Nie moge wygenerować kodu - co jest źle ?


lajosz
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1614
Rejestracja: 13 sty 2009, 20:33
Lokalizacja: Ziębice

#11

Post napisał: lajosz » 11 cze 2015, 00:13

@drozdo

Model (igs) jest poprawny i bezproblemowo otwiera się np. w MOI.
Żadnych spiral tam nie zauważyłem.

Natomiast model jest dość mały (100 x 55 x 10), a już te cyfry, mają przy podstawie, (czyli na styku cyfry z półkulą) 0.36mm, więc ..... nie za bardzo jestem sobie w stanie wyobrazić, jakim frezem będziesz to frezował, ale gdyby użyć freza kulowego o średnicy 0.4mm i ze skokiem (wierszowaniem) 0.03mm, to wyglądałoby to mniej więcej tak:

Obrazek

Oczywiście powyższa symulacja, to tylko fragment modelu.



Tagi:


Autor tematu
drozdo
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 5
Posty: 40
Rejestracja: 10 kwie 2015, 21:06
Lokalizacja: Sandomierz

#12

Post napisał: drozdo » 11 cze 2015, 10:44

Te spirale się ukazują się tylko w rhino. W zwcad nie ma ich, ani w innym programie.

jeżeli tak by to wyglądało to byłoby super. Pytanie czy firma do której chce to dać jest w stanie to wyfrezować. Narazie nie mogą dalej wygenerowac kodu co dla mnie jest dziwne.


kubus838
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 2572
Rejestracja: 06 lip 2009, 14:52
Lokalizacja: Mszczonów

#13

Post napisał: kubus838 » 11 cze 2015, 13:09

drozdo pisze:Te spirale się ukazują się tylko w rhino. W zwcad nie ma ich, ani w innym programie.
Tak w rhino jest taka "spirala" ale można ją usunuąć bez większych problemów.
drozdo pisze:jeżeli tak by to wyglądało to byłoby super. Pytanie czy firma do której chce to dać jest w stanie to wyfrezować. Narazie nie mogą dalej wygenerowac kodu co dla mnie jest dziwne.
Można wykonać plik do obróbki i samą obróbke. Do tych cyferek trzeba użyć odpowiedniego narzędzia. Ale z frezowaniem takiej formy nie ma żadnego problemu. Każda firma napewno da sobie rade. W rhino możesz spokojnie przgotować plik do obróbki i wasłać do firmy którą tą obróbke wykona.

robert

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Ogólne dyskusje na temat oprogramowania CAD/CAM”