CAD na telefon


Autor tematu
SACZI
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 4
Posty: 370
Rejestracja: 07 sie 2005, 11:06
Lokalizacja: z tego ?wiata

CAD na telefon

#1

Post napisał: SACZI » 12 mar 2016, 19:38

Tak mi przyszło do głowy, czy znacie jakiś programik na androida, który byłby w stanie podejrzeć modele pod telefonem?
Mam zainstalowanego OnShape, ale już mi sie zbuntował i domaga się aktualizacji.
Kiedyś miałem jakiś Autodesk 360, ale były problemy z ładowaniem modeli.
Kolega instalował coś z inventora, ale po kliknięciu w plik nie łądował modelu.
Wymagam podejrzenia modelu, najczęściej w formacie stp na telefonie i ewentualnie jakieś pomiary gabarytów, żeby potrafił zrobić.
Poleci ktoś jakąś sprawdzoną apkę?



Tagi:


nutrash
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 1
Posty: 70
Rejestracja: 29 sty 2016, 19:24
Lokalizacja: Wrocław

#2

Post napisał: nutrash » 12 mar 2016, 21:48

Fusion 360 z założenia jest do tego. Pod ta sama nazwa znajdziesz za darmo w play store.


Tomasz_K
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 295
Rejestracja: 25 kwie 2012, 15:58
Lokalizacja: ok. Rybnika

#3

Post napisał: Tomasz_K » 12 mar 2016, 23:20

Podstawowe pytanie czy programik ma być online czy offline ?

Pozdrawiam
Tomasz


kubus838
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 6
Posty: 2572
Rejestracja: 06 lip 2009, 14:52
Lokalizacja: Mszczonów

#4

Post napisał: kubus838 » 13 mar 2016, 02:24

Witam

To ja mam inne pytanie. Po co Ci program typu CAD lub do podglądania modeli na telefonie? Może moje pytanie wyda Ci się śmieszne ale nie bardzo rozumiem celu używania takiego oprogramowania.

robert


Tomasz_K
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 295
Rejestracja: 25 kwie 2012, 15:58
Lokalizacja: ok. Rybnika

#5

Post napisał: Tomasz_K » 13 mar 2016, 09:14

Aby rozwiązać niejasności które mogą pojawić się na rysunku technicznym.
Czasem warto coś "obrócić" i wiedzieć jak co ma być poskładane.

Awatar użytkownika

WZÓR
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 7974
Rejestracja: 01 sty 2009, 20:01
Lokalizacja: Oława

#6

Post napisał: WZÓR » 13 mar 2016, 10:07

kubus838 pisze:Witam

To ja mam inne pytanie. Po co Ci program typu CAD lub do podglądania modeli na telefonie? Może moje pytanie wyda Ci się śmieszne ale nie bardzo rozumiem celu używania takiego oprogramowania.

robert
Moim zdaniem do zabawy. :mrgreen:

Mariusz.
Pomagam w:
HAAS - frezarki, tokarki


kubus838
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 6
Posty: 2572
Rejestracja: 06 lip 2009, 14:52
Lokalizacja: Mszczonów

#7

Post napisał: kubus838 » 13 mar 2016, 11:54

Tomasz_K pisze:Aby rozwiązać niejasności które mogą pojawić się na rysunku technicznym.
Czasem warto coś "obrócić" i wiedzieć jak co ma być poskładane.
Nawet żeby obejrzeć element nie tylko jego rysunek techniczny to trzeba go jeszcze widzieć. Na monitorze/wyświetlaczu telefonu komórkowego to tak naprawde g..wno widać. Nawet jeżeli jest kilka elementów złożonych w jedną całość to i obrót nic nie da bo nie widać szczegółów Jeżeli taki element składa się różnych krawędzi i płaszczyzn to wyświetlacz telefonu musi mieć wielkość monitora 21 cali aby to zobaczyć. A o rysunku technicznym to nawet już nie wspominam - zbyt dużo literek i cyferek. A tym bardziej jeżeli pokazujemu to osobie decyzyjnej - tej która podpisuje faktury, decyzje o wypłacie.

Nie wspomne już o zwymiarowaniu takiego elementu - i nie chodzi mi o wymiary z rysunku technicznego tylko o wymiary rzeczywiste samego elementu.

Dlatego uważam, że pogramy CAD i wszelkie przeglądarki na urządzenia mobilne takie jak telefony, palmtopy itd. to zwykła strata czasu. Ja osobiście bardzo często ze zwykłego monitora 21 cali "przesiadam" się na ponad 40 cali. Właśnie po to aby zabaczyć cały element lub zespół elementów i jego np. zakrzywienia, wszelkie "wypustki", załamania na płaszczyznach, krawędzie i sprawdzić czy one wogóle w tym elemencie istnieją a potem moge przystąpić do wymiarowania.

Tak jak kolega wyżej napisał do zabawy. Ale mnie by było szkoda czasu na taką zabawe.

robert


dance1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 3094
Rejestracja: 11 mar 2007, 22:42
Lokalizacja: G-G

#8

Post napisał: dance1 » 13 mar 2016, 15:46

ale co teraz chcecie koledze udowodnić? że nie potrzebuje czy jak? kogo obchodzi Robercie jakich ty monitorów używasz? dla ciebie może to i strata czasu dla mnie duża pomoc. Często ostatnim czasem mam wyjazdów biznesowych i wyobraź sobie często, nawet bardzo często korzystam z telefonu i cada, proste czytam meila otwieram załączony plik i w większości przypadków mogę zrobić wycenę od ręki (przynajmniej szacunkową), wiesz czas to pieniądz a w tych czasach kto szybszy ten lepszy. :razz:
Osobiście używam AutoCada 360 i Cad pockets.
Oczywiście lap leży w bagażniku, bez niego się nie ruszam.
Ps do czasu gdy nie potrzebowałem i nie używałem uważałem te aplikacje za zbędny gadżet, teraz zmieniłem zdanie. :wink:
I don't like principles, I prefer prejudices


kubus838
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 6
Posty: 2572
Rejestracja: 06 lip 2009, 14:52
Lokalizacja: Mszczonów

#9

Post napisał: kubus838 » 13 mar 2016, 16:20

dance1 pisze:ale co teraz chcecie koledze udowodnić? że nie potrzebuje czy jak? kogo obchodzi Robercie jakich ty monitorów używasz? dla ciebie może to i strata czasu dla mnie duża pomoc. Często ostatnim czasem mam wyjazdów biznesowych i wyobraź sobie często, nawet bardzo często korzystam z telefonu i cada, proste czytam meila otwieram załączony plik i w większości przypadków mogę zrobić wycenę od ręki (przynajmniej szacunkową), wiesz czas to pieniądz a w tych czasach kto szybszy ten lepszy. :razz:
Osobiście używam AutoCada 360 i Cad pockets.
Oczywiście lap leży w bagażniku, bez niego się nie ruszam.
A to jest też dobre pytanie w tym temacie.
My nikomu nie chcemy nic udowadniać. Z racji tego, że temat dotyczy cad-a na telefonie i jego znajomości ewentualnie jaki to cad, to my wyrażamy swoje zdanie i jest to normalne podjeście do tematu. W dużym skrócie odpowiadamy, że nie znamy takiego cad-a który mógłby być do czegoś przydatny i to nie zwiny samego programu tylko telefonu czy innego tego typu urządzenia przenośnego. Problemem jest wielkość ekranu w takim urządzeniu. Jak przeczytałeś wyżej na ekranie urządzenia przenośnego nie można "wyświetlić" elementu lub zespołu elementów w sposób czytelny, nawet próbując obracać, powiększać czy zmniejszać dany element. Poprostu nie widać żadnych szczegółów które póżniej trzeba wyfrezować. A z reguły jak to się mówi "diabeł tkwi w szczegółach".

Tymbardziej, że niektórzy traktują pokazy na wyświetlaczu telefonu czy innego urządzenia przenośnego jako "olewanie klienta". Ludzie jeszcze w dalszym ciągu chcą otrzymywać "oferty" w sposób przejrzysty i czytelny. I co mam się z nimi kłócić?

Nie wiem jak Ty rozmiawiasz nazwijmy to z klientem mając do pomocy tylko telefon komórkowy czy troche większe inne urządzenie przenośne. Ja rozmawiając z klientem to musze mieć najwiekszy z notebooków (taka prawie płyte chodnikową) na którym przedstawiam pełny element i to zwymiarowany a czesto musze mieć rysunek techniczny w postaci papierowej. Jeszcze nie trafiłem na klienta który nie chciałby zobaczyć zamawianego elementu w całości i to zwymiarowanego. Kążdy z którym rozmawiam chce przed zamówieniem zobaczyć jak to będzie wyglądało po obróbce. Ostatnio miałem klientke która zamówiła sobie fronty meblowe i na każdym chciała mieć inny owoc czy warzywo. To jak ja na telefonie miałem pokazać jak będą takie drzwiczki wygłądały. A to jest typowy klient który płaci i wymaga - jak nie zobaczy to nie zleci roboty. I co byś w takiej sytuacji zrobił?

robert


Autor tematu
SACZI
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 4
Posty: 370
Rejestracja: 07 sie 2005, 11:06
Lokalizacja: z tego ?wiata

#10

Post napisał: SACZI » 13 mar 2016, 16:55

Panowie, ale o czym wy tutaj piszecie ... ?
Jakie wyceny, jakie oferty, jacy klienci ... ?
Napisałem w pierwszym poście, że wymagam jedynie PODEJRZENIA modelu i ewentualnie pomierzenia gabarytów!
Ponadto chcę, żeby działał jak przeglądarka PDF'ów, czyli klik w stp i ładuje.


Więc poza Fusion jest coś wartego uwagi?

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Ogólne dyskusje na temat oprogramowania CAD/CAM”