Aspire 8 - problem z offsetem?


Autor tematu
qzyn
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 5
Posty: 19
Rejestracja: 16 cze 2012, 12:07
Lokalizacja: Podkarpacie

Aspire 8 - problem z offsetem?

#1

Post napisał: qzyn » 17 cze 2016, 12:19

Panowie potrzebuje pomocy potrzebuję zaoblić klocek o szerokości 30mm.
Jednak po finiszowym przelocie zostają po bokach ranty? Jak wymusić by narzędzie robiło przeloty za i przed materiałem tak by uzyskać pełen łuk. Jest gdzieś możłiwość ustaiwienia jakiegoś offsetu dla narzędzia - próbowałem już chyba wszystkiego bez efektu.

Docelowy wygląd

Obrazek

Wygenerowana ścieżka wykańczająca

Obrazek


Efekt końcowy :/

Obrazek



Tagi:


lajosz
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 9
Posty: 1614
Rejestracja: 13 sty 2009, 20:33
Lokalizacja: Ziębice

#2

Post napisał: lajosz » 17 cze 2016, 14:57

No to po kolei:

- Zaznaczasz bryłę którą utworzyłeś i z menu "Modeling Tools" wybierasz ikonkę jak zaznaczono na zrzucie ekranowym. Operacja ta, utworzy wektor wokół bryły.

- Teraz klikasz na ten wektor (na rysunku jest czerwony) i w sekcjach "Create 3D roughing toolpath" i "Create finishing toolpath" , czyli tam gdzie tworzysz obróbkę dla reliefu, w polu "Boundary Vector Offset" wpisujesz wartość odsunięcia dla narzędzia, czyli jeśli obrabiasz np. frezem kulowym o średnicy 6mm, to żeby frez NA PEWNO wyszedł poza obszar bryły, to można wpisać np. 7mm

- Po wykonaniu powyższego, tego o czym piszesz już nie będzie.

==========
Tak na marginesie jednak, to uważam, że takie rzeczy jak pokazałeś, czyli prosty klocek z zaokrąglonym jednym bokiem, o wiele szybciej, łatwiej, dokładniej i taniej, wykonasz na zwykłej frezarce z odpowiednim frezem profilowym.

Poniżej screen do opisu:


Obrazek


Autor tematu
qzyn
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 5
Posty: 19
Rejestracja: 16 cze 2012, 12:07
Lokalizacja: Podkarpacie

#3

Post napisał: qzyn » 20 cze 2016, 11:36

lajosz - jedyna odpowiedź za to w 100% konkretna - dzięki wielkie, jednak o ile Twój sposób świetnie działa na obróbkę zgrubną tak za nic nie mogę go zmusić do 3d finishu by frez został wypuszczony poza materiał :/ Co do frezu kształtowego też o tym myślałem jednak wcześniej chciałem potestować cnc - frez kształtowy w cenie a nie mam 100% pewności czy zda egzamin. Rzuć okiem na filmik który nagrałem może Ty wyłapiesz w czym ból... :/

http://host1gb.net.pl/download.php?file ... c8ce759442


lajosz
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 9
Posty: 1614
Rejestracja: 13 sty 2009, 20:33
Lokalizacja: Ziębice

#4

Post napisał: lajosz » 20 cze 2016, 18:48

@qzyn

Pojęcia nie mam, co Ty tam źle ustawiasz, ale:

Spróbowałem ponownie na swoim starym Aspire (jeszcze 3.0) i na nowym Aspire 8.5 (demo) , w którym jak widzę, są dodatkowe opcje, czyli w najnowszej wersji (i tej Twojej również) w ogóle nie musisz się męczyć z tworzeniem wektora wokół modelu, bo doszły opcje:
-- Model Boundary (granica modelu)
-- Materiał Boundary (granica materiału)
i została ta która już była we wcześniejszych wersjach, czyli Seletced Vector (zaznaczony wektor)

Wystarczy, że skorzystasz z pierwszej z nich + wpiszesz w pole "Boundary Offset" właściwą wartość, czyli zawsze większą niż średnica narzędzia i ... po wszystkim, czyli MUSI BYĆ DOBRZE.

Jak pisałem, spróbowałem na obu w/w wersjach i za każdym razem wychodzi bez problemów, dokładnie tak jak widzisz to na moich screenach.

Być może Ci nie wychodzi dlatego, że coś nie tak jest z ustawieniami narzędzi, czyli wybierasz narzędzie o nazwie ball nose 3mm, a w rzeczywistości narzędzie ma przypisaną inną (większą) średnicę, a tylko nazwa narzędzia została i wprowadza w błąd.
Sprawdź to.

Możesz również, zamiast wpisywać w polu "Boundary Offset" wartość odsunięcia narzędzia, po prostu narysować sobie taki wektor jaki Ci odpowiada, czyli np. większy niż model/bryła, ale zawsze większy niż średnica narzędzia i w polu "Boundary Offset" zostawić wartość zerową.
Tak czy siak, jeśli wybierzesz opcję "Seletced Vector" , czyli zaznaczony wektor, to wyfrezowany zostanie tylko ten obszar modelu/bryły/reliefu, który leży pod tym wektorem, a pole "Boundary Offset" służy do tego, żeby dodatkowo powiększyć obszar obróbki o żądaną wartość wokół tego wektora.

Poza tym widzę, że importujesz bryłę i wklejasz w obszar modelu.
Oczywiście można tak robić, ale w tym przypadku nie widzę sensu, bo bryła jest tak prosta, że raz-dwa wymodelujesz ją bezpośrednio w Apsire, ale najważniejsze jest to, że modelując w Aspire bezpośrednio, masz o wiele dokładniejszy model, czyli brak konwersji, czyli nie zaniża rozdzielczości modelu i nie upraszcza go, czyli inaczej pisząc, ma piękną geometrię i jest gładziutki.

Tak czy siak, sprawdź ustawienia wartości narzędzi (średnice itd.) i dopiero jak będziesz pewny, że wszystko OK, to generuj ścieżki i .... MUSI WYJŚĆ.


Autor tematu
qzyn
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 5
Posty: 19
Rejestracja: 16 cze 2012, 12:07
Lokalizacja: Podkarpacie

#5

Post napisał: qzyn » 21 cze 2016, 10:14

@lajosz - no ja też sprawdzałem w kilku wersjach Aspire i wszędzie to samo - co do narzędzi średnice się zgadzają wszystko gra hehe - odpadam! - jedyna opcja do wykluczenia to bryła wygenerowana w solidworks'ie i importowana do Aspire - sprawdź jak możesz u siebie

http://host1gb.net.pl/download.php?file ... ddfc8d7e5f


lajosz
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 9
Posty: 1614
Rejestracja: 13 sty 2009, 20:33
Lokalizacja: Ziębice

#6

Post napisał: lajosz » 21 cze 2016, 11:00

No więc tak:

Pobrałem tę Twoja bryłę, załadowałem do Aspire 3.0 (bo akurat takiego teraz mam pod ręka) i ...... ZERO problemów, czyli wszystko generuje się pięknie.

Pod obrazkiem link do pliku w formacie .crv3d zapisany dla wersji Aspire 3.0
Może uda Ci się go odpalić.
Jeśli tak, to zobacz czy w tym przypadku również występują problemy.

Poniżej zrzut ekranowy:


Obrazek

Link do plku Aspire


Autor tematu
qzyn
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 5
Posty: 19
Rejestracja: 16 cze 2012, 12:07
Lokalizacja: Podkarpacie

#7

Post napisał: qzyn » 21 cze 2016, 11:24

Heh - a widzisz i chyba wszystko jasne - Tobie wychodzi bo masz materiał większy od modelu i wybierasz cały kształt z materiału - a mi ciągle chodzi o to że ja mam klocki pod wymiar czyli chce zaoblić samą górę modelu - i jak importuje model to pole robocze materiału mam takiej samej wielkości jak model czyli Dł 85 x Sz. 30 Wys. 50 mm i chyba przez to jest taka lipa :/


lajosz
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 9
Posty: 1614
Rejestracja: 13 sty 2009, 20:33
Lokalizacja: Ziębice

#8

Post napisał: lajosz » 21 cze 2016, 14:46

Potwierdzam, czyli rzeczywiście nie może wygenerować obróbki poza obszarem modelu.

Jednak ja nie widzę tu żadnego problemu.
Wchodzisz do menu "Editt" --> "Job size and Position" i ... zmieniasz rozmiar pola pracy, a rozmiar modelu/bryły zostaje bez zmian.


Autor tematu
qzyn
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 5
Posty: 19
Rejestracja: 16 cze 2012, 12:07
Lokalizacja: Podkarpacie

#9

Post napisał: qzyn » 22 cze 2016, 11:12

lajosz pisze:Potwierdzam, czyli rzeczywiście nie może wygenerować obróbki poza obszarem modelu.

Jednak ja nie widzę tu żadnego problemu.
Wchodzisz do menu "Editt" --> "Job size and Position" i ... zmieniasz rozmiar pola pracy, a rozmiar modelu/bryły zostaje bez zmian.
No pewnie tak - tylko czy następnie po exporcie do mach3 nie będzie problematyczne poprawne zbazowanie tego w machu:/


popik10
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 6
Posty: 217
Rejestracja: 02 paź 2007, 15:57
Lokalizacja: Wrocław

#10

Post napisał: popik10 » 23 cze 2016, 14:06

Podepnę się do problemu tylko w drugą stronę.
Nie wiem czemu frez wychodzi mi poza krawędź graniczną.
Mam taki obszar do wybrania :

Obrazek

ścieżka układa się prawidłowo

Obrazek

a symulacja i co gorsza real pokazują coś takiego

Obrazek

Mam frez kulisty ball nose fi 13 mm, zero ustawione jest na szczycie materiału i nie mam pojęcia dla czego pierwsza ścieżka zbierana jest poza obszarem granicznym

Pozdrawiam

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Ogólne dyskusje na temat oprogramowania CAD/CAM”