Jak ustawić początkową głębokość obróbki zgrubnej w Aspire ?


Autor tematu
moloko
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 04 maja 2016, 22:57
Lokalizacja: Poznań

Jak ustawić początkową głębokość obróbki zgrubnej w Aspire ?

#1

Post napisał: moloko » 04 maja 2016, 23:22

..Czy mógłby ktoś podpowiedzieć jak ustawić w Aspire dla obróbki zgrubnej ( 3D Roughing ) poczatkową głebokość skrawania ( Start Depth) ? Inne strategie takie jak ciecie profilowe i kieszeniowe ( Profile Toolpath i Pocket Toolpath ) maja taka mozliwość. Niestety nie mam pojecia jak rozpoczać zgrubną od niższego poziomu niż powierzchnia materiału tak aby uniknąć pustych przebiegów i "frezowania powietrza". Za każdym razem wybierając scieżkę żgrubna ( 3D Roughing ) program uparcie rozpoczyna obróbkę od poziomu Z zero ( Z na górze materiału ) mimo że wczesniej materiał został wybrany kieszeniowo lub profilowo - po prostu nie widzi wczesniej wybranych elemantów. Jest to bardzo irytujace i nie potrzebnie marnuje czas. Dla wyjaśnienia napiszę że frezuję a własciwie graweruję dość precyzyjne matryce w matalu zawierające bardzo małe elementy przy czym zachowanie wymiarów jest bardzo istotne. Każda matryca oprócz elemantów, które mozna obrobić kieszeniowo lub profilowo posiada nieregularne wyoblenia i w tych miejscach konieczna jest obróbka 3D. Najczesciej frezami znacznie ponizej 1 mm średnicy. Aby uniknąć uszkodxzenia delikatnego narzedzia podczas obróbki końcowej 3D Finish konieczna jest wczesniejsza precyzyjna obróbka zgrubna niektórych miejsc dająca mozliwość kontroli głebokości skrawania ( Pass Depth i Feed Rate ) .Czy ma ktoś jakiś pomysł jak poradzić sobie z tym proiblemem ? Dodatkowym problemem w Aspire jest to że gdybym chial obrobić zgrubnie ( 3D Roughing ) kolejny raz wybrany obszar ale mniejszym frezem tak aby jak najlepiej przygotowac powierzchnię pod obróbkę 3D Finish to ten badziewny program rozpocznie kolejne ciecie zgrubne nawet najcieńszym frezem od samego poczatku nie zważajac na to że przed momentem obszar był juz obrabiany , wiec powienien wejśc mniejszym narzędziem tylko tam gdzie wcześniej nie dotarł . Ma ktoś może na to radę lub zna program który spełni takie funkcje . Na Aspire wydałem kilka tysięcy złotych i nie wiem czy to ja jestem niedorozwinięty .. czy program jest do niczego ??


moloko

Tagi:


lajosz
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1614
Rejestracja: 13 sty 2009, 20:33
Lokalizacja: Ziębice

#2

Post napisał: lajosz » 05 maja 2016, 08:01

@moloko

Niestety, ale w Aspire NIE MA takich możliwości jeśli chodzi o obróbki o których piszesz.

Natomiast wszystko to o czym piszesz, jest do wykonania w konkurencyjnym Artcam, ale w wersji PRO lub JewelSmith.
Jednak nie odbywa się to z automatu, czyli program "nie wie" , że wykonał już część obróbki, więc podczas tworzenia trajektorii, trzeba go powiadomić, żeby nie zaczynał od początku, ale od konkretnej wysokości, albo żeby wybierał tylko to, co wcześniej nie zostało wybrane frezem o większej średnicy, ale w przeciwieństwie do Aspire, jest to możliwe w każdej (3D również) obróbce, a ponadto można to zrobić na kilka sposobów.


kubala25
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 4
Rejestracja: 22 mar 2016, 16:04
Lokalizacja: Szczecin

#3

Post napisał: kubala25 » 09 maja 2016, 13:02

kolego moloko to o czym mówisz wszystko da się z robić w vcarve, jedyna rzecz to taka ze jeżeli nie chcesz mieć pustych przejazdów musisz dodatkowo zaprojektować sobie dodatkowe wectory, które dla maszyny będą granica uniemożliwiającą dalsze frezowanie po za jej obręb, do tego dochodzą jeszcze odpowiednie ustawienia: głębokość, scieżkowanie itp..
Trzeba trochę posiedzieć i poćwiczyć na sucho a na pewno wyjdzie.
frezer..

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Ogólne dyskusje na temat oprogramowania CAD/CAM”