SmartCam v19


Autor tematu
senso
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 2
Posty: 68
Rejestracja: 03 kwie 2011, 13:35
Lokalizacja: Kluczbork/Rzeszów

SmartCam v19

#1

Post napisał: senso » 14 sty 2013, 11:09

Witam
Mam takie pytanie...w pracy pracuję na AutoCad 2012 LT.
Do tokarki CNC firma chce zamówić program u swojego zachodniego przedstawiciela a mianowicie chcą mi wrzucić SmartCam v19.
Teraz moje pytanie brzmi...czy ten SmartCam posiada moduł do modelowania brył? Pytam bo tocząć wałki,rolki itp. potrzeba bryły obrotowej do przygotowania obróbki w CAM a na AutoCad LT mogę kreslić tylko 2D więc zastanawiam się czy moi kierownicy wiedzą co robią?Mówiłem im że potrzebuje programu do modelingu 3d / Inventora/ i jakiegoś CAM /EdgeCAm/ a tutaj dostałem CAD LT i chcą mi dać SmartCam.
Czy w tym SmartCam jest moduł CAD który umozliwia tworzenie brył przez wyciaganie, obrót wokół osi itp. aby móc przynajmniej wciągnąć rysunek 2d z CAD i przerobić na bryłe ?
Pozdrawiam senso



Tagi:


Romuald35
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 2
Posty: 85
Rejestracja: 23 lut 2010, 20:06
Lokalizacja: mazowieckie

#2

Post napisał: Romuald35 » 14 sty 2013, 14:48

Jest we Free Form, ale do rysowania i tak zamów lub namów do Shark LT, to kierownictwo będzie zadowolone i TY. Kierownictwo bo tani program cad, ze 2 tyski, a Ty bo prosty w obsłudze, poczytaj sobie tutaj:
www.falina.pl

P.S.
Do toczenia nie potrzebna jest w większości CAM bryła, a już na pewno nie w SmartCAM. Z drugiej strony Smartcam robi to od razu technologie z modelu 3d nie robiąc sztucznych zarysów...


Autor tematu
senso
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 2
Posty: 68
Rejestracja: 03 kwie 2011, 13:35
Lokalizacja: Kluczbork/Rzeszów

#3

Post napisał: senso » 15 sty 2013, 08:26

Witam
Czyli rozumiem, że mając SmartCam v19 i AutoCad'a 2012 LT mogę normalnie przygotowywa program pod obróbkę na tokarkę?
Pytam bo w poprzednim zakładzie miałem EdgeCama do obróbki i używałem Inventora do tworzenia modelu, tam oprogramowanie już było, przyszedłem na przygotowane stanowisko i poprostu robiłem swoje .
Jak wygląda jeszcze sprawa postprocesora? Czy firma od której kupujemy program /np. SmartCam/ przygotuje postprocesor czy musimy zdoby go we własnym zakresie.
pozdrawiam senso


Romuald35
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 2
Posty: 85
Rejestracja: 23 lut 2010, 20:06
Lokalizacja: mazowieckie

#4

Post napisał: Romuald35 » 15 sty 2013, 09:15

Moim zdaniem TAK, ale nie znam twoich detali. Nie wiem czy masz toczenie proste 2 osiowe czy z napędzanymi narzędziami, osią Y itp. Tutaj ograniczeniem może jedynie być Autocad LT, ale ja na nim nie pracuje, więc nie powiem ci, bo już nie pamiętam jakie ma funkcje Autocad LT.

Tak jak pisałem 90% pracy na tokarce to praca na konturze, więc zwyczajnie rysujesz kształt w Autocadzie LT i tyle. Następnie technologię robisz w smarcie.

Postprocesor powinieneś dostać od firmy od której kupiłeś.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Ogólne dyskusje na temat oprogramowania CAD/CAM”