laser czcionka z mostakami artystyczna do zaproszen


Autor tematu
Mumin1
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 20 paź 2013, 17:33
Lokalizacja: Rzeszow

laser czcionka z mostakami artystyczna do zaproszen

#1

Post napisał: Mumin1 » 21 paź 2013, 22:43

Witam czy wie ktos gdzie moge znalesc gotowe czcionki z mostkami, poszukuje czcionek stylizowanych do zaproszen slubnych i wizytowek, albo jakim programem zmienic czcionki i zapisac je w systemie zeby korzystac juz z tych przerobionych ?? przeszukalem forum ale nie znalazlem nic ciekawego , jedynie post ze stroną uwerk.de ale nic tam nie znalazlem pozdrawiam i dziekuje za pomoc



Tagi:

Awatar użytkownika

Bri
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 814
Rejestracja: 21 maja 2009, 07:31
Lokalizacja: Ruda Śląska

#2

Post napisał: Bri » 21 paź 2013, 22:55

Powiedz mi jak korzystasz z czcionek? Masz jakiś ploterek do kartonu?
Chcesz w programie graficznym pisać gotową czcionką TTF, która ma już takie mostki?

Śląsk - Nierdzewka, Alloy, Laser, Gięcie, Excel


lajosz
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1614
Rejestracja: 13 sty 2009, 20:33
Lokalizacja: Ziębice

Re: laser czcionka z mostakami artystyczna do zaproszen

#3

Post napisał: lajosz » 21 paź 2013, 23:18

Mumin1 pisze: jakim programem zmienic czcionki i zapisac je w systemie zeby korzystac juz z tych przerobionych ??
Stary dobry Font Creator.
W starszej wersji (3.0) wazy tylko 1,4 MB
Najnowszy (7.5) wazy 9 MB
Tu możesz zobaczyć jak go używać -->
Program niestety nie jest darmowy.

Programem tym możesz stworzyć nową czcionkę od podstaw albo edytować (zmieniać) już istniejące.
Można również dołożyć do czcionki polskie znaki jeśli jakaś czcionka akurat ich nie posiada.
Na końcu całość (czyli nową czcionkę) zapisać pod dowolną nazwą i już może z niej korzystać dowolny program który korzysta z czcionek zainstalowanych w systemie.

Moim zdaniem przydatne narzędzie.


ezbig
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2103
Rejestracja: 07 lip 2006, 00:31
Lokalizacja: mazowieckie

#4

Post napisał: ezbig » 21 paź 2013, 23:27

Tak się tylko domyślam - prawdopodobnie potrzebujesz wycinać jakieś główne napisy np. "Zaproszenie" na okładce zaproszenia. Narysowanie i scalenie mostków z krzywymi czcionek dla tych kilku liter to w corel-u to są sekundy roboty. Z każdym napisem rośnie ci baza gotowców do wykorzystania. Nie wiem czy znajdziesz takie gotowe czcionki, ale nawet jak ci się to uda to obawiam się, że i tak krojów nie podpasujesz pod każdy projekt. Prościej robić to na bieżąco, masz wtedy nieograniczone możliwości kreacji.


Autor tematu
Mumin1
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 20 paź 2013, 17:33
Lokalizacja: Rzeszow

#5

Post napisał: Mumin1 » 22 paź 2013, 21:40

mam laser do wycinania, tak chodzi mi głownie o zaproszenia , ogólnie wyciananie setek nazwisk na bieżąco długo schodzi a mając gotową czcionkę robię to duzo szybciej,chcę poprostu zmodyfikować kilka czcionek z których najczesciej korzystam na juz gotowe do wycianania. dziękuje za odpowiedz i mysle ze bardzo mi pomogliscie tym font creatorem pozdrawiam

Powiedz mi jak korzystasz z czcionek? Masz jakiś ploterek do kartonu?
Chcesz w programie graficznym pisać gotową czcionką TTF, która ma już takie mostki?

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Ogólne dyskusje na temat oprogramowania CAD/CAM”