Strona 1 z 1

Graf Cad

: 15 gru 2007, 11:35
autor: MAAK
Małe jest piękne, powrót do Dos-a?
http://www.sklep-pc.pl/980_GRAFSOFT_GRA ... ml#Picture
Żeby tak jeszcze G-kod tworzył

: 15 gru 2007, 12:21
autor: jasiu...
Tak, szczególnie, ze swoje wyniki zapisuje w PCX-ach :grin:

Pamiętam kilka takich pseudowektorowych programów. Z programami CAD praktycznie nie miało to nic wspólnego. Chocby do Acada 10 (też pod DOS-a) baaaaardzo mu daleko.

Te programy nadawały się i owszem do wykonywania dokumentacji, ale już do zastosowań typu CAD nie za bardzo. Taki sobie program - ciekawsze też były.

: 15 gru 2007, 17:27
autor: MAAK
Nie spotkałem się AutoCadem w wersji Dos
A dokładniej to gdzie można o tym poczytać, ewentualnie jakieś demo jest?

: 15 gru 2007, 18:41
autor: jasiu...
Do wersji 13 (1993 roku) Autocad występował praktycznie tylko w wersjach dla DOS. Mało z tego - był, szczególnie w ostatnich wersjach (od 10) rewelacyjnie szybkim programem, choć dla większości kart potrzebował swoich driverów itd.

popatrz na http://www.architecturalcadd.com/classe ... story.html

Przypuszczam, że gdyby nie rewelacyjny interfejs - brak klikania, tam się praktycznie pisało rysunek, pod spodem i było to rewelacyjnie szybkie, bo szybciej napisałeś z klawiatury L niż kliknąłeś na ikonkę linii, jest przyczyną dzisiejszej popularności tego programu.

: 17 gru 2007, 11:11
autor: MAAK
A która wersja Auto Cada spod Dosia najlepsza będzie do CNC?