Zachowanie histori operacji SolidWorks


Autor tematu
Skiner
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 5
Posty: 5
Rejestracja: 26 lis 2015, 12:51
Lokalizacja: Lublin

Zachowanie histori operacji SolidWorks

#1

Post napisał: Skiner » 26 lis 2015, 12:56

Witam, potrzebuje na szybko pomocy, a mianowicie dostałem model do obliczeń wytrzymałościowych i muszę go uprościć. Usunąć wszystkie fazki i zaokrąglenia technologiczne. Dostałem model w takim rozszerzeniu do SW "SOLIDWORKS Part Document (.SLDPRT)" i po otwarciu go w swoim SW 2015 nie czyta mi historii operacji tak abym mógł zaznaczyć na modelu faze i usunąć klawiszem Delete. W jakim rozszerzeniu powinien być zapisany model abym mógł spokojnie go otworzyć i na nim działać. A może historia została zablokowana i dlatego ja jej nie mogę otworzyć. Istnieje taka możliwość ? Pozdrawiam i proszę o szybką pomoc .



Tagi:


zibi
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1279
Rejestracja: 24 lut 2007, 15:20
Lokalizacja: podkarpackie

#2

Post napisał: zibi » 26 lis 2015, 13:20

Plik bez historii np. igs lub inny mógł być zaimportowany i zapisany i tobie przekazany. Taka może być jego historia. Daj mi ten plik to ci tę fazę kasuję i zaimportujesz go sobie stepem.
NX CAD, NX CAM, FREZOWANIE 5AX, ELEKTRODRĄŻARKI WGŁĘBNE I DRUTOWE. PEPS, VERICUT. Pomagam w NX przez Team Viewer. Postprocesory NX.


Autor tematu
Skiner
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 5
Posty: 5
Rejestracja: 26 lis 2015, 12:51
Lokalizacja: Lublin

#3

Post napisał: Skiner » 26 lis 2015, 13:26

Tutaj nie chodzi tylko o faze, jest to odlew czyli wszystkie ściany ma pozaokrąglane, a każde zaokrąglenie wymaga dodatkowej mocy obliczeniowej, a nie wpływa na wytrzymałość w dużym stopniu. Potrzebuje modelu w pełni obrabialnego. Czyli sugerujesz że już wcześniej ktoś zapisał to np. w step a później zapisali w SW dla mnie bo taki prosiłem?


zibi
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1279
Rejestracja: 24 lut 2007, 15:20
Lokalizacja: podkarpackie

#4

Post napisał: zibi » 26 lis 2015, 13:38

A kto to wie? Zapytaj autora. Może ktoś klikał w cati albo NX i ktoś to zaimportował do worksa.
Zaznacz kolorem ścianki których nie chcesz to ci usunę i sobie zaimportujesz.
NX CAD, NX CAM, FREZOWANIE 5AX, ELEKTRODRĄŻARKI WGŁĘBNE I DRUTOWE. PEPS, VERICUT. Pomagam w NX przez Team Viewer. Postprocesory NX.


Autor tematu
Skiner
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 5
Posty: 5
Rejestracja: 26 lis 2015, 12:51
Lokalizacja: Lublin

#5

Post napisał: Skiner » 26 lis 2015, 13:43

Dziękuję, za szczerą pomoc ale modelu nie mogę udostępniać osobom trzecim. Poza tym jest naprawdę duży i pracy na kilka dni jeżeli chce się to robić zwykłymi wyciągnięciami.


zibi
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1279
Rejestracja: 24 lut 2007, 15:20
Lokalizacja: podkarpackie

#6

Post napisał: zibi » 26 lis 2015, 13:46

Jakimi wyciągnięciami? W NX mam moduł synchronius modeling, klikam na ściankę, kasuję ją a geometria sama się przebudowuje.
NX CAD, NX CAM, FREZOWANIE 5AX, ELEKTRODRĄŻARKI WGŁĘBNE I DRUTOWE. PEPS, VERICUT. Pomagam w NX przez Team Viewer. Postprocesory NX.


Autor tematu
Skiner
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 5
Posty: 5
Rejestracja: 26 lis 2015, 12:51
Lokalizacja: Lublin

#7

Post napisał: Skiner » 26 lis 2015, 13:50

Właśnie na YT obejrzałem, funkcja fajna ale muszę to zrobić sam nie mogę udostępniać. Pozdrawiam i dzięki za pomoc.

Awatar użytkownika

bildder
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1125
Rejestracja: 03 sie 2007, 08:32
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

#8

Post napisał: bildder » 26 lis 2015, 17:50

Przejrzyj video 22 oraz Video 13 - są tam pokazane pewne techniki.
Natomiast mam pytanie, czy widzisz plik z jedną operacją o nazwie import czy widzisz operacje ale nie możesz ich edytować? Pytam, ponieważ jest coś takiego jak zamrażanie.

Tak czy inaczej pliki typu odlew to ciężki temat, w pierwszej kolejności należy usunąć wszystkie promienie a później można działać dalej.

Jak interesują Ciebie szczegóły, to kilka takich przykładów obróbki plików bez historii znajdziesz w :książce o modelowaniu powierzchniowym

W razie problemów - pytaj :wink:
Paweł Kęska
CSWE | CSWI | CSWP
-----------------------
solid-szkolenia.pl
solid-blog.pl
solid-podreczniki.pl
-----------------------


Autor tematu
Skiner
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 5
Posty: 5
Rejestracja: 26 lis 2015, 12:51
Lokalizacja: Lublin

#9

Post napisał: Skiner » 26 lis 2015, 19:11

Tak mam plik o nazwie import. Co to oznacza?

Awatar użytkownika

bildder
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1125
Rejestracja: 03 sie 2007, 08:32
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

#10

Post napisał: bildder » 26 lis 2015, 19:50

Oznacza to, że plik został celowo zapisany by ukryć historię (albo zmniejszyć rozmiar) lub został zapisany ponieważ nie było innego wyjścia ze względu na fakt, iż program źródłowy nie miał możliwości zapisu pliku w formacie sldprt. Wówczas zapisuje się w formatach typu iges, step czy parasolid i po wczytaniu widzisz dokładnie 1 operację o nazwie import.

W takim przypadku:
1. diagniostyka importu - naprawiamy wszelkie błędy by móc dalej cokolwiek zrobić z plikiem
2. dzielimy plik jeżeli są jakieś powtarzalne fragmenty - pozostawiając tylko 1 z nich
3. usuwamy fazy, zaokrąglenia itp.

Temat rzeka, nie będę się rozpisywał ponieważ nie widzę pliku.
Paweł Kęska
CSWE | CSWI | CSWP
-----------------------
solid-szkolenia.pl
solid-blog.pl
solid-podreczniki.pl
-----------------------

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Ogólne dyskusje na temat oprogramowania CAD/CAM”