ciemno.


witek12
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 4
Posty: 125
Rejestracja: 09 sie 2014, 18:19
Lokalizacja: Toruń

#4

Post napisał: witek12 » 24 wrz 2016, 09:08

Witam

Również dołączam się do pytania Tomasza1177.
Chciałbym zobaczyć profesjonalne portfolio.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika

pasierbo
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 638
Rejestracja: 03 lut 2008, 23:24
Lokalizacja: Lublin

#5

Post napisał: pasierbo » 24 wrz 2016, 13:18

Zazwyczaj to oczekują CV i potem na rozmowie można rozjaśnić sprawę. Czy spotykacie czasami takie oferty? Czy zamierzacie porozsyłać to jak ulotke?:) Myślę że strona internetowa z takim portfolio to najlepsze rozwiązanie.


witek12
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 4
Posty: 125
Rejestracja: 09 sie 2014, 18:19
Lokalizacja: Toruń

#6

Post napisał: witek12 » 24 wrz 2016, 14:42

Witam

Jak byłem ostatnio na rozmowie o pracę to oprócz CV wziąłem ze sobą płytę CD z nagraną obróbką na frezarkę i tokarkę, którą przygotowałem w Camie, do dnia dzisiejszego nie dostałem żadnej odpowiedzi, dlatego zastanawiam się co mogłem zrobić źle i czy w ogóle jest sens zabierania ze sobą płyty na rozmowę.

Pozdrawiam


dance1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 3094
Rejestracja: 11 mar 2007, 22:42
Lokalizacja: G-G

#7

Post napisał: dance1 » 24 wrz 2016, 15:46

nie przemawiają do mnie "przynoszone" gotowe programy a tym bardziej symulacje z cama, jeżeli ja na rozmowie byłem zainteresowany przyszłym pracownikiem, umawialiśmy następne spotkanie przy programie a jak czuł się na siłach mógł swoje doświadczenie pokazać od ręki.
Inaczej jak się na jełopów z kadr trafi co też tylko "ptaszkami" w ankiecie zaznaczają co kandydat potrafi, tu już w ogóle nie ma co dyskutować.
W zawodach technicznych nie widzę potrzeby i sensu tworzyć portfolio, ale oczywiście też nikomu nie bronię. Na płycie zamieściłbym bym filmy/ zrzuty z symulacji, do tego dodał pliki z programu żeby sobie zainteresowany mógł przejrzeć jakie narzędzia, parametry obróbki itd. Oczywiście na początek rysunek tech. detalu żeby było wiadomo co było do zrobienia, artystą nie jesteś także nie potrzebuję pooglądać kilkanaście wałków z głowy zrobionych, tylko porządny rysunek i gotowy program, tak jak na produkcji.
Powodzenia.
I don't like principles, I prefer prejudices


Autor tematu
Tomasz1177
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 23 wrz 2016, 19:49
Lokalizacja: Krosno

#8

Post napisał: Tomasz1177 » 24 wrz 2016, 19:02

Ostatnio przeglądając oferty znalazłem wpis w którym autor prosił nie tylko o CV ale także i o portfolio, stąd jest moje pytanie. Może postaram się coś zrobić w CAD'zie w przyszłości no i pewnie wrzucę tutaj na forum do oceny. Może jeszcze ktoś się wypowie na ten temat? Albo ma gotowe portfolio zrobione i byłby w stanie pokazać jak to powinno prawidlowo wyglądac?


witek12
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 4
Posty: 125
Rejestracja: 09 sie 2014, 18:19
Lokalizacja: Toruń

#9

Post napisał: witek12 » 25 wrz 2016, 10:47

Witam

Dzięki dance1 za informacje, teraz wiem czego zabrakło na mojej płycie.
Postaram się to jak najszybciej uzupełnić.
Będę ją brał na rozmowę o prace, żeby być przygotowany na pytanie czy mam portfolio, jeżeli będzie zainteresowany to pokaże. Dzięki i

Pozdrawiam


kubus838
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2572
Rejestracja: 06 lip 2009, 14:52
Lokalizacja: Mszczonów

#10

Post napisał: kubus838 » 25 wrz 2016, 12:14

Tomasz1177 pisze:Ostatnio przeglądając oferty znalazłem wpis w którym autor prosił nie tylko o CV ale także i o portfolio, stąd jest moje pytanie. Może postaram się coś zrobić w CAD'zie w przyszłości no i pewnie wrzucę tutaj na forum do oceny. Może jeszcze ktoś się wypowie na ten temat? Albo ma gotowe portfolio zrobione i byłby w stanie pokazać jak to powinno prawidlowo wyglądac?
Witam

Jeżeli idziesz na rozmowe do przeszłego pracodawcy i poważnego pracodawcy to wystarczą Ci świadectwa z poprzednich firm, cv oraz świadectwa ukończenia kursów jeżeli takowe posiadasz. Z reguły na takiej romowie pogadacie o doświadczeniu zawodowym i oczywiście o aspektach prawnych, potem chwile przy obrabiarce. Na koniec określenie "okresu próbnego" gdzie pokażesz w praktyce to co potrafisz ewentualnie przyuczysz się do produkcji w firmie. Tak jak kolega dance1 napisał wszelkie protfolio z programami do obróbki czy zdjęciami jest w takim przypadku mało ważne. Przyszłego pracodawce interesuje to co potrafisz robić a nie to co robiłeś. Ale tu też Ty zobaczysz jaki jest stan techniczny Twojego przyszłego pracodawcy. Czy czasem maszyny nie mają dokładności do 1 cm. Czy czasem Ty nie wdepniesz w niezłe g..no - bo maszyny to stare nie serwisowane klekoty a wymagana dokładność to 0.0001mm

Sytuacja jest odwrotna w przypadku firm/agencji rekrutacji czy kadrowców. Ci ludzie powinni się tylko zająć tym do czego są zatrudnieni - czyli do przyciskania papieru do swoich biurek. Ale oni proszą o takie "dokumenty" ponieważ chcą wykazać swoją "potrzebność" w działaniu firmu. Te przyciski biurkowe nawet nie wiedzą o czym Ty im mówisz nawet wtedy kiedy pokażesz im swoje portfolio - czyli zbiór zdjęć z opisami. A już bezsensem jest dołączanie plików obrókowych w postaci tekstowej czy elektronicznej do portfolio - bo to może przynieść wiecej szkody niż pożytku.

I jedno małe ostrzeżenie tak na koniec. Jeden z panów który ponoć kieruje firma poprosił mnie o cv i moje porfolio, ponieważ chciał sprawdzić moje kwalifikacje. Wymagał abym napisał list wstępny ze zwrotami typu "bardzo prosze" "bardzo będe zadowolony z pracy w Pańskiej firmie" i oczywiście pełne moje dane łącznie z adresem kontaktowym. Tylko ten koleś podał adres swojej stryny www, adres e-mail oraz telefon. Nie chcial podać czym kandydat będzie się zajmował i gdzie. Wskazał tylko kierunek produkcji jako "automotiv". Także z tym portfolio należy jednak uważać - a napewno nie przekazywac go firmą rekrutacyjnym.


robert

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Ogólne dyskusje na temat oprogramowania CAD/CAM”