CAD na telefon


kubus838
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 6
Posty: 2572
Rejestracja: 06 lip 2009, 14:52
Lokalizacja: Mszczonów

#11

Post napisał: kubus838 » 13 mar 2016, 17:00

SACZI pisze:Panowie, ale o czym wy tutaj piszecie ... ?
Jakie wyceny, jakie oferty, jacy klienci ... ?
Napisałem w pierwszym poście, że wymagam jedynie PODEJRZENIA modelu i ewentualnie pomierzenia gabarytów!
Ponadto chcę, żeby działał jak przeglądarka PDF'ów, czyli klik w stp i ładuje.


Więc poza Fusion jest coś wartego uwagi?
Przeczytaj jeszcze raz od początku to co Ci napisalśmy i zwróć uwage na podejrzenie modelu i ewentalne pomierzenie gabarytów.

robert



Tagi:


dance1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 3094
Rejestracja: 11 mar 2007, 22:42
Lokalizacja: G-G

#12

Post napisał: dance1 » 13 mar 2016, 18:50

kubus838
dance1 pisze:
Nie wiem jak Ty rozmiawiasz nazwijmy to z klientem mając do pomocy tylko telefon komórkowy czy troche większe inne urządzenie przenośne. Ja rozmawiając z klientem to musze mieć najwiekszy z notebooków (taka prawie płyte chodnikową) na którym przedstawiam pełny element i to zwymiarowany a czesto musze mieć rysunek techniczny w postaci papierowej. Jeszcze nie trafiłem na klienta który nie chciałby zobaczyć zamawianego elementu w całości i to zwymiarowanego. Kążdy z którym rozmawiam chce przed zamówieniem zobaczyć jak to będzie wyglądało po obróbce. Ostatnio miałem klientke która zamówiła sobie fronty meblowe i na każdym chciała mieć inny owoc czy warzywo. To jak ja na telefonie miałem pokazać jak będą takie drzwiczki wygłądały. A to jest typowy klient który płaci i wymaga - jak nie zobaczy to nie zleci roboty. I co byś w takiej sytuacji zrobił?

robert
Przestań już bzdury wypisywać, robisz popierdoły w blokowym pokoiku a tu producent od 7 boleści, zlituj się i nie rozpisuj więcej.
Telefon/tablet jest ułatwieniem i umożliwia szybkie rozeznanie w "temacie" nikt nie pisze że ma zastąpić Tobie tych płyt chodnikowych czy też monitorów 40 calowych.
I don't like principles, I prefer prejudices


kubus838
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 6
Posty: 2572
Rejestracja: 06 lip 2009, 14:52
Lokalizacja: Mszczonów

#13

Post napisał: kubus838 » 13 mar 2016, 19:11

dance1 pisze:
Przestań już bzdury wypisywać, robisz popierdoły w blokowym pokoiku a tu producent od 7 boleści, zlituj się i nie rozpisuj więcej.
Telefon/tablet jest ułatwieniem i umożliwia szybkie rozeznanie w "temacie" nikt nie pisze że ma zastąpić Tobie tych płyt chodnikowych czy też monitorów 40 calowych.
Wejdź pod kamień z pod którego wylazłeś. Jesteś dzieckiem reklam i nie masz zielonego pojęcia nawet o czym piszesz. Może swój telefon podłącz do frezarki. Tobie telefon i tablet ułatwiają życie bo mówią kiedy masz zrobć wdech i wydech to jeszcze zainstaluj sobie aplikacja pt. logiczne myślenie z rozdziałem czytam uważnie.

A co ja robie i gdzie to g..wno Cie to obchodzi. Ale wiec, że mam i nie musze kombinować jak koń pod góre. Ty swój telefon podłącz do czego innego może Ci to w czymś pomorze. Piszesz takie kocopoły a nawet nie jesteś w stanie przeczytać do czego należu stosować i jakie urządzenie.

Koniec z Tobą dyskusji bo to nie ma żadnego sensu i szkoda czasu.


robert


Autor tematu
SACZI
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 4
Posty: 370
Rejestracja: 07 sie 2005, 11:06
Lokalizacja: z tego ?wiata

#14

Post napisał: SACZI » 13 mar 2016, 20:39

kubus838 vel robert, racz się więcej nie udzielać w tym wątku, bo tylko awantury wszczynasz.
Nie Ty będziesz z tego korzystał, więc nie narzucaj innym swoich racji.


kubus838
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 6
Posty: 2572
Rejestracja: 06 lip 2009, 14:52
Lokalizacja: Mszczonów

#15

Post napisał: kubus838 » 13 mar 2016, 20:49

SACZI pisze:kubus838 vel robert, racz się więcej nie udzielać w tym wątku, bo tylko awantury wszczynasz.
Nie Ty będziesz z tego korzystał, więc nie narzucaj innym swoich racji.
Tak masz racje nie będę nic w tym temacie pisał. Ale kto tu robi awanture i troluje to sam powinieneś wiedzieć. Tym bardziej, że to nie pierwszy raz kiedy ten człoweik nie zgadza się ze zdaniem innych i zaczyna swoje drwiące wywody i nic sensownego do tematu nie wnosi. A potwierdzenie tego jest równiez w Twoim temacie.

robert

Awatar użytkownika

bildder
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1125
Rejestracja: 03 sie 2007, 08:32
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

#16

Post napisał: bildder » 13 mar 2016, 22:07

Może takie coś:
http://www.solidworks.com/sw/products/e ... mobile.htm

Nie wiem tylko czy otwiera tyle samo formatów co eDrawings Professional (składnik SOLIDWORKSa).
Załączniki
edrw.jpg
Paweł Kęska
CSWE | CSWI | CSWP
-----------------------
solid-szkolenia.pl
solid-blog.pl
solid-podreczniki.pl
-----------------------


BlazejCG
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 1
Posty: 88
Rejestracja: 21 lip 2014, 22:47
Lokalizacja: lubuskie

#17

Post napisał: BlazejCG » 13 mar 2016, 23:37

kubus838 pisze:A co ja robie i gdzie to g..wno Cie to obchodzi.
To się tym nie chwal skoro nas to nie obchodzi. Temat wydawał się być ciekawy a tu kilku nadętych próbuje udowodnić dlaczego autorowi nie jest to potrzebne... prawie elektroda :mrgreen:

Nie każdy jest tutaj właścicielem i pracownikiem w jednym , niektórzy tacy jak ja np. pracują w domu i taki program choć dla mnie zbędny wielu hobbystą może być sporym udogodnieniem , bo dlaczego się nie rozwijać skoro jest to dostępne na wyciągniecie ręki i niemal za darmo ?


ot taki obrazek mi się przypomniał jak przeczytałem ten temat Obrazek
''SPRZEDAM MIEJSCE NA REKLAMĘ" :)


Autor tematu
SACZI
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 4
Posty: 370
Rejestracja: 07 sie 2005, 11:06
Lokalizacja: z tego ?wiata

#18

Post napisał: SACZI » 14 mar 2016, 22:09

Dobrze Panowie, pokój ...

Wracając do tematu, to chyba Fusion będzie najoptymalniejszy.
Dzisiaj dostałem spakowany CATPart i Fusion właśnie obsługuje ten format.
Poza tym stp, igs, a reszta mało ważna.


Majster70
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1255
Rejestracja: 08 cze 2010, 23:37
Lokalizacja: Piastów

#19

Post napisał: Majster70 » 16 mar 2016, 09:18

Ogólnie aż prosi się o więcej szacunku dla różnic w doświadczeniu i dla opinii innych ludzi. Nie jest ważne czy ktoś zrobi coś na komputerze stacjonarnym czy laptopie, ani czy podejrzy sobie maila na komurce czy stacjonarnym, ale czy zrobi pracę dobrze i dostanie za to kasę (zawodowiec) i/lub satysfakcję (hobbysta).

Skoro ktoś wykonał taki soft na androida, to znaczy ,że istnieje jakieś zapotrzebowanie. Mi nie przyszłoby do głowy żeby tak wykorzystać swój telefon, ale po tej lekturze zainstaluje i spróbuję :razz:


oprawcafotografii
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 6107
Rejestracja: 29 kwie 2009, 10:11
Lokalizacja: Kraków / Jaworzno / Kopanka

#20

Post napisał: oprawcafotografii » 16 mar 2016, 10:21

Majster70 pisze:Ogólnie aż prosi się o więcej szacunku dla różnic w doświadczeniu i dla opinii innych ludzi. Nie jest ważne czy ktoś zrobi coś na komputerze stacjonarnym czy laptopie, ani czy podejrzy sobie maila na komurce czy stacjonarnym...
Dodalbym jeszcze do tej listy "komórke" ;)

q
„Największym wrogiem wolności jest najedzony niewolnik.”

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Ogólne dyskusje na temat oprogramowania CAD/CAM”