Programowanie Cad/Cam


Autor tematu
grabek2008
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 9
Rejestracja: 26 maja 2013, 17:19
Lokalizacja: wwwooo

Programowanie Cad/Cam

#1

Post napisał: grabek2008 » 27 maja 2013, 20:09

Witam,

Interesuje mnie co mogę napisać o możliwościach wykorzystanie informacji z katalogów narzędzi w projektowaniu obróbki i programowaniu cad/cam.

Jeśli to możliwe proszę o rozwinięcie tematu w paru podpunktach?. Nie bardzo wiem co napisać mam w planie przedstawić w jaki sposób dobiera się narzędzia oraz parametry skrawania w elektronicznym katalogu coroquide oraz podobnych katalogach firm seco oraz dolfamex i na tym koniec ....


dziękuje za pomoc :)



Tagi:


zibi
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1279
Rejestracja: 24 lut 2007, 15:20
Lokalizacja: podkarpackie

#2

Post napisał: zibi » 28 maja 2013, 08:05

Biblioteka narzędzi programu CAM zawiera geometrię narzędzia (długość, promień naroża, kąt wierzchołkowy ostrza) jego typ oraz materiał (z reguły jest to przeznaczenie: do stali, do aluminium)i liczbę ostrzy. Przechowuje również szybkość skrawania dla założonego materiału, program oblicza na podstawie średnicy obroty. Z katalogu dobierasz szybkość skrawania i warstwę oraz ilość naddatku na ząb. Na podstawie liczby zębów oblicza posuw. Przygotowując proces CAM wskazujesz materiał narzędzia i materiał obrabiany i taką parą idą parametry skrawania. Geometria narzędzia potrzebna jest również do symulacji obróbki , sprawdzenia kolizji, podcięć i porównania efektów obróbki z oryginalnym modelem. Wykonuje się też symulację całej maszyny przy pracy w więcej niż 3 osiach do sprawdzenia kolizji z wrzecionem, stołem obrabiarki. Przeprowadza się też optymalizację programów NC (np w VERICUT) w celu skrócenia czasu obr. i lepszego wykorzystania narzędzi.
NX CAD, NX CAM, FREZOWANIE 5AX, ELEKTRODRĄŻARKI WGŁĘBNE I DRUTOWE. PEPS, VERICUT. Pomagam w NX przez Team Viewer. Postprocesory NX.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Ogólne dyskusje na temat oprogramowania CAD/CAM”