Komputer pod systemy cad/cam


Autor tematu
nicco
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 27 sie 2014, 13:30
Lokalizacja: Rz

Komputer pod systemy cad/cam

#1

Post napisał: nicco » 19 wrz 2014, 02:03

Witam,

posiadam w tej chwili wolne środki które chcę przeznaczyć na zakup sprzętu komputerowego na którym chcę się szkolić w systemach cad/cam. Komputer służyłby też do codziennych celów, filmy, czasem jakaś bardziej wymagająca gra. Niestety nie mogę się oprzeć o jakiś konkretny zestaw, ponieważ to akurat zależy od dostępności części w zaprzyjaźnionej hurtowni (ceny też :wink: ). Chciałbym się zapytać na co trzeba głównie zwracać uwagę przy budowaniu takiego zestawu: grafika, pamięć ram, procesor, dysk ssd czy inne...
Proszę o użycie codziennego języka, nie znam się zbytnio na sprzęcie, zestawik będzie budowany przez gościa z tejże hurtowni.

Myślę że przy tych założeniach lepiej wybrać taki zestaw który w przyszłości może zostać bazą do dalszych ulepszeń.

Orientacyjne dostępne środki na samą jednostkę centralną to max 4000zł, przy czym przy tej kwocie przez pewien czas żyję na chlebie i wodzie.

Pozdrawiam.



Tagi:


oprawcafotografii
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 9
Posty: 6108
Rejestracja: 29 kwie 2009, 10:11
Lokalizacja: Kraków / Jaworzno / Kopanka

Re: Komputer pod systemy cad/cam

#2

Post napisał: oprawcafotografii » 19 wrz 2014, 12:16

Srodki zostaw w banku i ucz sie na tym komputerze z ktorego piszesz.

Chyba ze chcesz usprawiedliwienia zeby kupic sobie maszyne do gier
wtedy to zle forum ;)

q

Awatar użytkownika

Zienek
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 3730
Rejestracja: 13 gru 2008, 19:32
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

#3

Post napisał: Zienek » 19 wrz 2014, 12:43

Mnóstwo ludzi chcących zrobić nowy biznes myśli, że jak kupi nowy komputer to ich biznes wystrzeli.

Na swoim aktualnym komputerze poczytaj o zarządzaniu zwinnym "Lean management" "Lean manufacturing" i postaraj się podejść do tematu lepiej niż 80% osób, które zaczynają od zakupu wypasionego komputera bez większej troski o różne inne potrzeby ("bo komputer także dobrze wykorzystam po pracy do oglądania filmów, fejsa i paru nowych gier")

Jak jeszcze masz status studenta, to póki jesteś z legitką - za część kwoty kup Rhino3d, a za drugą porządny monitor 24-27 cali i kontroler 3d (taka dziwna nie-myszka).

Jak będziesz robił projekty, na których Twój aktualny komputer nie wyrabia z wyświetlaniem to znaczy, masz bardzo fajny problem do rozwiązania - robisz skomplikowane ergo. dochodowe projekty, więc stać Cię na bardziej wydajny komputer.

A jak tak bardzo chcesz wydać kasę na kompa to kup dysk SSD i postaw na nim system.
Różnica niesamowita.


kubus838
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 9
Posty: 2572
Rejestracja: 06 lip 2009, 14:52
Lokalizacja: Mszczonów

#4

Post napisał: kubus838 » 19 wrz 2014, 13:03

Witam
Jeżeli składasz komputer to musisz uważać na zasilanie, czyli najmocniejszy zasilacz. Nie które płyty pobierają sporo mocy, a przede wszystkim zasilacz musi mieć konektor aby bezpośrednio podłączyć go do karty graficznej - takie "wspomagania" dla karty. Teraz są takie zasilacze gdzie takim szerokim konektorem podłączasz zasilacz do płyty, dodatkowo czteropinowym konektorem podłączasz go w okolicach procesora na płycie głównej, następny konektor służy do podłączenia karty graficznej i oczywiście konektory do podłaczenia dysków i napędów ATA i SATA. Płyta główna nie najnowsza ale tak która ma dobre opinie wśród użytkowników. Procesor może być wielordzeniowy taki który preferuje płyta i oczywiście toleruje go gniazdo/kontakt na płycie. Karta graficzne jak najmocniejsze z odpowiednim złączem aby pasowała do płyty i oczywiście z jak największą pamięcią na pokładzie - nie mylić z RAM-em komputera. Pamięć operacyjna zwana RAM, jak najwiąksza i jak najszybsza, oczywiście taka którą możesz podłączyć do płyty. Dysk twardy też bardzo szybki. Pojemność to minimum 80GB ale to zależy od zasobnośći Twojej "kieszeni". Napęd CD to napewno nagrywarka czy CDRW czy DVDRW czy CDDVDRW to już zależy od Ciebie. Obudowa jak najprotsza bez żadnych bajerów typu złącza USB w penelu przednim. Z płyt gównych ja bym Ci polecił Gigabajta płytę główną i karte video. Pamieć operacyjna to Goodram. Nagrywarki CDDVD to proponuje LG. Dysk twardy to już według Twojego uznania, czy ATA czy SATA bo tu dużych różnic nie ma. Czyli najpierw musisz kupić płyte główną a potem reszte bo płyta jest tu jakby wykładnikiem. Tylko musisz uważać na rodzaj zasilacza i poczytać w sieci które są "bezkłopotliwe" tzn. takie które po pół roku nie padną uszkadzając jednocześnie płyte główną i karte video. A uwierz mi są takie. Bardzo często takie buble są sprzedawane w promocjach marketowych. One są tak "wyżyłowane" głównie w opisie dlatego proponuje poczytać fora o składaniu kompuetrów.

robert


dance1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 3094
Rejestracja: 11 mar 2007, 22:42
Lokalizacja: G-G

#5

Post napisał: dance1 » 19 wrz 2014, 16:58

Procesor Intel i7 czwartej generacji
Grafika i płyta główna od Asusa (mam sentyment ale uzasadniony)
PSU coolermastera, corsaira, OCZ.
Ram 8Gb.
dysk twardy np: 1Tb Sata (filmy, muza, itp)+ SSD 256 Gb, na ssd stawiasz system instalujesz gry, programy, różnica w działaniu- kosmos.
Nie oszczędzaj na zasilaniu i płycie, taki błąd często ludzie popełniają.
Napędy optyczne i inne bzdety według własnego widzimisię. :wink:
I don't like principles, I prefer prejudices


PiRo_man
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 329
Rejestracja: 23 sie 2010, 21:32
Lokalizacja: Świerklany

#6

Post napisał: PiRo_man » 19 wrz 2014, 18:45

Do wypowiedzi kolegi wyżej dodał bym jeszcze tylko tyle, żeby nie celować w karty graficzne GeForce GT/GTX (dobre do gier), tylko w Quadro (dedykowane do stacji roboczych). Jeśli chodzi o RAM, to do samego CAD'a 8 GB w zupełności wystarczy, jednak jeśli w grę wchodzi również CAM, z dokładnymi ścieżkami lub/oraz skomplikowanymi powierzchniami to 8 GB może okazać się trochę mało - tyle że RAM zawsze można dokupić i nie jest drogi.

inż. Mateusz


bob35
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 417
Rejestracja: 05 maja 2007, 10:23
Lokalizacja: Bielsko-Biała

#7

Post napisał: bob35 » 19 wrz 2014, 20:43

Kup Comodore albo Atari .
OGŁOSZENIE!!! Zamienię dobrą prace w dynamicznie rozwijającym się kraju na zasilek w krajach starej uni.


dance1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 3094
Rejestracja: 11 mar 2007, 22:42
Lokalizacja: G-G

#8

Post napisał: dance1 » 19 wrz 2014, 20:57

bob35 pisze:Kup Comodore .
Może jak kiedyś powstanie to kupi...
I don't like principles, I prefer prejudices


Autor tematu
nicco
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 27 sie 2014, 13:30
Lokalizacja: Rz

#9

Post napisał: nicco » 19 wrz 2014, 23:05

oprawcafotografii pisze:Srodki zostaw w banku i ucz sie na tym komputerze z ktorego piszesz.
Zienek pisze:Na swoim aktualnym komputerze(...)
I tu jest problem, ponieważ mój stary komputer wyzionął ducha a koszty naprawy (płyta główna do 4-letniego laptopa) najprawdopodobniej przekroczą wartość komputera. I tak muszę kupić nowy komputer, a przy okazji mogę dołożyć parę groszy żeby udźwignął też wymagania dla cad/cama.

Dziękuję za pokazanie mi właściwego kierunku.


dance1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 3094
Rejestracja: 11 mar 2007, 22:42
Lokalizacja: G-G

#10

Post napisał: dance1 » 20 wrz 2014, 01:41

jak grasz i po części kompa pod gry budujesz kartę graf. także pod gry kup, specjalistą z camów z dnia na dzień się nie staniesz a grafika ta pozwoli tobie na bezproblemowe pogranie i naukę z oprogramowaniem cad/cam.
Mam kompa, znaczy się stację graficzną czy jak zwał z grafiką pod cady/camy (dziadek 3 letni) i mój roczny laptop z i7 osiągi ma bardzo podobne. Także nie trać kasy na coś czego na dzień dobry nie wykorzystasz, tym bardziej że chcesz naukę zacząć a nie statki kosmiczne projektować.

W tych czasach tak technologia biegnie do przodu że nie warto myśleć o rozbudowie kompa, chcesz być na czasie sprzedajesz i dokładasz do nowego, o rozbudowach itp zapomnij, strata monety.
I don't like principles, I prefer prejudices

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Ogólne dyskusje na temat oprogramowania CAD/CAM”