Dobry CAD za darmo

Awatar użytkownika

zacharius
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2560
Rejestracja: 04 paź 2007, 01:32
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#11

Post napisał: zacharius » 14 lut 2014, 08:28

Solid Edge 2D draft od Siemensa jest owszem tylko 2D ale za to prosty i przyjazny. również exportuje DXF i np JPG


Nie otrzymasz koni wyścigowych krzyżując dwa osły

Tagi:


diodas1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2788
Rejestracja: 15 sty 2006, 18:34
Lokalizacja: Wrocław

#12

Post napisał: diodas1 » 14 lut 2014, 16:32

philut Blender to ogromny kombajn z mnóstwem możliwości. Gdybyś chciał się nim zająć to tu masz bardzo obszerny kurs po polsku.


kami
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 10
Rejestracja: 05 sty 2018, 14:19

Re: Dobry CAD za darmo

#13

Post napisał: kami » 25 cze 2019, 22:34

draftcad też bezpłatny


ircpcb
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 121
Rejestracja: 15 lut 2015, 09:42
Lokalizacja: Małopolskie

Re: Dobry CAD za darmo

#14

Post napisał: ircpcb » 31 sie 2019, 14:10

W takim razie może i ja dołożę i swojego grosza do tego tematu. Kiedyś zrobiłem sobie frezarkę i bardzo złościło mnie poszukiwanie programów którymi mógłbym sobie to czy tamto zrobić. Jak nie płatne, to znowu trudne, albo ciężko dostępne lub niezrozumiałe. Wpierw chciałem bazować na bitmapie, ale się okazało że aplikacje tu dostępne konwertują bitmapę linia po linii, co nie było mi na rękę. Więc napisałem sobie prosty program, który frezuje, podążając za linią, aby i ładniej to wyglądało. Idealny do prostych cięć elementów. Sam wytycza sobie drogę do kolejnego, bliskiego elementu. Ale znowu nie mogłem znaleźć Cada, którym bym mógł robić zarówno PCB jak i wycinać proste elementy. I znowu dorobiłem to do tej poprzedniej aplikacji. Kolejno, szukałem czegoś fajnego do podglądu czy symulacji, i znowu jedno działało trochę, inne wcale. To też dodałem do swojego softu. I tak powstał GCBC. Pod linkiem który podam jest taki mały opis podstawowych funkcji. Dla ludzi robiących proste rzeczy wystarczy. Tam ten opis jest już nieaktualny, bo cały czas dodaję kolejne nowe funkcje, ale możecie zerknąć i skomentować. Mi on wystarcza w 100%. Jak będzie więcej chętnych, opublikuję wersję w internecie. Na razie odezwała się do mnie firma z prośbą o dodanie kilku rzeczy i że wtedy chętnie go kupią wraz z pełnymi prawami do niego. Nie wiem czy to dobre wyjście. Lepiej sprzedawać go za licencją choćby 10zł. Na przysłowiową zgrzewkę, niż oddać za jednorazowe honorarium. Tak czy owak zapraszam pod linka :


program-bmp-to-g-code-t59454-10.html
Czas na CNC - termotransferowi i chemii mówimy NIE

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Ogólne dyskusje na temat oprogramowania CAD/CAM”