Nie można ustawić wewnętznego offsetu dla jednej warstwy


Autor tematu
lukasz89
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 242
Rejestracja: 20 lis 2015, 18:40
Lokalizacja: Tajpej

Nie można ustawić wewnętznego offsetu dla jednej warstwy

#1

Post napisał: lukasz89 » 03 kwie 2016, 14:39

Siema. Przy jednym rysunku nie mogę ustawić wewnętrznego offsetu dla jednej z warstw. Parametry ustawiam w aplikacji SheetCam. Wcześniej mogłem to zrobić, ale zmieniałem parę razy plik i po tym już tylko mogę załączyć offset zewnętrzny lub bez. Problem dotyczy warstwy nr. 1. Dodaję dxf'a w załączniku. Dodam, że gdy wybieram z listy "wewnętrzny" dla warstwy 1-szej, to ustawia się zewnętrzny i tak.

Z góry dzięki za pomoc.
Załączniki
wały.dxf
(26.45 KiB) Pobrany 136 razy



Tagi:


dudziak4
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 702
Rejestracja: 06 wrz 2007, 13:30
Lokalizacja: Bielawa

#2

Post napisał: dudziak4 » 17 kwie 2016, 11:42

witam
faktycznie jest jakiś problem z rysunkiem ja w swoim sheetcamie też mogę ustawić albo bez offsetu lub offset zewnętrzny.
Ostateczne rozwiązanie jest takie żebyś narysował te wręby z odsunięciem i ustawił offset zewnętrzny.
Swoją drogą ciekawe jaka jest przyczyna :roll: .


lajosz
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1614
Rejestracja: 13 sty 2009, 20:33
Lokalizacja: Ziębice

#3

Post napisał: lajosz » 17 kwie 2016, 12:13

Pobrałem rysunek (DXF)

Załadowałem do ArtCAM-a i ..... bez problemu mogę offsetować tak do wewnątrz, jak i na zewnątrz, ale .... :

Proszę zwrócić uwagę, że wektory na warstwie pierwszej (zielone niby prostokąty) to wektory OTWARTE.
Niektóre z nich, mają zwrot inny niż pozostałe, więc zaznaczając całą warstwę (lub wektory na tej warstwie) , mogą być kłopoty przy offsetowaniu, czyli ofssetując np. na zewnątrz, niektóre z wektorów będą offsetowane na zewnątrz, a niektóre do wewnątrz, a to właśnie dlatego, że mają inny zwrot, więc dla programu ofssetującego, ten zwrot oznacza, że wektory będą offsetowane na zewnątrz, ale że sa to wektory otwarte, to faktyczny ofsset będzie do wewnątrz.

Wiem, że być może powyższy "wykład" będzie mało zrozumiały, ale inaczej nie potrafię :)

Sprawę rozwiąże po prostu zamknięcie wektorów, czyli zrobienie z nich prostokątów, albo jeśli mają to być jednak wektory otwarte, to ustawienie dla wszystkich tego samego zwrotu.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Ogólne dyskusje na temat oprogramowania CAD/CAM”