Problem z utworzeniem pełnej bryły z modelu powierzchniowego


Autor tematu
Davido_olawa
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 270
Rejestracja: 28 maja 2006, 15:46
Lokalizacja: Dolnysląsk

Problem z utworzeniem pełnej bryły z modelu powierzchniowego

#1

Post napisał: Davido_olawa » 18 wrz 2014, 20:17

Witam od kilku dni walczę z pewnym modelem udało już mi się zamknąć bryłę program nie pokazuje żadnych przerw ani wadliwych ścian ale mam problem z utworzeniem pełnej bryły
przy pomocy funkcji KNIT czy dodanie grubości ścianki komputer po prostu mi nie wyrabia...
Czy ktoś z mocniejszym komputerem utworzy mi pełną bryłe z mojego modelu?
Będe ogromnie wdzięczny :grin:

[ Dodano: 2014-09-18, 20:40 ]
czy istnieje szybki sposób na aproksymacje tzn wygładzenie tego detalu nawet kosztem dokładności w celu szybszej pracy na modelu...Jest to mały element skanowany a plik igs waży prawie 50MB...
Ostatnio zmieniony 19 wrz 2014, 15:15 przez Davido_olawa, łącznie zmieniany 1 raz.


De profundis clamo ad Te, Domine

Tagi:


zibi
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1279
Rejestracja: 24 lut 2007, 15:20
Lokalizacja: podkarpackie

#2

Post napisał: zibi » 19 wrz 2014, 11:37

Kolego masz model z jakiegoś skanera dodatkowo pewnie generowanego w darmowym sofcie i czego oczekujesz od programu cad jak każdy płatek powierzchni złamany jest milion razy? Taka bryła to godzina modelowania i można do czegoś to użyć. Na twoim trzeba nabudować teraz poprawny model i nie przechodzić między systemami za pomocą igs tylko stp, step, lub x_t bo zszywanie po igsie jest męczące. Porób przekroje i za pomocą funkcji programu cad zbuduj poprawny model. Działaj na połowie modelu druga jest symetrczna.
NX CAD, NX CAM, FREZOWANIE 5AX, ELEKTRODRĄŻARKI WGŁĘBNE I DRUTOWE. PEPS, VERICUT. Pomagam w NX przez Team Viewer. Postprocesory NX.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Ogólne dyskusje na temat oprogramowania CAD/CAM”