Jaki najlepszy program cad/cam


Autor tematu
Ori83
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 4
Posty: 35
Rejestracja: 10 lip 2007, 23:45
Lokalizacja: lubelskie

Jaki najlepszy program cad/cam

#1

Post napisał: Ori83 » 19 lis 2007, 18:04

Witam,
jakiego programu wg. Was najlepiej jest sie teraz nauczyć. Mam możliwość zrobienia kursu z Catii . Obecnie znalazłem również studia podyplomowe na PW gdzie można otrzymać certyfikaty z Mastercam'a i SolidWork'a. Chodzi mi głównie o przydatność programu na rynkach europejskich - z naszym krajem póki co nie wiąże zadnej przyszłości.
Pozdrawiam.



Tagi:


jasiu...
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 5317
Rejestracja: 14 lip 2007, 19:02
Lokalizacja: Westfalia

#2

Post napisał: jasiu... » 19 lis 2007, 18:33

Pytanie z gatunku - a jaki samochód jest najlepszy - Mercedes, BMW, a może Cadillac czy Lexus?

Każdy z tych programów jest stosowany i każdego warto się nauczyć. A który będzie wykorzystywany przez twojego potencjalnego pracodawcę? Wybacz, ale tego też się nie da określić jednoznacznie. Są branże, gdzie lubią solida, są, gdzie króluje Mastercam, czy Catia. Ale żadnej reguły nie ma.

Opanowując jeden z programów (ale dobrze) masz ułatwione zadanie w przechodzeniu na inne, bo przynajmniej znasz zasady, jakie obowiązują w tej pracy (model, narzedzie i parametry, ścieżka).


Autor tematu
Ori83
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 4
Posty: 35
Rejestracja: 10 lip 2007, 23:45
Lokalizacja: lubelskie

#3

Post napisał: Ori83 » 19 lis 2007, 20:22

jasiu... pisze:Pytanie z gatunku - a jaki samochód jest najlepszy - Mercedes, BMW, a może Cadillac czy Lexus?

Każdy z tych programów jest stosowany i każdego warto się nauczyć. A który będzie wykorzystywany przez twojego potencjalnego pracodawcę? Wybacz, ale tego też się nie da określić jednoznacznie. Są branże, gdzie lubią solida, są, gdzie króluje Mastercam, czy Catia. Ale żadnej reguły nie ma.

Opanowując jeden z programów (ale dobrze) masz ułatwione zadanie w przechodzeniu na inne, bo przynajmniej znasz zasady, jakie obowiązują w tej pracy (model, narzedzie i parametry, ścieżka).
a więc biorę się za naukę :wink: dzięki :grin:

Awatar użytkownika

DZIKUS
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1243
Rejestracja: 10 kwie 2005, 14:18
Lokalizacja: STALOWA WOLA W-WA
Kontakt:

#4

Post napisał: DZIKUS » 20 lis 2007, 00:20

najpopularniejszy to autocad, bo to jeden z pierwszych powaznych programow ktore pojawily sie na polskim rynku. dosc popularny jest rowneiz solidworks i solidedge. reszta programow jest zdecydowanie mneij popularna, glownie ze wzgledu na duzo wyzsza cene.

z programow cam, najlepiej jest zainteresowac sie mastercamem, (ktorego sam chcialbym w koncu porzadnie opanowac). pomysl tez o esprit i ewentualnie rhino
-mamo, czy jestem Twoją małą księżniczką?
-nie, nie jesteś synu

Awatar użytkownika

Piotrjub
Moderator
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1495
Rejestracja: 11 kwie 2005, 13:00
Lokalizacja: Gdansk

#5

Post napisał: Piotrjub » 20 lis 2007, 05:37

mastercam jest programem CAD / CAM - i jest naprwde super programem .

Awatar użytkownika

easy2002
Moderator
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1998
Rejestracja: 27 lis 2004, 19:40
Lokalizacja: Gniew
Kontakt:

#6

Post napisał: easy2002 » 20 lis 2007, 06:31

Witam
Piotrjub pisze:mastercam jest programem CAD / CAM - i jest naprwde super programem .
Zgadzam się z przedmówcą zdecydowanie Master Cam ale drogi i trzeba dobrze przemyśleć czy wogóle się zwróci (bardzo często piszę o tym na forum - nie jestem zwolennikiem CAM'ów do prostych robót jednostkowych )
Edge Cam u mnie przegrał na starcie ...
... z poważaniem ....pozdrawiam --- Doceń to że, poświęciłem Ci trochę czasu !!! wciśnij "pomógł" to nic nie kosztuje ;-) ---
Moja pierwsza i druga maszynka a trzecia w fazie testu http://www.cnc.info.pl/viewtopic.php?t=2281


Autor tematu
Ori83
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 4
Posty: 35
Rejestracja: 10 lip 2007, 23:45
Lokalizacja: lubelskie

#7

Post napisał: Ori83 » 20 lis 2007, 11:06

a co sądzicie o unigraphics'e ?. z tego co sie zorientowałem program jest głównie stosowany w branży lotniczej. a więc na sam początek polecacie MasterCama??
Pozdro


GreasBraken
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 2
Posty: 33
Rejestracja: 07 kwie 2007, 17:49
Lokalizacja: Z Lublina

#8

Post napisał: GreasBraken » 20 lis 2007, 12:24

Ori83 pisze:a co sądzicie o unigraphics'e ?. z tego co sie zorientowałem program jest głównie stosowany w branży lotniczej. a więc na sam początek polecacie MasterCama??
Pozdro
Widze ze jestes z lubelszczyzny. jesli chcesz pracowac w przemysle lotniczym np w Świdniku to tylko Unigraphics NX4 i NX5. W PZL i w Zakładzie Narzedziowym bezpośrednio zwiazanym z PZL uzywaja UGS NX4. Ze swojej strony, jako ze pracuje w NX' 4, moge powiedziec ze program jest dla mnie całkiem dobry. trochę skomplikowany ( kombajn do wszystkiego ;P ). Osobiście poleca, jesli masz mozliwośc uczyć się ugsa, to warto. Zreszta jak powiedzieli koledzy, jak sie jednego dobrze nauczysz to ze wszystkimi sobie dasz rade... od czego sa helpy ;P


Autor tematu
Ori83
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 4
Posty: 35
Rejestracja: 10 lip 2007, 23:45
Lokalizacja: lubelskie

#9

Post napisał: Ori83 » 20 lis 2007, 13:55

GreasBraken pisze:
Ori83 pisze:a co sądzicie o unigraphics'e ?. z tego co sie zorientowałem program jest głównie stosowany w branży lotniczej. a więc na sam początek polecacie MasterCama??
Pozdro
Widze ze jestes z lubelszczyzny. jesli chcesz pracowac w przemysle lotniczym np w Świdniku to tylko Unigraphics NX4 i NX5. W PZL i w Zakładzie Narzedziowym bezpośrednio zwiazanym z PZL uzywaja UGS NX4. Ze swojej strony, jako ze pracuje w NX' 4, moge powiedziec ze program jest dla mnie całkiem dobry. trochę skomplikowany ( kombajn do wszystkiego ;P ). Osobiście poleca, jesli masz mozliwośc uczyć się ugsa, to warto. Zreszta jak powiedzieli koledzy, jak sie jednego dobrze nauczysz to ze wszystkimi sobie dasz rade... od czego sa helpy ;P
skoro pracujesz na ugs nx4 to czy mógłbyś polecić mi jakąś dobrą literaturę aby dobrze poznać ten program. tak się składa że mieszkam w Świdniku i jestem świeżo upieczonym mgr inż :wink: . jednak mój tytuł nie jest ukierunkowany w stronę technologii - dlatego sporo jeszcze przede mną nauki. pozdrawiam


GreasBraken
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 2
Posty: 33
Rejestracja: 07 kwie 2007, 17:49
Lokalizacja: Z Lublina

#10

Post napisał: GreasBraken » 21 lis 2007, 12:30

A to witam kolege z rodzinnego miasta;P ja tez jestem świdniczaninem i pracuje w pzl

napisz do mnie na maila: [email protected] a przesle ci materiały ;P

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Ogólne dyskusje na temat oprogramowania CAD/CAM”