Soft do projektów 3D


Autor tematu
john_doe1099
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 15 kwie 2015, 08:28
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Soft do projektów 3D

#1

Post napisał: john_doe1099 » 15 kwie 2015, 08:40

Witam serdecznie,
Mam pytanie odnośnie softu. Mam ploter tnąco-frezujący który obsługuje wszystkie powszechne standardy projektów wykonanych w programach zapisujących/konwertujących do *.ai *.dxf etc... podobno 3d również. Chciałbym to 3d wypróbować.
Proszę o jakieś info na temat dostępnych programów w których mógłbym wykonać projekt dla maszyny. Orientowałem się trochę i wiem że SolidWorks czy ZWCAD byłyby odpowiednie, jednak są to programy profesjonalne i być może zbyt profesjonalne jak na początek.
Czy są jakieś alternatywy, nie koniecznie bezpłatne, ale być może tańsze niż Solidworks?

Z góry dziękuję za pomoc.



Tagi:


dance1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 3094
Rejestracja: 11 mar 2007, 22:42
Lokalizacja: G-G

#2

Post napisał: dance1 » 15 kwie 2015, 08:51

wszystko zależy co chcesz robić, programów nie brakuje np:
Artcam express za 150$ http://www.artcam.com/
I don't like principles, I prefer prejudices


Autor tematu
john_doe1099
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 15 kwie 2015, 08:28
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

#3

Post napisał: john_doe1099 » 15 kwie 2015, 09:26

No właśnie nie jest do końca sprecyzowane. Na początku pewnie jakieś mało skomplikowane projekty, jakieś fale na płaszczyźnie, elementy ozdobne,bryły etc... Generalnie ploter jest przeznaczony do obróbki drewna. W projektach 2d daje sobie radę. 3d to dla mnie nowość. Sprzedawca maszyny mówił mi że programy do 3d rożnie eksportują projekty do formatów które maszyna potrafi przeczytać. Wymiary się potrafią przeskalować etc... Trochę błądzę we mgle z tym tematem... także dzięki za jakiekolwiek wskazówki.
Generalnie zależałoby mi na jakimś sofcie który byłby w miarę sprawdzony.
To mam jeszcze pytanko.
Załóżmy że zrobię projekt 3d w programie artcam (jakiś prosty).
Co dalej z tym projektem?
a) muszę go przekonwertować w jakimś jeszcze programie i następnie "do maszyny"?
b) czy program do projektów 3d od razu eksportuje do jakiegoś formatu który aplikacja plotera zaczyta.
Ploter ma dedykowany soft, ale podobno obsługuje prawie wszystko.


krzysztofel
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 2
Posty: 58
Rejestracja: 13 cze 2014, 13:46
Lokalizacja: Kraków

#4

Post napisał: krzysztofel » 15 kwie 2015, 13:50

Artcam może i fajny, ale do konwersji obrazu na bryłę.
Ja na co dzień pracuje w IRONCAD jednak on bardziej jest do maszyn i urządzeń. Jako uzupełnienie bardzo dobrze się sprawdza RHINOCEROS. U znajomego wdrażany był pod produkcję kominków połączone pod CNC 5 osi. Cena 3.5 tyś


dance1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 3094
Rejestracja: 11 mar 2007, 22:42
Lokalizacja: G-G

#5

Post napisał: dance1 » 15 kwie 2015, 19:24

artcam jak już w nazwie ma także moduł cam co znaczy że w nim dobierasz narzędzia, obróbkę i generujesz gotowy program na ploter, w sieci filmików masa, możesz także ściągnąć demo i popróbować.

https://www.google.pl/?gws_rd=ssl#q=artcam&tbm=vid

krzysztofel
znajomy wyrwał b.dobrą cenę, za rhinoceros z dodatkami była firma płaciła około 1400 funtów czyli jakieś 7800 zł.
Także nie zgodzę się że artcam tylko do konwersji obrazu na bryłę, ciekawe rzeczy można robić, ale wiadomo każdy ma swoje zdanie, pracuję na kilku programach cad/cam i uważam że artcam do plotera który obrabia drewno to dobry dodatek.

Napisz jakie masz oprogramowanie do tego plotera, producenta także możesz zdradzić, może więcej podpowiedzi będzie.
I don't like principles, I prefer prejudices


krzysztofel
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 2
Posty: 58
Rejestracja: 13 cze 2014, 13:46
Lokalizacja: Kraków

#6

Post napisał: krzysztofel » 04 maja 2015, 21:03

dance1 pisze: Także nie zgodzę się że artcam tylko do konwersji obrazu na bryłę, ciekawe rzeczy można robić, ale wiadomo każdy ma swoje zdanie, pracuję na kilku programach cad/cam i uważam że artcam do plotera który obrabia drewno to dobry dodatek..
Też uważam że artcam to dobry dodatek, ale po za tym coś więcej trzeba mieć. Nie jestem pewny czy tutaj gość robi na samym rhino ale tematyka w czym robić rzeźbienia jest trudna. Kilka materiałów z sieci:

UŻYTKOWNIK: http://design2d3d.narod.ru/
1 FILM PREZENTUJĄCY:
2 FILM

Istnieje również darmowe rozwiązanie BLENDER

PS. To co ten rusek wyprawia to jest pełna profeska.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Ogólne dyskusje na temat oprogramowania CAD/CAM”