Darmowy odpowiednik EdgeCAM


Autor tematu
SzateX
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 17 sty 2014, 18:41
Lokalizacja: Hoczew

Darmowy odpowiednik EdgeCAM

#1

Post napisał: SzateX » 17 sty 2014, 19:03

Witam. Mam dosyć skomplikowany projekt, jako projekt na Urządzenia Technologii Komputerowej. Potrzebuję skorzystać z CAM. Jednak dla jednego projektu nie opłaca mi się zupełnie kupować licencji na EdgeCAM. W szkole niestety każdy komputer ma "Student Edition". Więc nie mam szans tam wygenerować kodu na frezarkę. Czy jest jakiś darmowy odpowiednik EdgeCAM (Obsługujący pliki z SolidWorks'a), bądź program generujący kod na frezarkę, który obsługiwał plik .epf z EdgeCAM.

Niestety nie mogę zlecić, komuś wygenerowania kodu, bo muszę zrobić to od początku sam, a ręczne programowanie frezarki też odpada (projekt zbyt skomplikowany).

P.S. Najbardziej byłbym zadowolony z tego, aby program był na Windows. Żadne cracki nie wchodzą w grę.

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam SzateX.



Tagi:


krzycho102
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 2
Posty: 57
Rejestracja: 12 lip 2012, 15:37
Lokalizacja: Mazowieckie

#2

Post napisał: krzycho102 » 22 sty 2014, 12:59

Witaj, darmowego żadnego nie znam :p ale jeśli wyrobisz się w ciągu 30 dni to polecam ZW3D. Po instalacji masz aktywny przez miesiąc moduł z cadem i frezowanie w 3 osiach. Oprócz tego możesz bezpośrednio zaimportować pliki z Solida więc tym bardziej w sam raz dla Ciebie :)
Instalkę możesz pobrać na www.zw3d.com.pl


Autor tematu
SzateX
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 17 sty 2014, 18:41
Lokalizacja: Hoczew

#3

Post napisał: SzateX » 22 sty 2014, 15:43

Myślę, że w 30 dni się wyrobię ;-) Nie jest to aż nadto skomplikowany projekt. A jakbym się nie wyrobił to dałoby i się to przeskoczyć jakoś (zainstalować na drugim kompie i jechać dalej :D)


krzycho102
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 2
Posty: 57
Rejestracja: 12 lip 2012, 15:37
Lokalizacja: Mazowieckie

#4

Post napisał: krzycho102 » 24 sty 2014, 15:50

Jak masz drugiego kompa to nic tylko instalować ;) 60 dni to kupa czasu. Powodzenia

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Ogólne dyskusje na temat oprogramowania CAD/CAM”